کد خبر: ۱۰۶۷۰۲
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۰
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب:  شركت مخابرات استان تهران طی نامه‌ای به اداره نگهداری و پشتیبانی فنی سیستم‌های انتقال، واگذاری مدارات كه رونوشت آن به دبیرخانه گروه شركت‌های انتقال داده‌های پرسرعت» ارسال شده، از اداره مذكور خواسته تا ارتباط 8 شركت از 11 شركت خصوصی انتقال داده‌ها (PAP) را قطع كند.

دراين نامه دلیل این امر، عدم پرداخت بدهی مشتركین PAP ذكر شده است. این نامه حاوی فهرستی از نام 8 شركت و مبلغ بدهی آن ها به مخابرات استان تهران است.

مبالغی كه تحت عنوان بدهی شركت‌های بخش خصوصی از اداره حسابداری كل مخابرات منطقه غرب استان تهران در این فهرست آورده شده است از حدود 180 هزار ریال، 30میلون ریال، 50 میلیون ریال تا 400 میلیون ریال به چشم می خورد. 

این در حالی است كه میانگین مجموع بدهی های قید شده در نامه مذكور برای 8 شركت خصوصی PAP چیزی در حدود چند میلیون ریال می‌شود و این عدد در مقابل میانگین گردش مالی مجموع این شركت‌ها با شركت مخابرات استان تهران عدد كوچكی است.

با توجه به تعامل مالی شركت‌های انتقال داده‌های پرسرعت و شركت مخابرات استان تهران كه در ماه حدودا بین 100 تا 150 میلیون تومان است، و این مسئله كه ممكن است با احتساب جوانب امر حتی شركت‌های انتقال داده‌های پرسرعت از شركت مخابرات استان تهران بستانكار باشند.

به نظر می رسد رویه موجود مبنی بر تهدید به قطع ارتباط 8 شركت فعال در زمینه اینترنت پرسرعت كه به معنی دقیق‌تر، قطع ارتباط بیش از 300 هزار مشترك تهرانی است، جز ایجاد ناامنی در فضای بازار و دلسردی زحمتكشان بخش خصوصی، عایدی دیگری‌نداشته باشد.

به نظر می رسد شركت مخابرات استان تهران با توجه به نوع ارتباط و حجم مراودات مالی با شركت‌های بزرگ فعال در زمینه اینترنت پرسرعت و سایر حوزه‌های ارتباطی، شرایط متفاوتی را در پیش گرفته زیرا مسلما قطع ارتباط برای شركت‌هایی كه میلیون‌ها تومان ودیعه در نزد شركت مخابرات استان تهران دارند، منطقی به نظر نمی‌رسد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین