کد خبر: ۱۱۱۸۶۳
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۴
‌مقام معظم رهبری در ديدار مسئولان استان قم؛
آبادانی قم در 5سال اخیر، شتاب بیشتری گرفته است
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مقام معظم رهبری تاكيد كردند: جبهه دشمن همواره برای قم به عنوان پایگاه عظمت اسلام و برافراشته شدن پرچم انقلاب، برنامه‌ریزی خاص داشته است که از آن جمله طراحی برای بوجود آوردن پایگاه ضدیت با انقلاب اسلامی در قم بود. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در دیدار مسئولان بخش‌های مختلف استان قم، خدمت به مردم را یک توفیق و ارزش خواندند و تأکید کردند: اگر این خدمت برای مردمی مؤمن، مجاهد، با انگیزه‌های عالی در حرکت‌های اجتماعی و امتحان داده همچون مردم قم باشد، قطعاً ارزشی مضاعف است و به همین دلیل مسئولان باید برای خدمت حداکثری به مردم قم و حل مشکلات این استان، تمام تلاش خود را به کار گیرند. 

در این دیدار که معاون اول رئیس‌جمهوری، اعضای هیأت دولت و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، مقام معظم رهبری با اشاره به مبغوض بودن قم در دوران ستمشاهی به دلیل تدین مردم قم، ارتباط با روحانیت، وجود حوزه علمیه و سابقه مبارزاتی علما و مردم، افزودند: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توجه خاصی به شهر قم شد، اما حرکت عمران و آبادانی قم در 5سال اخیر، حقاً و انصافاً شتاب بیشتری گرفته است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم ادامه این حرکت پرشتاب، خاطرنشان کردند: اگر عمران و آبادانی قم با همین سرعت ادامه یابد، امید می‌رود که عقب‌ماندگی‌های متراکم این استان جبران شوند. 

ایشان خدمت به قم را خدمت به کشور دانستند و تأکید کردند: شهر‌مقدس قم آبروی جمهوری اسلامی ایران است، زیرا این شهر پایگاه انقلاب و روحانیت و محل بزرگ‌ترین حوزه علمیه و شخصیت‌های برجسته علمی و دینی است. 

مقام معظم رهبری با اشاره به حجم گسترده تبلیغات رسانه‌های بیگانه در مورد قم در روزهای اخیر، آن را نشان دهنده اهمیت شهر قم خواندند و افزودند: یکی از برنامه‌های تبلیغاتی مخالفان نظام در 30 سال گذشته، تضعیف و تحقیر نمادهای انقلاب و اسلام به‌ویژه شهر قم بوده است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: جبهه دشمن همواره برای قم به عنوان پایگاه عظمت اسلام و برافراشته شدن پرچم انقلاب، برنامه‌ریزی خاص داشته است که از آن جمله طراحی برای به‌وجود آوردن پایگاه ضدیت با انقلاب اسلامی در قم بود. 

ایشان افزودند: در این طراحی و برنامه‌ریزی، تأثیرگذاری بر فکر و احساسات مردم قم در دستور کار است و تنها راه مقابله با آن، تلاش بیش از پیش برای خدمت به مردم قم و گشودن گره‌ها از زندگی این مردم است. 

مقام معظم رهبری تأکید کردند: البته مردم قم با حضور با‌شکوه و پرشور خود در روزهای اخیر، پاسخی قاطعانه به طراحی‌ها و تبلیغات دشمن دادند و بیداری و عمق نفوذ ایمان در دل‌های خود را به نمایش گذاشتند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری محدود بودن امکانات دستگاه‌های دولتی افزودند: برای حل مشکلات قم، باید این مشکلات اولویت‌بندی و پیگیری جدی شوند. 

ایشان با اشاره به جلسه امروز هیأت دولت در قم تأکید کردند: همه مصوبات دولت در سفرهای استانی و همچنین تصمیمات جلسه امروز، باید با دقت و اهتمام پیگیری و اجرا شوند. 

مقام معظم رهبری، آب آشامیدنی، مناطق محروم، امکانات بهداشتی و درمانی به‌ویژه در بخش زنان، صنایع دستی، آب کشاورزی و صنعت را از جمله مسائل اساسی شهر قم برشمردند و خاطرنشان کردند: در سال‌های اخیر و در دولت‌های نهم و دهم چندین برابر دوره های قبل کار انجام شده است اما جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی ملت ایران نیازمند حرکتی پرشتاب و بی وقفه درهمه بخش‌ها است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همه مسئولان و خدمت‌گزاران را به گشاده‌رویی در برخورد با مردم توصیه کردند و‌افزودند: برخورد صمیمانه و با آغوشی باز، با مردم از مهمترین وظایف مسئولان است. 

ایشان با تأکید بر اینکه اجر‌معنوی خدمت به مردم بسیار بالاتر و ارزشمندتر از اجرهای دنیوی است، از زحمات و تلاش‌های مسئولان استان قم به‌ویژه در روزهای اخیر قدردانی کردند. 

در ابتدای این دیدار آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهور گزارشی از جلسه امروز هیأت دولت در قم ارائه کرد و گفت: در این جلسه، علاوه بر مصوبات سفرهای استانی، تصمیمات جدیدی برای قم گرفته شد. 

سرعت بخشی به احداث خط آهن قطار پرسرعت تهران – قم با اختصاص 150 میلیارد تومان اعتبار جدید، تخصیص 120 میلیارد تومان برای محرومیت زدایی از مناطق محروم شهر قم در مدت 5/2 سال، تکمیل بیش از 31 هزار واحد مسکونیِ مسکن مهر تا شهریور سال آینده، و اختصاص یکصد و ده میلیارد تومان برای انتقال آب شیرین به قم از جمله تصمیمات هیأت دولت برای مردم قم بود که معاون اول رئیس جمهور به آنها اشاره کرد. 

آقای موسی پور استاندار قم نیز در سخنانی به برخی خدمات انجام گرفته در طول سالهای گذشته بویژه پنج سال اخیر اشاره کرد و گفت: وجود بیش از سیزده هزار مدرسه در مقاطع مختلف، پنجاه و سه هزار دانشجو در 29 مرکز آموزش عالی و دانشگاه، ایجاد دانشگاه‌های دخترانه حضرت معصومه، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی قم، بیش از دو هزار تخت فعال بیمارستانی، 213 مرکز بهداشتی و درمانی، 360 مجموعه ورزشی، چهل هزار خط تلفن ثابت و ششصد و بیست و پنج هزار خط تلفن همراه از جمله اقدامات انجام گرفته برای شهر قم است. 

وی، مراکز صنعتی، کشاورزی و دامداری را از مزایای شهر قم برشمرد و گفت: با وجود خدمات انجام شده، استان قم همچنان دارای مشکلات متعددی است که از جمله آنها، بافت فرسوده متراکم در شهر قم است. 

پس از این دیدار اعضای هیأت دولت، و مسئولان استان قم، نماز ظهر و‌عصر را به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دفتر مقام معظم رهبری در قم اقامه کردند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین