کد خبر: ۹۱۱۶۰۶
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۷

حمله تند کیهان به لاریجانی

 کانال تلگرامی روزنامه "کیهان" با حمله به علی لاریجانی نوشت: آقای لاریجانی در سخنرانی خود هنگام ثبت‌نام برای انتخابات ریاست‌جمهوری گفته‌اند: "برای عبور از موانع، باید از روش‌های منسوخ، ارتفاع بگیریم".
حمله تند کیهان به لاریجانی
آفتاب‌‌نیوز :

 کانال تلگرامی روزنامه "کیهان" با حمله به علی لاریجانی نوشت: آقای لاریجانی در سخنرانی خود هنگام ثبت‌نام برای انتخابات ریاست‌جمهوری گفته‌اند: "برای عبور از موانع، باید از روش‌های منسوخ، ارتفاع بگیریم".⁩ اما افتادن در تله برجام و برجامیزاسیون آمریکا و انگلیس، ارتفاع پست بود؛ پست‌ترین ارتفاع!

 دستپخت مشترک مدعیان اعتدال و اصلاحات -با فشار و نفوذ خارجی- چنان صورت‌بندی شد، که طرف غربی می‌توانست هر نقض عهدی را در پایمال کردن حقوق ایران انجام دهد و کمترین بازخواستی نشود؛ اما طرف ایرانی، تهدید بازگشت و افزایش تحریم‌ها، دائما بالای سرش بود و نباید دست از پا خطا می‌کرد؛ حتی پس از خروج توهین‌آمیز آمریکا از برجام!

کمیسیون ویژه بررسی توافق هسته‌ای در مجلس نهم، پیش از نهایی شدن برجام، تمام هشدار‌ها درباره منافذ بزرگ آن را اعلام کرد، اما آقای لاریجانی رئیس مجلس و تیم همراهش ترجیح دادند در همان ارتفاع پستی که تیم روحانی، مبتنی بر قعر گفتمانی ترسیم کرده بود، باقی بمانند.

 آقای لاریجانی سال۱۳۹۴، در حالی پشتیبان تعیین‌کننده برجام (خسارت‌های نقد در ازای وعده‌های نسیه) شد، که سال۱۳۸۲، درباره توافق مشابه، اما محدودتر روحانی با غرب، به‌درستی گفته بود "دُرّ غلطان دادیم و آب نبات گرفتیم".

 دولت برجام و دیگر هیچ، در حالی به پایان رسید، که بالاترین رکورد‌های تورمی را در کنار معدل رشد اقتصادی نزدیک به صفر، سقوط شدید صادرات نفتی، خزانه ارزی خالی، کسری بودجه ۴۸۰هزار میلیارد تومانی، بدهی انباشته ۱۵۰۰هزار میلیاردی و چندهزار کارخانه تعطیل را به ارث گذاشته بود.

 آیا آقای لاریجانی و نامزد‌های همسو با او و آقای روحانی، قادرند لا اقل در گفتار، از #قعر_گفتمانی بیرون بیایند و از روش منسوخ قبلی خود، اندکی ارتفاع بگیرند؟

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین