کد خبر: ۹۱۳۵۴۲
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰

رایزنی رؤسای جمهور ترکیه و جمهوری آذربایجان

در دیدار رؤسای جمهور ترکیه و جمهوری آذربایجان تحولات غزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رایزنی رؤسای جمهور ترکیه و جمهوری آذربایجان
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس بیانیه صادره از سوی اداره ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه، در دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور این کشور با الهام علی اف، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان، قتل عام در غزه از سوی اشغالگران قدس ونیز مسائل منطقه‌ای و جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در شرایط کنونی دولت بایدن ممکن است به رویکرد قبلی خود برای دور نگه داشتن اردوغان بازگردد. اما در شرایطی که جهان درگیر آشفتگی است، نه ترکیه و نه ایالات متحده هیچکدام این شانس را ندارند تا دور از هم بمانند.

اردوغان با تاکید بر اینکه نسل کشی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین به ویژه در غزه کماکان ادامه دارد و این رژیم با جنایاتش نه تنها امنیت منطقه، بلکه امنیت جهانی را نیز تهدید می‌کند، تصریح کرد: راه حل دائمی، تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی است. برای این منظور، اسرائیل باید تحت فشار جامعه جهانی قرار گیرد.

اردوغان با ابراز قدردانی از دعوت علی اف برای برگزاری اجلاس اقلیمی که در جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود، تصریح کرد که ترکیه در روند آماده سازی این نشست همه نوع حمایت را ارائه خواهد کرد.

وی سپس خاطر نشان کرد که در این اجلاس برنامه‌های مهمی در چارچوب «پروژه زباله صفر» که تحت نظارت همسرش انجام می‌شود، برگزار خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین