کد خبر: ۹۱۱۵۵۷
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴

حمله ائتلاف آمریکا و انگلیس به پایتخت یمن

هواپیماهای آمریکا و انگلیس پنجشنبه شب صنعا؛ پایتخت یمن را بمباران کردند.
حمله ائتلاف آمریکا و انگلیس به پایتخت یمن
آفتاب‌‌نیوز :

تاکنون از تلفات احتمالی این حملات گزارشی منتشر نشده است.

المیادین نیز در این باره گزارش داد که منطقه «النهدین» در شهرستان «السبعین» در جنوب پایتخت و اطراف فرودگاه بین المللی صنعا در شمال در سه نوبت نیز هدف حمله جنگنده‌های آمریکا و انگلیس قرار گرفت.

رسانه‌های وابسته به انصارالله نیز اعلام کردند که اطراف فرودگاه صنعا و مناطق جنوبی پایتخت در ۶ نوبت هدف حملات ائتلاف واشنگتن و لندن قرار گرفتند.

دو روز پیش نیز منطقه «الجبانه» در غرب استان الحدیده در غرب یمن در دو نوبت هدف حمله قرار گرفت.

چهارشنبه هفته گذشته نیز هواپیما‌های ائتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس ۶ بار فرودگاه بین المللی الحدیده را در ساحل دریای سرخ را بمباران کردند.

در ماه‌های اخیر مناطق مختلف یمن بار‌ها آماج حملات تجاوزکارانه آمریکا و انگلیس قرار گرفته‌اند. این حملات با هدف تحت‌فشار قراردادن یمن به‌منظور توقف محاصره دریایی اعمال شده بر رژیم صهیونیستی انجام می‌گیرد.

ارتش یمن طی ماه‌های گذشته و به دنبال آغاز عملیات طوفان الاقصی در غزه، در حمایت از مقاومت ملت فلسطین چند کشتی متعلق به رژیم اشغالگر قدس یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیرو‌های ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین