کد خبر: ۹۱۵۴۸۳
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۱

صداوسیما به روحانی فرصت دفاع از خود را خواهد داد؟

رییس سازمان صدا و سیما می‌گوید: هر فردی از هر جریان و گرایش سیاسی که نام او در مناظرات انتخاباتی برده شده اگر شکایت دارد، می‌تواند شکایت خود را به کمیسیون بررسی تبلیغات ارسال کند، کمیسیون این شکایت را بررسی خواهد کرد و ما هم طبق نظر کمیسیون عمل خواهیم کرد.
صداوسیما به روحانی فرصت دفاع از خود را خواهد داد؟
آفتاب‌‌نیوز :

پیمان جبلی درباره انتقاد بررسی از شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی نسبت به نحوه برگزاری مناظرات انتخاباتی کاندیداها، بیان کرد: دیدگاه ها، نظرات و نقد‌های مربوط به برگزاری برنامه‌های تبلیغاتی به ویژه مناظره‌ها را با احترام دریافت می‌کنیم و مواردی که قابل اعمال باشد، به صورت جزئی اعمال خواهیم کرد.

وی در گفتگو با شفقنا ادامه داد: اگر در برنامه‌های تبلیغاتی نامزد‌ها اعم از مناظره یا برنامه‌های دیگر، نسبت‌های ناروا به افراد زده شود یا توهین شود یا هتک حرمت شود، دقیقاً طبق قانون، آن فرد می‌تواند به کمیسیون بررسی تبلیغات شکایت کند، سپس کمیسیون تشیخص می‌دهد و براساس تشخیص کمیسیون تبلیغات، صدا و سیما عمل خواهد کرد.

وی گفت: کمیسیون بررسی تبلیغات براساس قانون از نماینده وزارت کشور، دبیر هیئت اجرایی انتخابات، نماینده یا شخص دادستان کل کشور و رییس شورای نظارت بر سازمان یا نماینده آن تشکیل شده و شورای نگهبان بر روند عملکرد کمیسیون نظارت دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که صدا و سیما به هر فرد از هر جریان سیاسی که در مناظرات به نام او اشاره شده، حق دفاع خواهد داد؟ بیان کرد: هر فردی از هر جریان و گرایش سیاسی و از هر جایگاهی اگر شکایت دارد، می‌تواند شکایت خود را به کمیسیون بررسی تبلیغات ارسال کند، کمیسیون این شکایت را بررسی خواهد کرد و ما هم طبق نظر کمیسیون عمل خواهیم کرد.

جبلی درباره تغییرات احتمالی در مناظرات گفت: شکل کلی مناظرات همین خواهد بود و تغییری نخواهد کرد و اگر نیاز باشد تغییرات جزئی اعمال می‌کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین