کد خبر: ۹۱۰۵۰۵
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۱

لیگ ملت‌های والیبال| سومین شکست متوالی ایران

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود از لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ مقابل کوبا، متحمل شکست دیگری شد.
لیگ ملت‌های والیبال| سومین شکست متوالی ایران
آفتاب‌‌نیوز :

تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ از ساعت ۳:۳۰ امروز یک‌شنبه (۲۱ به وقت محلی) در برزیل به مصاف تیم ملی کوبا رفت و با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد.

بازیکنان کوبا که از نظر فیزیکی و قدرت بندی در جهان شهرت دارند در ست نخست از این برتری خود به ویژه در امتیاز‌های پایانی بازی استفاده کردند و در حالی که نتیجه ۲۱ بر ۲۰ توانستند ۴ پوئن متوالی کسب کرده و ۲۵ بر ۲۰ برنده ست نخست شوند.

ست دوم، اما جریانی متفاوت داشت و اشتباهات مکرر بازیکنان کوبا در کنار حملات موثر ملی پوشان ایرانی، فرصت برتری را به ایران داد. دفاع و سرویس‌های هدفدار هم قسمت مهمی از استراتژی حمله بازیکنان ایران در این ست بود که در نهایت به برتری ۲۵ بر ۱۴ آن‌ها منتهی شد.

ست سوم با برتری شاگردان ایرانی پائز آغاز شد، اما دفاع روی تور، عامل بازگشت کوبا به جریان بازی بود. بازیکنان کوبا، اختلاف ۲ امتیازی خود را تا پایان ست حفظ کردند و ۲۵ بر ۲۱ برنده ست سوم بودند.

کسب ۱۵ امتیاز توسط میثم صالحی و ۱۱ امتیاز امین اسماعیل‌نژاد، نشان می‌داد که پائز تمایل دارد، تیمش در مقابل حریف، بیشتر قدرتی بازی کند. تیم ایران در حمله، کمی بهتر از کوبا عمل کرد، اما گریزی از دفاع روی تور حریف نبود.

ست چهارم هم با قدرت نمایی بازیکنان کوبا آغاز شد و در حال تبدیل شدن به یک شکست سنگین بود که چند حمله خوب از بازیکنان ایران و اشتباهات کوبایی‌ها، کمی جریان بازی را تعدیل کرد و شکست ایران را به تعویق انداخت. روحیه و انرژی از دست رفته بازیکنان ایران در ادامه، بزرگ‌ترین کمک به حریف قدرتمندآمریکای مرکزی بود تا در این ست هم ۲۵ بر ۲۱ برنده شوند. این سومین شکست متوالی ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ بود. 

پیش از این بازی، تیم ملی آرژانتین با نتیجه ۳ بر یک آلمان را شکست داد و نخستین پیروزی خود در VNL ۲۰۲۴ را جشن گرفت. این سومین شکست متوالی آلمان بود.

تیم ملی ایران در آخرین دیدار خود از هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از نخستین دقایق روز ۷ خرداد با آرژانتین روبرو می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین