کد خبر: ۱۰۷۷۷۴
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۰
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مطهری از عشق و خانواده‌اش می‌گوید:

ماه اول آغاز به کارم در رادیو بود که من به یکی از همکارانم در آنجا علاقمند شدم و این علاقه رفته‌رفته شدید شد و عشق به معنای واقعی‌اش که انسان را از خواب و خوراک می‌اندازد در من ایجاد شد. بعد از اینکه همسرم را عقد کردم، تلفنی ماجرا را به اطلاع آن خانم رساندم تا اگر برنامه‌ای دارد دیگر ملاحظه مرا نکند.

علی مطهری نماینده شاخص مردم تهران در مجلس طی گفت‌و گویی از نسبت خانوادگی با علی لاریجانی، فوتبال، اتومبیل شخصی و مسائل خانوادگی خود گفته و ماجرای عاشق شدن شدن خود را نیز بازگو کرده است.

به گزارش فردا، علی مطهری فرزند سوم شهید مرتضی مطهری است که این روزها غالبا او را به عنوان نماینده منتقد دولت می‌شناسند، دانستن از زندگی شخصی مشهورترین فرزند این استاد بزرگ که به یکی از چهره‌های شاخص مجلس تبدیل شده می‌تواند در نوع خود جالب باشد.

مطهری در مرور دوران جوانی‌اش از عاشق شدن گفته است؛ من 23 _ 24 ساله بودم که تصمیمی هم برای ازدواج نداشتم، آن روزها دانشجوی مکانیک دانشگاه علم و صنعت بودم ولی به خاطر انقلاب فرهنگی، ادامه تحصیل 2 سال و 8 ماه متوقف شده بود، در این دوران به دعت یکی از دوستانم به رادیو رفتم و برای پر کردن فاصله‌های خالی برنامه‌ها مقاله می‌نوشتیم.

ماه اول آغاز به‌کارم در رادیو بود که من به یکی از همکارانم در آنجا علاقمند شدم و این علاقه رفته‌رفته شدید شد و عشق به معنای واقعی‌اش که انسان را از خواب و خوراک می‌اندازد در من ایجاد شد و ترغیبم کرد که این موضوع را مطرح کنم و در نهایت یکی از همکاران مسن را واسطه کردم اما آن خانم جواب رد داد و برای بار دوم من خودم با او صحبت کردم که باز هم جواب رد داد و بعد از آن بود که من برای اینکه از آن حالت خارج شوم به سراغ ازدواج رفتم.

وقتی از جواب رد آن خانم مطمئن شدم از مادرم خواستم که به خواستگاری دختری مناسب برود و بعد از اینکه همسرم را عقد کردم، تلفنی ماجرا را به اطلاع آن خانم رساندم تا اگر برنامه‌ای دارد دیگر ملاحظه مرا نکند. دیدم شروع کرد به گریه‌و زاری و حرف‌هایی زد که من تازه متوجه شدم او هم به اندازه من علاقمند بوده اما توقع اصرار بیشتر از جانب مرا داشته است. این ماجرا حالت بدی در من ایجاد کرد. البته این قضیه باعث شد که همسر خوبی نصیبم شود.

علی مطهری همسرش را نوه شیخ جواد انصاری از عرفای هم عصر امام معرفی می‌کند و می‌گوید: وقتی ازدواج کردیم ایشان 16 سال‌شان بود و 8 سال با من اختلاف سنی داشتند، ما در 11 دی‌سال 60 عقد کردیم و 6 مرداد 62 زندگی مشترکمان را آغاز کردیم. در حال حاضر ایشان فوق‌لیسانس حقوق هستند ولی شاغل نیستند، 4 فرزند داریم‌، اولی مرتضی 24 ساله و مهندسی عمران تهران جنوب می‌خواند و دومی رضا است که 19 سال دارد و مهندسی مکانیک شریف می‌خواند، سومی لیلا است که دوم راهنمایی است و چهارمی هم زهرا است که الان حدود 2 سال دارد.

وی درباره نسبت خانوادگی‌اش با علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز این‌گونه توصیح داده است: پنجمین فرزند استاد مطهری؛ فریده خانم، همسر آقای لاریجانی رئیس مجلس هستند، ایشان فرزند آیت‌الله میرزا هاشم آملی لاریجانی مرجع تقلید بودند. روابطی بین پدر ما و مرحوم آملی وجود داشت و این ازدواج اقدامی بود که در زمان حیات پدرم انجام شد. ظاهرا رسمی در ازدواج‌های پسران آیت‌الله آملی بود که از خانواده‌های اصیل و شناخته شده عروس می‌گرفتند. مثلا همسر آیت‌الله صادق لاریجانی دختر آیت‌الله وحید خراسانی است و همسر آقای دکتر باقر لاریجانی دختر آیت‌الله حسن‌زاده آملی هستند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین