کد خبر: ۹۱۱۶۲۴
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۸

جزئیات صدور کارت تردد شهروندی در بازار بزرگ اصفهان

 رییس اداره حمل و نقل و ترافیک منطقه سه شهرداری اصفهان از صدور «کارت تردد شهروندی» در محدوده بخشی از پشت بازار بزرگ اصفهان خبر داد.
جزئیات صدور کارت تردد شهروندی در بازار بزرگ اصفهان
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی ذوالفقاری با اشاره به اینکه برخی از شهروندان در محدوده اجرای طرح (منع خودرو و موتورسیکلت) اصفهان سکونت یا تردد دارند، افزود: با اعلام محدودیت و نصب راه‌بند در تمام محور‌های منتهی به بازار و میدان امام (ره) اصفهان، شهروندان دچار مشکل شده بودند که با اقدام شهرداری برای صدور کارت تردد، این مشکل برطرف شد.

وی ادامه داد: شهروندان ساکن منطقه سه شهرداری که در محدوده‌های طرح ممنوع سکونت یا کسب و کار دارند می‌توانند برای دریافت کارت تردد به اداره حمل و نقل و ترافیک منطقه سه مراجعه کنند و تقاضای صدور کارت تردد دهند.

رییس اداره حمل و نقل و ترافیک منطقه سه شهرداری اصفهان تصریح کرد: البته صدور کارت نیازمند ارائه مدارک هویتی (سند) برای اثبات سکونت در آن محل یا جواز کسب برای کسبه و مغازه‌داران است. این کارت تا شهریور جاری اعتبار دارد و بصورت رایگان برای افراد مشمول طرح صادر و سپس متناسب با شرایط تمدید می‌شود.

ذوالفقاری گفت: البته برخی از راه‌بند‌های تردد (گیت ورود و خروج) در محوطه بازار اصفهان در ساعات معینی به روی شهروندان گشوده می‌شود و در برخی محدوده‌ها همچون ورودی میدان امام (ره) همیشه بسته است و برای آن‌ها کارت تردد صادر نمی‌شود.

وی اضافه کرد: این کارت فقط برای برخی از محدوده‌های بازار همچون «بازار قلندرها» و «کوی مسعودیه» که هم محل کسب و کار و هم سکونت است، برای تردد آسانتر شهروندان در ساعات ممنوعیت همگانی صادر خواهد شد.

چندی پیش با تشکیل هیات امنای بازار اصفهان و همکاری دستگاه‌های اجرایی، معضل تردد موتورسیکلت در میدان امام و بازار اصفهان برطرف شد، اما این محدودیت برای ساکنان و کسبه محل مشکل تردد ایجاد کرده بود.

حدود ۲۷ هزار باب مغازه در بازار بزرگ اصفهان وجود دارد که این میزان با احتساب کسبه بازار‌هایی همچون نجارها، رنگرز‌ها و کفاش‌ها در نزدیک خیابان حکیم است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین