کد خبر: ۹۱۱۲۷۹
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۷

اوسمار ویرا یک استاد تمام حرفه‌ای

پیروزی ۳-۱ پرسپولیس در قزوین را فقط و فقط باید به حساب مربی برزیلی سرخ‌ها گذاشت.
اوسمار ویرا یک استاد تمام حرفه‌ای
آفتاب‌‌نیوز :

قبلا در مورد توانایی فنی اسمارویرا روی نیمکت پرسپولیس زیاد صحبت شده است. او در نیمه مربیان همین بازی قبلی، باخت سه بر صفر را با برد ۴-۳ عوض کرد. تعویض‌ها و تغییر تاکتیک‌های او بی‌نظیر بود، اما این هفته نشان داد که چه روانشناس قابلی هم هست.

این هفته بازیکنان ضعیف بازی قبل را دوباره بازی داد تا به تیمش پیام بدهد به آن‌ها اعتماد و باور دارد. اما باز این‌ها همه هنر او در جریان ۹۰ دقیقه و شرایط مسابقه نبود، ویرا قبل از این بازی با یک حرکت نشان داد که چه مربی شش دانگی است. یک مربی در سطح بالا باید روانشناس قابلی باشد. باید بتواند از همه یاد بگیرد، حتی از رقبا! باید چشمان بازی داشته باشد و نقاط قوت دیگران را دیده و تقلید کند و با تمایز درست، نقاط ضعف را هم دیده و مانع تکرار آن در تیم خودش شود.

هفته قبل استقلال در پایان نیمه اول وقتی فهمید پرسپولیس سه گل خورده ناخودآگاه تحت تاثیر قرار گرفت و به مساوی در قائمشهر راضی شد. بعد از پایان مسابقه فهمید رقیب کامبک زده و صدر جدول را از دست داده است. ویرا برای جلوگیری از تکرار این اشتباه در تیم خودش دستور درستی قبل از بازی داد. اینکه هیچ کدام از نزدیکان تیم حق ندارند نتیجه بازی همزمان استقلال گل گهر را به بازیکنان منتقل کنند.

او با این کار اجازه نداد تمرکز بازیکنانش از روی بازی و رقیب خود دور شود. رمز موفقیت پرسپولیس چه در سال قبل که سپاهان را گرفت و قهرمان شد و چه این فصل که همین کار را با استقلال کرد، تنها در همین خلاصه شده است. پرسپولیس کاری به رقبا ندارد و فقط روی بازی خود تمرکز می‌کند. مربی برزیلی هم نشان داد که چقدر اهل یادگیری، حتی از رقبا است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین