کد خبر: ۱۰۰۵۵۹
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۰
در سفر به استان ایلام
هدفمند کردن یارانه‌ها از نیمه دوم سال اجرا خواهد شد
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمود احمدی‌نژاد تاکید کرد: در دولت نهم اقدامی تحت عنوان بنگاه‌های زودبازده آغاز شد همه دستگاه‌ها و بانک‌ها برای انجام این امر همراهی کردند تا ایجاد اشتغال سرعت بگیرد، ‌اما دست‌ها و اندیشه‌های نامحرم با جوسازی و فشار مانع از انجام این طرح شدند. 

محمود ‌احمدی‌نژاد در جمع مردم ایلام با اشاره به اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در حمله به کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه به غزه گفت: برخی کشورهای اروپایی، دولت‌ها و شخصیت های انقلابی جهان مواضع خوبی را در مقابل این جنایت اتخاذ کردند که این مواضع باید به تشکیل جبهه جهانی علیه جنایت، قانون‌شکنی و تعدی به حقوق ملت‌ها از سوی رژیم صهیونیستی تبدیل شود. 

وی با اشاره به چگونگی تشکیل رژیم صهیونیستی اظهار داشت: 60 سال قبل با یک طراحی، فریب و دغل‌کاری و با زور سلاح، یک رژیم جعلی را به منطقه تحمیل کردند و از آن زمان تاکنون بیش از 5 میلیون فلسطینی آواره شده و در آرزوی دیدن وطن خود حسرت می‌خورند.
احمدی‌نژاد فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی را جنگ، تهاجم، تهدید، فشار به مردم و ترور دانست و گفت: این رژیم جعلی از ابتدا تاکنون 5 جنگ سنگین به راه انداخته‌ است و هزاران نفر را ترور و ده‌ها هزار زن، مرد، کودک، پیر و جوان را به اسارت گرفته و در زندان‌های اهریمنی خود زندانی کرده است. 

وی با اشاره به طراحی‌های اخیر رژیم صهیونیستی برای حمله به لبنان اظهار داشت: این رژیم در‌سال‌های اخیر تلاش کرد لبنان را تصرف کند، اما اقدامات وحشیانه آنها در جنوب لبنان با ایستادگی ملت لبنان به شکست منتهی شد اما آنها برای جبران این شکست با استفاده از تجهیزات گسترده، مردم غزه را مورد هجوم قرار دادند به طوری که قریب به 3 سال است مردم مظلوم غزه تحت محاصره کامل هستند. 3 سال است که این ملت در محاصره دارویی، غذا و آب به سر می‌برند و امکانات حداقلی را برای زندگی ندارند، رژیم صهیونیستی حتی اجازه نمی‌دهد تا مصالح ساختمانی برای بازسازی به غزه وارد شود. 

وی گفت: این کاروان حامل کمک‌های 40 کشور جهان بود. کشورهایی که عواطف، شرافت و آزادگی آنها جریحه‌دار شده بود به همین دلیل به صورت داوطلبانه به سمت غزه حرکت کردند تا با پرچم صلح، آزادی و برادری مواد غذایی و دارویی را به مردم غزه برسانند اما به جای اینکه آدمکش‌ها و جلادهای حرفه‌ای و آموزش دیده اسرائیلی از آنها تشکر کنند با هواپیما و گلوله به مردم بی دفاع و بی سلاح حمله کردند. 

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه آنچه امروز در غزه و فلسطین می‌گذرد شرم آور است، تصریح کرد: هیچ انسان آزاده‌ای در جهان نمی‌تواند اخبار جنایت‌های این منطقه را بشنود اما خون او به جوش نیاید و سراسیمه نشود. 

وی اقدامات رژیم صهیونیستی را بر خلاف ارزش‌های انسانی، قانون و عدالت دانست و گفت: اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به کمک‌های انسان‌دوستانه منطبق بر روحیه و منطق استکباری است به طوری که اگر این رژیم یک روز تهدید، ترور، حمله و تجاوز نکند به منزله مرگ آنهاست. زیرا سرتاسر حیات رژیم صهیونیستی سرشار از جنایت است، نمونه آن جنایت‌های آنها در صبرا، شتیلا، جنوب لبنان، غزه و جنگ‌هایی علیه مصر‌، اردن و سوریه است. 

احمدی‌نژاد درباره علت دیگرِ انجام این جنایت‌ها از سوی رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: علت انجام این گونه اقدامات حمایت برخی دولت‌های غرب از آنهاست. البته سکوت برخی از کشورهای منطقه نیز در چنین جنایاتی بی‌تاثیر نیست. امروز سکوت، مماشات و عقب نشینی جرات این جنایتکاران را مضاعف کرده است به طوری که آنها تصور می‌کنند در ارتکاب هر‌جنایتی آزاد هستند و مجازات نخواهند شد. 

وی در بخش دیگری از اظهارات خود خطاب به ملت‌های جهان اظهار داشت: اقدام رژیم صهیونیستی درحمله به کشتی حامل کمک‌های بشر‌دوستانه به غزه تبدیل به شاخص و معیاری شده است که همه دولت‌ها و ملت‌ها باید نظر خود را در قبال این حادثه اعلام کنند. این حادثه مرزبندی میان طرفداران صلح و برادری با کسانی است که به دنبال تسلط بر جهان، غارت ملت‌ها، جنایت و چپاول ثروت ملت‌ها هستند. 

محمود احمدی‌نژاد افزود: ما انتظار داریم همه کسانی که در جهان تاثیرگذار بوده و در مناسبات جهانی جایگاهی دارند صراحتاً نظر خود را درباره این حادثه اعلام کنند. موضع دولت آمریکا در مورد این حادثه ضعیف و جانبدارانه بود. آنها به جای محکوم کردن ، مواضعی چند پهلو اتخاذ کردند و در واقع می‌توان گفت که موضع آنها بگونه‌ای در دفاع از این جنایت بود. 

وی درباره نظر ملت ایران پیرامون حادثه حمله به کشتی حامل کمک‌های بشر دوستانه به غزه اظهار داشت: چند ماه پیش رژیم صهیونیستی برای جبران شکست خود در غزه و جنوب لبنان برای حمله به لبنان و سوریه برنامه‌ریزی کرده بود به طوری که چند رزمایش هم برای آمادگی برگزار کرد، اما هنگامی که لبنان و سوریه آمادگی خود را برای سرکوب این جرثومه فساد اعلام کردند و هنگامی که سران این رژیم آمادگی این دو کشور را برای دفاع و بازپس گیری سرزمین‌های خود مشاهده کردند و همچنین هنگامی که برای این رژیم اثبات شد ایران، سوریه و لبنان در یک جبهه متحد ایستادند از این طرح عقب‌نشینی کرد. 

احمدی‌نژاد افزود: امروز اطلاعات دقیقی در دست هست که آنها برنامه ریزی دارند تا با ادامه محاصره غزه و با تضعیف آنها، حمله گسترده‌ای را به غزه انجام دهند تا بدین شکل شکست‌های گذشته خود را جبران کنند. 

وی خطاب به صهیونیست‌ها گفت: دیگر جنایت بس است، پس از این همه جنایت در طول 60 سال گذشته به چه نتیجه‌ای رسیده‌اید آیا موقعیت شما بهتر شده است. به شما هشدار می‌دهم اگر این‌بار علیه هر نقطه‌ای در جهان از جمله غزه دست به جنایت بزنید طوفان خشم ملت‌های منطقه ریشه شما را برخواهد کند. 

محمود احمدی‌نژاد همچنین خطاب به حامیان رژیم صهیونیستی اظهار داشت: 60 سال حمایت از جنایت‌های این رژیم دیگر کافی است. بدانید اگر این بار از جنایت‌های این رژیم حمایت کنید، خشم ملت‌های منطقه لبریز خواهد شد و در آن صورت آنها صرفا به دفاع از مرزهای فلسطین رضایت نخواهند داد و همه شما را شریک جرم خواهند دانست و محاکمه خواهند کرد. 

وی با تشکر از ملت‌هایی که از کاروان آزادی حمایت می‌کنند، گفت: اقدام مردم ترکیه، یونان و آلمان و همچنین دیگر کشورهایی که در کاروان تاریخی آزادی مشارکت داشتند، تحسین برانگیز است. این کاروان آزادی نمونه‌ای از خواست همه ملت‌های جهان است. 

وی با تاکید براینکه بدون تردید فلسطین وغزه آزاد خواهد شد،گفت: با آزادسازی فلسطین و غزه تنها روسیاهی برای رژیم صهیونیستی و اربابان جنایتکار آنها باقی خواهد ماند. 

احمدی‌نژاد گفت: از اعضای شورای امنیت می‌خواهم که موضوع کاروان آزادی و جنایت رژیم صهیونیستی را در دستور کار خود قرار دهند آنها باید با صدور قطعنامه‌ای قاطع دست صهیونیست‌ها را از ادامه جنایت قطع کنند. اگر شورای امنیت می‌خواهد جایگاهی داشته باشد و به فعالیت خود ادامه دهد اکنون این صحنه آزمایشی برای آن است. باید نشان دهد تنها علیه کشورهایی که با آمریکا مخالف هستند بیانیه صادر نمی‌کند، بلکه در جهت عدالت هم حرکت می‌کند. 

ویتاکید کرد: دل‌های جنایتکاران رژیم صهیونیستی از عشق به خدا، اولیای خدا و پیامبران خالی شده است. اگر در دل کسی عشق به پیامبر ، حضرت زهرا (س) و اهل بیت نباشد دل او به مانند سنگ و خالی از عاطفه و محبت خواهد شد. 

وی اظهار داشت: به لطف ایمان، ایستادگی و عشق به پیامبر، امروز موج بیداری و گرایش به ایمان، یکتاپرستی، عدالت خواهی، عشق به اهل بیت و همچنین عشق به میراث دار پیامبران یعنی حضرت مهدی (عج) همه جهان را فراخواهد گرفت. 

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های دولت برای رسیدگی به استان ایلام گفت: مردم ایلام از قهرمانان گمنام دوران دفاع مقدس و تاریخ پرافتخار ملت ایران هستند. امروز آنها مرزبانان سلحشور، مدافعان عزت و استقلال ملت ایران هستند. نام ایلام با حماسه، فداکاری، شجاعت و رشادت عجین شده است. ایلام سرزمین مومنان، پاکان و شجاعان است. مردم این دیار دلدادگان راه نورانی ولایت و امامت هستند و عشق و محبت آنها جلوه ای از عشق و محبت علوی است. آنها فدایی اسلام و ایران هستند. 

احمدی‌نژاد افزود: مردم این استان مرزبانان امین جغرافیا، ایمان و فرهنگ ایران هستند. مردم ایلام پیشقراولان دفاع از ملت و کشور هستند.استعدادهای درخشان آنها به همراه اراده مستحکم جوانان ایلامی موجب قرار گرفتن آنها در خط مقدم پیشرفت،‌عزت و شرف ملت ایران شده است. 

وی اظهار داشت: امروز در دوره سازندگی و ساختن قرار داریم، باید دست به دست هم ایلام را بسازیم . تاکنون 2 سفر به این استان انجام شده که در طول این سفرها تصمیمات خوبی اتخاذ شده است. برخی از آنها اجرا، برخی در دست اجرا و برخی هم با موانعی مواجه شده است. 

وی با اشاره به مسائلی که در جلسه امروز هیأت دولت در استان ایلام مطرح خواهد شد، گفت: امروز در دولت عملکرد سفر اول و دوم مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اگر موانعی در راه تحقق مصوبات باشد برطرف خواهد شد همچنین برای دور سوم نیز تصمیمات مهم و خوبی در دستور کار دولت قرار دارد که یکی از آنها تقویت و سرعت بخشیدن به طرح بزرگ مسکن مهر است. دولت مصمم است در کمتر از 3 سال کشور را در بخش مسکن به نقطه‌ای برساند که این موضوع از دغدغه جوانان و مردم خارج و تامین مسکن به روز شود. 

وی همچنین بر ایجاد اشتغال برای جوانان ایلام و ریشه‌کن شدن بیکاری در این استان تأکید کرد. 

احمدی‌نژاد افزود: در دولت نهم اقدامی تحت عنوان بنگاه‌های زودبازده آغاز شد همه دستگاه‌ها و بانک‌ها برای انجام این امر همراهی کردند تا ایجاد اشتغال سرعت بگیرد، ‌اما دست‌ها و اندیشه های نامحرم با جوسازی و فشار مانع از انجام این طرح شدند. امروز دولت، بانک‌ها و سازمان‌های مختلف بسیج شدند تا در یک حرکت گسترده و جامع به تقویت و توسعه صنعت، کشاورزی و خدمات کمک کنند. 

وی درباره اقدامات دولت در بخش کشاورزی خاطر‌نشان کرد: دولت به بخش کشاورزی بودجه خوبی را اختصاص داده است تا به توسعه زمین‌ها ،‌اصلاح شیوه‌های آبیاری و توسعه کشت گلخانه‌ای کمک شود.همچنین برای توسعه دامداری‌ها و توسعه شهرک‌های صنعتی در استان و ایجاد اشتغال برای جوانان بودجه‌های خوبی اختصاص خواهد یافت. 

احمدی‌نژاد در ادامه اختصاص 150 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای استان ایلام را اقدام ویژه‌ای برای اشتغال جوانان دانست و گفت: در زمان خشکسالی برخی از کشاورزان آسیب دیدند و به آنها خسارت وارد شد به همین دلیل آنها نمی‌توانند اقساط خود را بپردازند. دولت جریمه آنها را خواهد بخشود و با متقبل شدن سود این وام‌ها به آنها مهلت خواهد داد. 

احمدی‌نژاد در ادامه طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را طرحی بزرگ و سراسری دانست و خاطر‌نشان کرد: این طرح از نیمه دوم سال اجرا خواهد شد که بدین‌شکل مشکلات جزیی مردم هم برطرف خواهد شد امیدواریم با اجرای این طرح نیازی نباشد کسی تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار گیرد. 

محمود احمدی‌نژاد همچنین براهمیت ارتباط مسوولان استانی با مردم تاکید و اظهار داشت: مسوولان، موجودیت خود را از ارتباط با مردم می‌گیرند. باید درهای اتاق خود را به روی مردم باز کرده و در اجرای عدالت کوشا باشند. 

‌احمدی‌نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود با تبریک میلاد با سعات حضرت زهرا(س) و امام راحل به جامعه بشری به عظمت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: در بیان عظمت حضرت زهرا (س) کسی جزء پیامبر عظیم(ص)، امیرالمومنین(ع) و فرزندان ایشان قادر به بیان ویژگی‌ها و جایگاه آن حضرت نیستند. چطور می توانیم از کسی صحبت کنیم که پاره تن پیامبر است. مقصود و مقصد آفرینش جهان است. اگر او نبود کسی خلق نمی‌شد پیامبران و ائمه طاهرین به خاطر وجود او خلق شده اند. حضرت زهرا (س) مظهر و منبع عشق خدای متعال و کسی است که پیامبر بر دستان او بوسه می زنند و نقطه اتکا و دلجویی پیامبر است. او مادر جوانان بهشت است. رضای خدا در رضای او و خشم خدا در خشم او است. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه حضرت زهرا (س) در ایثار و فداکاری در قله است،اظهار‌داشت: حضرت زهرا (س) منبع علم و اسرار امام و نبوت است صاحب صحیفه ای است که فقط در دست امامان است و آنها به او دسترسی دارند . او کسی است که پناهگاه امامان است. امامانی که در نقطه اوج کمال انسانی هستند در سختی‌ها و هجمه‌های سنگین به او پناه می‌برند. حضرت زهرا (س) مجمع و مرکز پیوند نبوت و امامت است. او کوثر است. او نوری است که در عالم می درخشد و همه انوار عالم از نور اوست. حضرت زهرا (س) جلوه همه خوبی‌ها و زیبایی‌های بشریت است‌. او باران رحمت الهی است که برقلوب مردم می‌بارد و دلها را زنده می‌کند. 

وی اضافه کرد: حضرت زهرا (س) کتاب آفرینش، هستی و دریای معرفت الهی است . او مصداق کلمه «حق» است. حضرت زهرا (س) لیله القدر است‌.‌او اسوه و الگویی برای همه انسان‌های تاریخ است به طوری که الگوی بی همتای بشریت است. حضرت زهرا(س) آیینه خدا و تجلی اسماء الهی است. 

‌احمدی‌نژاد گفت: ملت ایران و مردم شریف ایلام عاشق و دلداده حضرت زهرا (س) و فرزندان او هستند و او را سرمشق خود می‌دانند اگر مردم جهان حضرت زهرا (س) را بشناسند بر گرد نورانی او حلقه خواهند زد و همه مشکلات عالم از جامعه بشری برطرف خواهد شد. تمام مهر و محبت پدران و مادران جلوه‌هایی از محبت زهرا (س) است. کسانی که حضرت زهرا (س) را نمی‌شناسند و با عشق و محبت او زندگی نمی‌کنند خسارت دیده هستند. 

احمدی‌نژاد خاطر‌نشان کرد: مشکل جامعه بشری این است که از اسوه‌ای مانند حضرت زهرا(س) فاصله گرفته است و مهر ایشان را بردل ندارد. ملتها، دولت‌ها و کسانی که از دایره محبت حضرت زهرا (س) فاصله می‌گیرند دل‌ها، اندیشه‌ها و عاطفه‌های آنها مانند سنگ می‌شود به طوری که رفتار آنها از رفتار دوستانه فاصله گرفته و خلق و خوی آنها مانند حیوانات می‌شود. 

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از این سخنان به جایگاه زنان در جهان اشاره و اظهار داشت: امروز در بسیاری از نقاط دنیا قدر و احترام زنان را نمی‌شناسند. زن کانون محبت و عشق الهی و میراث دار حضرت زهرا (س) است. زن در بالاترین سطح کرامت و میراث دار بهشت است. بهشت خدا از مسیر کرامت، خدمت به زنان و کمک به آنها می‌گذرد.

وی با بیان اینکه در ایران به تبعیت از اهل بیت(ع) زنان از جایگاه بالایی برخوردار هستند، گفت: غیرتمندترین مردان کسانی هستند که به همسر، مادر و دختران خود احترام می‌گذارند. زیرا عزت و احترام آنها موجب فراهم شدن آرامش خواهد شد. اگر زنان محترم و باکرامت باشند فرزندانی شجاع، با محبت، با کرامت و انسان‌های برجسته‌ای را تربیت خواهند کرد. 

وی افزود: در جامعه‌ای که زنان تحقیر شده‌ و تحت فشار باشند و حقوق آنها مورد خدشه باشد آن جامعه به پیشرفت و کمال انسانی دست نخواهد یافت. جوامع غربی شخصیت و حیثیت زن را لگدمال کرده‌اند به همین دلیل امروز کل جامعه آنها با رواج بی‌اخلاقی‌ها لگد‌مال شده است دلیل همه اینها حفظ نکردن شأن زن در این جوامع است. امروز آنها به همین خاطر در آستانه سقوط به دره‌های بی‌اخلاقی و خروج از ارزش‌های انسانی هستند. 

احمدی‌نژاد گفت: زنان و دختران ایرانی در تمام دنیا مومن‌ ترین ، پاک ترین، مفید‌ترین، صادق ترین و عزیزترین زنان عالم هستند. هرجا زنان و مادران قربانی شوند جامعه و نسل های بعد قربانی خواهد شد. امروز نجات بشریت در احیای نقش زنان، مادران و خواهران است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین