کد خبر: ۱۰۸۰۰۶
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۰
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور گفت: با توجه به افزایش آمار تصادفات طرحی را مبنی بر اجباری شدن آموزش امداد و نجات، در مراحل دریافت گواهینامه به پلیس راهنمایی و رانندگی پیشنهاد کرده‌ایم.

محمد جعفر جعفریان با اشاره به اینکه سالیانه برای 5/1 میلیون جوان زیر 30 سال گواهینامه رانندگی صادر می‌شود، اظهار داشت: بیشتر این جوانان هیچگونه آشنایی با مراحل امداد و نجات در بروز حوادث رانندگی ندارند.

وی افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر رسما آمادگی خود را برای آموزش امداد و نجات در مراحل اخذ گواهینامه رانندگی اعم از خودرو وموتور سیکلت به راهنمایی و رانندگی اعلام می کند.

جعفریان در پاسخ به این پرسش که آیا هلال احمر قصد اجباری شدن آموزش امداد و نجات برای دریافت گواهینامه را دارد گفت: هدف هلال احمردخالت در نوع آموزش و تاثیر گذاری در کسب امتیاز در مرحله آیین نامه (تئوری) نیست، بلکه همانگونه که آموزش تعمیرات خودرو در اخذ گواهینامه اجباری است ولی تاثیری در امتیازات ندارد، آموزش امداد و نجات نیز باید اجباری شود.

جعفریان با اشاره به اینکه 22 هزار فوتی و 200 هزار مصدوم و معلول نتیجه تصادفات جاده ای سال گذشته بوده است اظهار داشت: بررسیها نشان داده است که در بسیاری از حوادث اگر راننده با اصول ایمنی وامداد و نجات آشنا بود خودش و سرنشینان خودرو کشته یا معلول نمی‌شدند.

رئیس سازمان جوانان اظهار داشت: خلاصه ای موثر در قالب جزوه از کتاب 200 صفحه ای اصول امداد و نجات در مرکز آموزش عالی هلال احمر تهیه شده که در صورت موافقت راهنمایی و رانندگی و انعقاد تفاهم نامه با هلال احمر، آموزش آن در سراسر آموزشگاه‌های رانندگی آغاز می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین