کد خبر: ۹۱۲۱۵۸
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۵۱

رئیس ستاد انتخابات: ۹۰ هزار نقطه در کشور برای رای گیری پیش بینی شد

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: حدود ۶۰ هزار شعبه در سراسر کشور پیشبینی شده که بنا به اقتضاعات استان‌ها کم و زیاد میشود و در ۹۰ هزار نقطه رای گیری میشود و همه بستر‌ها برای انتخابات خوب فراهم است.
رئیس ستاد انتخابات: ۹۰ هزار نقطه در کشور برای رای گیری پیش بینی شد
آفتاب‌‌نیوز :

بعد از ظهر روز دوشنبه چهاردهم خرداد ماه، محمد تقی شاهچراغی در پایان مهلت ثبت نام نامزد‌های چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ما در ستاد انتخابات کشور بنا را بر این گذاشتیم که برای ارتقای کیفیت اجرایی ثبت نام تمام مسائل دوره‌های قبل پیشبینی شود و به اذعان داوطلبان به نظر می‌آید ما در این مسیر رشد کرده ایم و وضعیت مناسب تری نسبت به دوره‌های قبل داشتیم.

وی افزود: تعداد ثبت نام کنندگان در سال ۱۳۹۶، ۱۶۳۶ نفر بود و در انتخابات دولت سیزدهم ۵۹۲ نفر. باتوجه به سیاست‌های کلی ابلاغی انتخابات توسط مقام معظم رهبری که قانون موظف کرده شورای نگهبان باید در تعریف رجل سیاسی اقدام کند در دولت قبل این کار انجام شد و از کار‌های خوبی که در ستاد انتخابات انجام شد تبیین خوب این ابلاغیه بود.

رییس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: بعضی از مراجعاتی که گا‌ها مردم را ناراحت و دل آزرده میکرد رفع کردیم و مجموعا در این ۵ روز ۲۷۸ نفر مراجعه کننده داشتیم، از این تعداد ۸۰ نفر واجد شرایط ثبت نام بودند، یعنی برابر قانون شرایط سنی، مدرک تحصیلی، سابقه مدیریتی و عدم سو پیشینه داشتند و از این به بعد همه این مدارک تحویل شورای نگهبان میشود و بقیه مراحل احراز صلاحیت پیگیری میشود.

شاهچراغی تصریح کرد: شورای نگهبان ۷ روز فرصت بررسی دارد سپس روز بیست و دوم اسامی واجدین شرایط نهایی توسط وزارت کشور منتشر میشود و به مدت ۱۵ روز کسانی که تأیید شدند میتوانند تبلیغات کنند و روز هفتم روز ممنوع تبلیغات است و هشتم هم انتخابات برگزار میشود.

وی افزود: گر انتخابات به دور دوم رفت ۱۵ تیر مرحله دوم برگزار خواهد شد. حدود ۶۰ هزار شعبه در سراسر کشور پیشبینی شده که بنا به اقتضاعات استان‌ها کم و زیاد میشود و در ۹۰ هزار نقطه رای گیری میشود و همه بستر‌ها برای انتخابات خوب فراهم است.

رییس ستاد انتخابات کشور در انتها بیان کرد: در این چند روز افراد متعددی مراجعه کردند، اما فقط هرکس در بخش ثبت نام ورود کرده است ثبت نام شده است. امروز ۴۳ نفر واجد شرایط ثبت نام بودند که روز پرکاری را همکاران ما و خبرنگاران داشتند

و امیدوار هستم مثل انتخابات مجلس انشاالله با آمادگی کامل به بهترین وجه به وظیفه خود عمل کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین