کد خبر: ۱۰۶۲۱۴
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۹
قنبری، عضو فراکسیون خط امام(ره) مجلس شورای اسلامی:
مخالفت فراکسیون اقلیت مجلس با مواد لایحه خانواده
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت‌: سازمان ثبت احوال آمار طلاق و ازدواج را دست‌کاری نکند تا برنامه‌ریزان به آمار و اطلاعات درست دسترسی داشته باشند. 

داریوش قنبری تاکید کرد: متاسفانه بخش‌نامه‌ای از سوی ثبت احوال به زیر مجموعه برخی از سازمان‌ها مشاهده شده که در آن اعلام کرده‌اند که آمارهای طلاق را کمتر نشان داده و آمار ازدواج را بالا نشان دهند. 

وی با اعلام اینکه این کار در شان یک دستگاه نیست افزود: معکوس نشان دادن آمارهای مهم از سوی برخی از مدیران که به آمارها دسترسی دارند خیانت به مسئولان بالاتر و عالی‌رتبه نظام است. 

عضو کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه چندی قبل مقام معظم رهبری فرموده، آمارهای رسمی نباید مورد چالش باشد، اما افرادی که آمارها را معکوس نشان می‌دهند، با این اقدام آمارها را با چالش مواجه می‌کنند. 

وی با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی آمارهای رسمی در کشور خاطر نشان کرد: باید با این قبیل دستگاه‌ها برخورد قانونی صورت گیرد تا آمارهای رسمی شفاف شده و مورد چون و چرا قرار نگیرد. 

به گفته قنبری زمانی تصمیمات مناسب در کشور گرفته می‌شود که آمارهای دقیق در اختیار تصمیم‌گیران قرار گیرد اما متاسفانه سازمان ثبت احوال با دست‌کاری بر آمار و ارقام اطلاعات نادرستی را در اختیار تصمیم‌گیران قرار می‌دهند. 

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: از دستگاه‌ها به خصوص ثبت احوال انتظار داریم که اطلاعات به صورت شفاف از طریق مراجع رسمی در اختیار مجلس قرار گیرد. 

مخالفت فراکسیون اقلیت مجلس با مواد لایحه خانواده


همچنین داریوش قنبری گفت: در جلسه روز گذشته فراکسیون خط امام(ره) در ارتباط با ضرورت توجه به فرمایشات اخیر  مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام، وحدت و محدودیت جدید صورت گرفته از سوی وزارت ارشاد بر مطبوعات، بحث و گفت‌و گو شد. 

سخنگوی فراکسیون خط امام در خصوص مطالب مطرح شده در این جلسه افزود: اعضای فراکسیون خط امام(ره) از اینکه دامنه محدودیت‌های اعمالی وزارت ارشاد بر مطبوعات گسترش یافته است، ابراز تعجب و نگرانی کردند و اعلام شد که تداوم این سیاست‌ها با صحبت‌های اخیر محمود احمدی‌نژاد در مورد اینکه ایران آزادترین کشور جهان است، سازگاری ندارد. 

وی با بیان اینکه لایحه حمایت از خانواده نیز در جلسه روز گذشته فراکسیون خط امام(ره) مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در این جلسه از سوی اعضا تصمیم گرفته شد تا با مواردی همچون تسهیل تعدد زوجات، تسهیل ازدواج موقت، اخذ مالیات از مهریه مخالفت شود. این مخالفت‌ها در اعمال رای اعضای فراکسیون و صحبت به عنوان مخالف مواد مذکور در این لایحه که بر خلاف اصول تحکیم خانواده است، صورت خواهد گرفت. 

قنبری اظهار کرد: انتخابات هیأت رئیسه فراکسیون خط امام(ره) نیز به تعویق افتاده است. بنا بود که این انتخابات در هفته جاری برگزار شود، اما به علت تداخل زمان آن با برخی برنامه‌ها، تصمیم گرفته شد که دو هفته بعد، برگزار شود و تا پایان ماه رمضان اعضای هیأت رئیسه مشخص شوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین