کد خبر: ۹۱۶۵۸۲
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۰

ظریف: پزشکیان کسی نیست که اینترنت را فیلتر کند و سپس فیلترشکن بفروشد / مانند اقلیت سرکوبگر نیستیم

مشاور مسعود پزشکیان کاندیدای ریاست جمهوری گفت: روز جمعه با حضور در صحنه انتخابات یک بار دیگر نشان می‌دهیم که ایران و ایرانی سربلند است و هیچگاه نباید تحریم شود و کسی نمی‌تواند ما را تهدید کند.
ظریف: پزشکیان کسی نیست که اینترنت را فیلتر کند و سپس فیلترشکن بفروشد / مانند اقلیت سرکوبگر نیستیم
آفتاب‌‌نیوز :

 محمدجواد ظریف در همایش حامیان مسعود پزشکیان که عصر امروز در سالن شهید بابایی شهر قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنیم. ما از آب و خاک دفاع کرده‌ایم و آن را از گزند بیگانگان حفظ و نگه داشته ایم. هر کسی که با نیت بد به اینجا آمده دست خالی برگشته و بر این اساس باید قدر کشورمان را بدانیم.

وی افزود: اینجا ایران است و به خاطر مردمش باید بماند و خواهد ماند و این مردمند که در تمام بزنگاه‌های تاریخی پای کشور ایستاده اند و همه افتخار می‌کنیم که پای کشور ایستاده ایم چه لر، کرد، بلوچ و ترکمن باشیم و چه شهرستانی، روستایی، معلم، کارگر، زن، مرد کودک و جوان و کهنسال باشیم.

وزیر امور خارجه سابق کشورمان ادامه داد: روز جمعه با حضور در صحنه انتخابات یک بار دیگر نشان می‌دهیم که ایران و ایرانی سربلند است و هیچگاه نباید تحریم شود و هیچکس نمی‌تواند ما را تهدید کند.

ظریف اضافه کرد: ملت ایران در سال ۹۲ با حضور ۷۳ درصدی در انتخابات این امکان را داد که دولت در برابر ۶ قدرت جهان بایستد و دشمنان فهمیدند که با یک فرد و یا یک دولت طرف نیستند بلکه با ملتی ۷۰۰۰ ساله طرف هستند و از پس آن بر نمی‌آیند.

وی خطاب به مردم حاضر در سالن گفت: شما همه چیز ایران هستید و ایرانساز شما هستید، امیرکبیر شما هستید، خودتان را باور کنید و بدانید که در انتخابات بهترین انتخاب را برمی‌گزینیم و ایران را سربلند می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم اقلیت بر ما اکثریت، فخر بفروشد.

مشاور پزشکیان اذعان کرد: ما اکثریت هستیم به شرط اینکه در پای صندوق‌های رای حضور حداکثری داشته باشیم و خود را ثابت کنیم. ما اکثریت مانند اقلیت سرکوبگر نیستیم، اجازه می‌دهیم اقلیت سرکوبگر در جلسه ما حضور داشته باشند و احساس آرامش کنند. ما اکثریت نگران امنیت نیستیم، اما اقلیت نگران اکثریت است، ما موظفیم تا پای جان برای ملت باشیم؛ که اصل دموکراسی این است که اکثریت برای حکومت نیاز به چماق ندارد و با صدای منطق، صندوق رای و با حضور پرشور پای صندوق‌های رای حکومت می‌کند.

وزیر سابق امور خارجه ادامه داد: اجازه ندهید عده‌ای مزدبگیر در خارج از کشور بگویند که شما نباید پای صندوق رأی بروید، برای اینکه فرقی نمی‌کند پزشکیان رییس جمهور باشد یا قالیباف و جلیلی، اما باید گفت که تفاوت از زمین تا آسمان است.

ظریف اضافه کرد: پزشکیان نماد کسی است که برای قدرت و بلند پروازی سرکوب نمی‌کند و بر سر زبان ما نمی‌زند. پزشکیان کسی نیست که اینترنت را فیلتر کند و سپس فیلترشکن بفروشد.

این مشاور کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اهمیت دارد چه کسی در پاستور می‌نشیند. من با پنج رییس جمهور کار کرده‌ام فرق است بین گوشت ۱۲۰ هزار تومانی در زمان تحریم ترامپ و گوشت ۷۰۰ هزار تومانی در زمان فعلی. اجازه ندهیم گروهی با شعار‌های دهن پرکن جیب ما را خالی کنند و شکم خود و بچه‌های خود را سیر کنند و شکم مردم گرسنه بماند. نباید اجازه دهیم آن‌ها برای خود جاه و مقام درست کنند و مردم شرمنده خانواده‌هایشان باشند.

ظریف افزود: نباید اجازه دهیم به معلمان و اساتید و دانشجویان ظلم شود و از تحصیل و تدریس محروم شوند و این اجازه را در روز جمعه نخواهیم داد.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهیم گروهی کاسب تحریم، پول از پاروی آن‌ها بالا برود و عده‌ای محتاج نان شب باشند.

مشاور پزشکیان اضافه کرد: زمان دلالان سیاسی به پایان رسیده و اکنون به رجال سیاسی رسیده‌ایم. زمان تندروی از جیب مردم به پایان رسیده و اکنون نیاز به میانه‌روی، عقلانیت، شهامت، شجاعت، صداقت داریم. اختلاس و هزینه کردن از جیب مردم بس است. چقدر دنبال قدرت و ثروت هستند، سیری ندارند.

ظریف خاطرنشان کرد: چه زمانی باید این مردم به آزادی، آبادی و استقلال برسند روز جمعه آینده خود را بهتر ترسیم می‌کنیم. نیاز به شلوغ کردن نداریم، چون اکثریت هستیم و روز جمعه ثابت می‌کنیم که اکثریت هستیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین