کد خبر: ۹۱۲۱۶۰
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۲

مدیرعامل پرسپولیس: استقلال نباشد انگیزه‌ای برای قهرمانی نداریم/شریف جام گرفتیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: هیچ حرفی نزدیم و تمرکز خود را روی جام قهرمانی گذاشتیم.
مدیرعامل پرسپولیس: استقلال نباشد انگیزه‌ای برای قهرمانی نداریم/شریف جام گرفتیم
آفتاب‌‌نیوز :

رضا درویش با حضور در برنامه تلویزیونی درباره قهرمانی دوباره این تیم در لیگ برتر با مدیریت او گفت: ساختار مدیریت وقتی ثبات داشته باشد می‌توان نتیجه گرفت. در این دو فصل و نیم چهار جام گرفتیم که منتظر جام پنجم هستیم.

مدیرعامل پرسپولیس افزود: البته من دنبال این هستم حالا که کار دارد سخت‌تر می‌شود مدیر توانمند دیگری بیاید و بتواند کار را انجام دهد. وقتی من بدانم حضور دارم می‌توانم برنامه‌ریزی کنم تا روی منابع مالی کار کنم.

او درباره مشکلات ساختار مالی باشگاه داری تاکید کرد: هیچ باشگاهی در ایران از لحاظ درآمدزایی واقعا شبیه به پرسپولیس نیست. الان یک باشگاهی هست هزار میلیارد تومان درآمد در تقویمش است، ولی آن پول بودجه تشکیلات اوست که درآمد واقعی نیست.

درویش ادامه داد: در دو فصل و نیم هیچ باشگاه ایرانی نتوانست درآمد‌های خودش را شناسایی کند. تیمی که می‌خواهد به آسیا برود مستلزم هزینه‌های بیشتری است که با توجه به کنسرسیوم بانکی که مالکیت باشگاه را بر عهده گرفته است امیدواریم اتفاقات خوبی هم رخ دهد.

او درباره عکس یادگاری بازیکنان پرسپولیس در منازل شخصی با جام قهرمانی تصریح کرد: جام را، چون دیروقت بود و ما رفته بودیم یکی از بازیکنان برد که حوالی ساعت دو و سه صبح رفتیم و از او هم گرفتیم.

درویش درباره ادعا‌های واهی راجع به اینکه نمی‌گذارند پرسپولیس قهرمان شود و این جمله را چندین بار در فصل جاری گفته است، یادآور شد: من پارسال بعد از پنج بازی که پشت سر هم علیه ما سوت زده شد من پیش رئیس کمیته داوران رفتم. گفتند در هر پنج بازی حق با شماست و عذر می‌خواهیم، اما من گفتم ۱۰ بار عذر می‌خواهم، ولی یک امتیاز به ما بدهید.

مدیرعامل سرخپوشان ادامه داد: همین امسال چهار هفته پیش با رئیس کمیته داوران وقت تماس گرفتم و درباره داوری‌های دو دیدار ما و رقیبمان صحبت کردم. باز هم گفت حق با شماست که گفتم جای این عذرخواهی یک امتیاز به ما بدهید. من گفتم نمی‌گذارند قهرمان شویم، اما گفتم دست خدا بالاتر از تمام دست‌ها است.

او درباره اعتراض‌های متوالی نسبت به تصمیمات داوری در بازی‌های پرسپولیس گفت: آن‌ها که می‌گویند داوری به نفع پرسپولیس بوده است نشان دهد.

درویش با انتقاد از رفتار با تیم قهرمان در فوتبال ایران گفت: پارسال که سه قهرمانی داشتیم اصلا حالی از ما نپرسیدند و پیام تبریک هم فدراسیون نداد. امسال هم جالب است بگویم نه تنها پولی نداده اند بلکه پول هم گرفته‌اند.

مدیرعامل پرسپولیس گفت: کشور‌های اطراف خودمان که از لحاظ مالی هم خیلی ضعیف هستند برای قهرمان لیگ و جام حذفی پاداش می‌گذارند، اما در لیگ ما هیچ فرقی بین قهرمان با تیم چهاردهم وجود ندارد. حتی فدراسیون به جایگاه مدیرعامل پرسپولیس یک زنگ هم نزد با وجود این همه قهرمانی و داشتن چند بازیکن ملی پوش یک زنگ نزدند به جام ملت‌های آسیا برویم. مشکل اصلی اینجاست که وقتی همه سوال‌ها ایجاد می‌شود کسی دنبال پاسخ به آن‌ها نیست.

او بار دیگر به مشکلات مربوط به عدم پرداخت پول از سوی سازمان لیگ به باشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: ما نفهمیدیم درآمد ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان تبلیغات محیطی چه شد؟! من تازگی‌ها متوجه شدیم از پول بلیت فروشی هم ۲۰ درصد سازمان لیگ بر می‌دارد. تازه این پول بلیت فروشی هم طوری است که نیمی را فدراسیون به خاطر طلبش برمی‌دارد و سپس نیم دیگر را شرکت توسعه و تجهیز بر می‌دارد. ضمن اینکه امسال جریمه‌های زیادی هم شدند.

او درباره ادعای جواد نکونام درباره خرید یک میلیون دلاری گفت: یکی از مشکلات این دوستان همین راحت حرف زدن بود. ما مزد آرامش خود را با قهرمانی گرفتیم در سه هفته اخیر هیچ یک از ارکان باشگاه هیچ مصاحبه‌ای نداشتیم. ما برای یک تبلیغات مجبور بودیم بارگذاری مدرک داشته باشیم. قرارداد بازیکنان ما مشخص است با یک تلفن به سازمان لیگ می‌توانستند عدد و رقم را ببینند.

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص نحوه جذب بازیکنان خوب در نیم فصل نظیر اورونوف، عبدالکریم حسن و عیسی آل کثیر و خدابنده‌لو در ازای رفتن نفراتی همچون میلاد سرلک و عمری و گل محمدی و زاهدی گفت: شهاب زاهدی نه تنها پولی از ما نگرفت بلکه یک مقدار به نفع ما شد. ضمن اینکه تیم‌های حاضر در آسیا می‌توانستند پول بیشتری سرمایه گذاری کنند.

مدیرعامل پرسپولیس درباره سقف قرارداد این باشگاه در فصل بیست و سوم گفت: سقف قرارداد فصل جاری بازیکنان ما فقط یک نفر ۲۰ میلیارد تومان است و بقیه زیر این رقم قرارداد دارند.

درویش تاکید کرد: اورونوف بند آزادسازی ندارد و یک فصل دیگر قرارداد دارد. ساعت ۹ شب با او مذاکره کردیم و ۳ صبح قراردادش را تنظیم کردیم. اورونوف بر خلاف عبدالکریم حسن خیلی سخت ارتباط می‌گیرد. او از لحاظ مکالمه شاید کارش سخت باشد، اما من فکر می‌کنم رابطه دوستانه خوبی دارد.

درویش بار دیگر درباره اشتباهات داوری تصریح کرد: بهترین گواه تصاویری است که می‌تواند جواب ادعا‌ها را بدهد. متأسفانه بعضی آقایان بیشتر در جهت آلوده کردن فضاست. همان صحنه آفساید اینقدر سخت است که نود درصد داوران می‌گوید شاید آفساید نباشد. هیچ کس مسجل نگفته است این صحه آفساید بود.

او درباره طعنه به نحوه قهرمانی پرسپولیس گفت: جام شرافت برای تیمی است که قهرمان شده است. شریف‌تر از جامی که به دست آوردیم وجود ندارد.

درویش در پایان راجع به عملکرد استقلال هم واکنش خاصی نشان داد و گفت: شاید، چون در هفت الی هشت سال اخیر پرسپولیس قهرمان شده و فقط یک بار استقلال قهرمان شده است، مسئولان بازی آخر پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی برگزار کردند. آن‌ها نسبت به پارسال که سوم شدند، پیشرفت بیشتری داشته‌اند. استقلال نباشد، پرسپولیس هم انگیزه‌ای برای قهرمانی ندارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین