کد خبر: ۹۱۱۸۹۵
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۳

جهش مصرف برق در شروع گرم هفته/ گرمای تابستانی در میانه خرداد

مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور پیش‌بینی کرد در پی افزایش چنددرجه‌ای دما در سراسر کشور، تقاضای مصرف برق امروز به ٦٥هزار مگاوات برسد.
جهش مصرف برق در شروع گرم هفته/ گرمای تابستانی در میانه خرداد
آفتاب‌‌نیوز :

درحالی که در روز گذشته اوج تقاضای مصرف برق به زیر ۶۰ هزار مگاوات بازگشت، رشد چنددرجه‌ای دما در روز جاری، پیش‌بینی جهش بیش از ۵۰۰۰ مگاواتی مصرف برق در روز جاری را در پی داشته است.

مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور پیش‌بینی کرد در پی افزایش چنددرجه‌ای دما در سراسر کشور، تقاضای مصرف برق امروز به ٦٥ هزار مگاوات برسد.

این در حالی است که هنوز به نیمه خرداد نرسیده و به دوره اوج بار تابستان وارد نشده‌ایم؛ اما با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان‌های جهانی که حاکی از آن است سال ۲۰۲۴ گرم‌ترین سال جهان خواهد بود، ایران نیز که در اقلیم گرم خشک کره زمین واقع شده است، قطعاً زودتر وارد فصل گرما می‌شود که عبور از این دوره گرم بدون مشکل در تأمین انرژی پایدار برای همه، نیازمند همراهی عموم مشترکان با صنعت برق کشور است.

شرکت توانیر در این خصوص اعلام کرد: "مردم می‌توانند با مشارکت در پویش «باانرژی»، ضمن کسب اطلاعات در خصوص راهکار‌های مدیریت مصرف برق و به‌کار بستن آن‌ها به‌ویژه در فصل تابستان در راه کمک به صنعت برق در راه تأمین برق پایدار برای همه مشترکان خانگی از جوایز ارزنده آن نیز نظیر ۳۰۰ خودروی اتوماتیک داخلی، لوازم خانگی، و لوازم الکترونیک نظیر تبلت بهره‌مند شوند. "

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین