کد خبر: ۹۱۱۷۲۹
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۰

واکنش جهاد اسلامی فلسطین به اظهارات اخیر بایدن درباره نوار غزه

جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن ابراز شک و تردید نسبت به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره آتش بس در نوار غزه اعلام کرد: هر پیشنهادی را که توقف نسل‌کشی علیه ملت فلسطین را تضمین و مطالبات نیرو‌های مقاومت را تامین کند، ارزیابی می‌کنیم.
واکنش جهاد اسلامی فلسطین به اظهارات اخیر بایدن درباره نوار غزه
آفتاب‌‌نیوز :

جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: با شک و تردید نسبت به آنچه روز گذشته رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد، می‌نگریم. این اظهارات به گونه‌ای است که گویی دولت آمریکا موضع خود را تغییر داده است؛ درحالی که جانبداری کامل (کاخ سفید) از رژیم صهیونیستی و سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های این رژیم و مشارکت با تل آویو در تجاوزگری علیه ملت ما با حمایت تسلیحاتی و دادن تمام ابزار‌های قتل و ویرانی، همچنان واضح و علنی است و واشنگتن با تمام موسسات بین‌المللی که به دنبال محکوم کردن دشمن هستند، مقابله و آن‌ها را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری سما، این جنبش تاکید کرد: هر پیشنهادی را که توقف نسل‌کشی علیه ملت فلسطین را تضمین و منافع و حقوق مردم فلسطین و مطالبات نیرو‌های مقاومت را برآورده کند، ارزیابی می‌کنیم.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین خاطرنشان کرد: پیشنهادی را که رئیس جمهور آمریکا درباره آن صحبت کرد، بررسی می‌کنیم و موضعی ملی اتخاذ خواهیم کرد؛ موضعی که توقف تجاوزگری، خروج کامل اشغالگران از نوار غزه، امداد رسانی به مردم و تضمین بازسازی نوار غزه در چارچوب یک توافق روشن تبادل‌اسرا را تضمین کند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در سخنانی درباره جنگ علیه نوار غزه گفت که رژیم صهیونیستی پیشنهاد آتش‌بس جدیدی را ارائه کرده و این پیشنهاد از طریق قطر به جنبش حماس ارسال شده است.

بایدن افزود: تمرکز روی پایانی پایدار برای این جنگ بوده است. جنگی که همه گروگان‌ها (اسیران صهیونیست) را آزاد، امنیت اسرائیل را تضمین، شرایط بهتری را در نوار غزه بدون (به زعم بایدن) قدرت حماس ایجاد می‌کند و زمینه را برای یک راه‌حل سیاسی فراهم می‌کند که آینده بهتری را برای اسرائیلی‌ها و (به زعم بایدن) فلسطینی‌ها به طور یکسان فراهم می‌کند.

بایدن با بیان اینکه «می داند عده‌ای در اسرائیل (سرزمین اشغالی فلسطین) با این طرح مخالفت خواهند کرد»، ادامه داد: این واقعا یک لحظه تعیین کننده است.

«یائیر لاپید» رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی نیز پیشتر با انتقاد شدید از کابینه جنگ این رژیم تأکید کرد که این رژیم اکنون گروگان دیوانگان شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین