کد خبر: ۹۱۰۰۸۴
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۲:۳۲

اظهارات الحوثی درباره شراکت آمریکا در جنگ غزه

رهبر انصارالله یمن امروز (پنجشنبه) در اظهاراتی تاکید کرد، «عجیب نیست که آمریکایی‌ها جنایات اشغالگران را تکذیب کنند، زیرا آن‌ها حامیان این جنایات هستند و در جنایت علیه ملت فلسطین شرکت دارند».
اظهارات الحوثی درباره شراکت آمریکا در جنگ غزه
آفتاب‌‌نیوز :

«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن در سخنرانی خود به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه با حمایت آمریکا اشاره کرد و از ادعای عجیب «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا که گفته بود اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه نسل‌کشی نیست، به‌شدت انتقاد کرد.

رهبر انصارالله یمن گفت: کشتار فلسطینیان در مسیرها، هدف قرار دادن تجمعات آن‌ها و گرسنه نگه‌داشتن صد‌ها نفر، از نظر بایدن نسل کشی نیست. تخریب سیستم بهداشتی و ممانعت از ورود دارو، کشتن بیماران و زنده به گور کردن بسیاری از آن‌ها و زیرگرفتن معلولان از نظر بایدن قتل عام نیست. آواره کردن صد‌ها نفر و تعقیب و کشتن آن‌ها در پناهگاه‌ها و هدف گرفتن نانوایی‌ها و چاه‌های آب از نظر بایدن جنایت نیست.

الحوثی گفت: عجیب نیست که جو بایدن آنچه در غزه رخ می‌دهد را نسل‌کشی نداند، زیرا واشنگتن استاد جنایت است و در آن سابقه دارد. وی گفت، سکوت درباره جنایات وحشتناکی که دشمن صهیونیستی مرتکب می‌شود اهانت بسیار بزرگی به بشریت است.

او درباره اقدام آمریکا در ایجاد اسکله دریایی موقت در غزه برای هدف ادعایی خود که ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم این باریکه است، گفت: بندر شناور آمریکا در نوار غزه پایگاه نظامی است و واشنگتن هنگامی که تجهیزات زرهی و سامانه‌های پدافند هوایی را به این منطقه آورد رسوا شد.

الحوثی گفت: آمریکا می‌خواهد نوار غزه را به زندانی تبدیل کند که یک ورودی از راه دریا دارد که نظامیان آمریکایی بر آن نظارت دارند.

رهبر انصارالله همچنین گفت اعلام وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره بازگشت فعالیت‌های شهرک‌سازی در کرانه باختری، «تشدید خطرناک تنش است که در راستای نهادینه‌سازی اشغالگری صورت می‌گیرد».

او در ادامه با اشاره به اقدامات وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، «هتک حرمت بن‌گویر جنایتکار و ورود غیرقانونی او به صحن‌های مسجد الاقصی را تشدید خطرناک تنش و چالشی برای همه مسلمانان» توصیف کرد.

الحوثی همچنین اظهار داشت، اعلام سه کشور اروپایی درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین با وجود اینکه رویکرد ناقصی است، اما گام سیاسی مهمی محسوب می‌شود، امیدواریم که تلاش و اقدام میان سایر کشور‌ها برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین ادامه پیدا کند. اگر سایر کشور‌های اروپایی هم به سمت به رسمیت شناختن کشور فلسطین حرکت کنند فشار سیاسی بر دشمن اسرائیلی وارد خواهد شد.

وی گفت، غرب که درباره حقوق گربه‌ها و سایر حیوانات سخن می‌گوید با مشارکتش در جنایات نسل کشی علیه بشریت رسوا شد.

الحوثی خاطرنشان کرد، بیانیه دادستان کل در دادگاه کیفری بین المللی که قربانی و جلاد را برابر دانست قطعنا ناعادلانه است. چگونه دادستان کل مجرمانی، چون «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و وزیر جنگ او را با رهبران فلسطینی که از مسئله و آرمان عادلانه خود دفاع می‌کنند برابر می‌داند.

رهبر انصارالله یمن تاکید کرد مسئولیت مهمی بر دوش مسلمانان و برخی کشور‌های عربی است که هنوز به سطح کامل قطع روابط خود با دشمن نرسیده اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین