کد خبر: ۹۲۸۷۴
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حضرت آیت‌الله‌العظمی صانعی در دیدار اعضای تشکل راه سبز امید قم با ایشان با تاکید بر اینکه "همه وظیفه داریم از بیت حضرت امام سلام الله علیه و از انقلاب و جمهوری اسلامی پشتیبانی کنیم" اظهار داشتند: «من هم مثل شما و شاید بیش از شما از اسائه ادبی که نسبت به بیت امام سلام الله علیه می‌شود متأثرم».

به گزارش گروه سیاسی آفتاب، آیت‌الله صانعی ضمن تجلیل از بیت مکرم حضرت امام و شخصیت حجت الاسلام و المسلیمن سید حسن خمینی اظهار داشتند: «نوه عزیز حضرت امام (سلام الله علیه) برای حفظ نظام و دستاوردهای آن و حفظ اندیشه امام قدم‌های محکمی برداشته است که برخی‌ها حاضر نیستند یکصدم آن انجام بگیرد».

ایشان افزودند: «اقدامات سید حسن آقا حساب شده است و غیر از این هم از ایشان توقع نیست اگرچه باید توجه داشت که مخالفین امام هم دست بردار نیستند».

آیت‌الله صانعی همچنین در دیدار جمعی از نخبگان و فرهیخته‌گان استان یزد با ایشان ضمن اشاره به پیشرفت حرکت ملت در حاکمیت جمهوری اسلامی و حاکمیت حقوق انسانها و جلوگیری از تضییع حقوق انسانها فرمودند: «عده‌ای امروز تمام تلاش خود را به کارگرفته‌اند که بین روحانیت اختلاف بیاندازند ولی نمی‌توانند چرا که جامعه این اختلافات را نمی‌پذیرد جامعه مسیر خودش را فهمیده است و به حرکت خود ادامه می‌دهد».

ایشان در ادامه با اشاره به سیره مبارزاتی ائمه علیهم السلام و منطق قرآن در دفاع از مظلوم اظهار داشتند: «مظلومیت، بیچاره کننده ظالم است از نظر منطق قرآن آه مظلوم به آسمان می‌رسد با اینکه ظالم همه چیز اعم از پول و اسلحه و ابزار تبلیغاتی در اختیار دارد اما مظلوم جز ابراز مظلومیت سلاح دیگری ندارد و همین مظلومیت است که ظالم را بیچاره می کند».

ایشان با بیان اینکه دفاع از اسلام هزینه دارد و در این راه باید صدمه خورد اظهار داشتند: «امام سلام الله علیه مبارزاتش را با یک کاغذ و قلم شروع کرد. دشمنان امام برای مبارزه با ایشان امام را تبعید و زندانی کردند تا به گمان خودشان امام را از بین ببرند اما در نتیجه دیدید که امام آنها را از بین برد امروز هم من معتقدم هیچ چیز نمی‌تواند امام را از جامعه بگیرد، هیچ چیز نمی‌تواند اسلام ناب را از جامعه بگیرد، ممکن است چند روزی عده‌ای با چند تا حرف و با چند خیانت اقتصادی سر آدم را کلاه بگذارند اما اینها تمام می‌شود «فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيَذْهَبُ جُفَاءً» حق می‌آید و حق می‌ماند که حق ماندنی است».

همچنین حضرت آیت الله صانعی در دیدار جمعی از فعالین سیاسی شهرهای ورامین و اسلامشهر با ایشان ضمن بیان این مطلب که از کارهایی که در اسلام بسیار پسندیده است رفع گرفتاری‌های شخصی و گرفتاریهای اجتماعی مردم است و همه باید در حد توان در جهت رفع این گرفتاری‌ها تلاش نمائیم اظهار داشتند: «بی توجهی نسبت به رفع گرفتاری‌های مردم خصوصاً اگر در توان انسان باشد اولاً سبب قطع رابطه انسان با خدا می‌شود و خداوند عنایتش را از انسان می‌گیرد و ثانیاً سبب می‌شود که انسان وسیله رفع گرفتاری‌های ظالمین گردد که این امر سبب عذاب الهی خواهد شد».

این مرجع عالیقدر در ادامه و با اشاره به وجود اختلافات فکری میان مردم و گروه‌های سیاسی و بیان اینکه نباید این اختلاف سلیقه‌ها به تفرقه منجر شود افزودند: «اختلافات را با صحبت و مذاکره باید حل کرد، قاعده دموکراسی هم همین است. البته با کسی باید صحبت و مذاکره کرد که اهلیت آن را داشته باشد کسی که مردم را عوامل منافقین و وابسته بیگانگان می‌داند با این فرد چگونه می‌شود صحبت کرد وقتی افرادی خیلی راحت به خانواده سرداران شهید و خانواده شهداء که به فرموده امام (س) چشم و چراغ این ملت‌اند توهین می‌کنند چگونه با اینها می‌شود صحبت کرد.»

آیت الله العظمی صانعی افزودند: «با همه مشکلات و سختی‌هایی که امروز برای فرزندان انقلاب پیش آمده است نباید مأیوس شد باید حوادث را خوب تحلیل کنیم از بدی بدان نهراسیم و خوبی خوبان را تشویق کنیم و از انجام وظیفه در وقتش غافل نشویم».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین