کد خبر: ۱۱۲۱۱۶
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۸
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دستورالعمل اعطای بورس تحصیلی برای دوره دکتری تخصصی خارج از کشور برای تأمین هیأت علمی و متخصصان مورد نیاز موراکز آموزش عالی و پژوهشی و سایر دستگاه‌های اجرایی سال 90 همزمان با آغاز ثبت نام داوطلبان بورس اعلام شد. 

براساس دستورالعمل اداره کل بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نفرات اول تا سوم فارغ التحصیلان دوره ارشد، دانشجویان نمونه کشوری در مقطع کارشناسی ارشد مطابق با آیین نامه انتخاب دانشجویان نمونه با تأیید معاونت دانشجویی وزارت علوم و یا معاونت آموزشی وزارت بهداشت، داشتن کتب تألیفی و یا ترجمه شده در زمینه‌های علمی، دارا بودن حداقل یک مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی داخل یا خارج از کشور در زمینه‌های علمی، دارا بودن گواهی مجری بودن در انجام طرح‌های تحقیقاتی کاربردی پایان یافته مورد نیاز کشور برخی شرایط اختصاصی برای ثبت نام در بورس سال 90 است.

همچنین مخترعین و مکتشفین که اختراعات و اکتشافات آنان در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی به ثبت رسیده باشد، برگزیدگان رتب‌های اول تا سوم جشنواره‌های خوازمی، فارابی و رازی، ارائه دهندگان پیشنهاد سبک‌های هنری کاربردی با تأیید از مراجع ذیربط و مربیان آموزشی و پژوهشی می‌توانند در فراخوان بورس که از امروز شنبه آغاز می‌شود ثبت‌نام کنند.

متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن، قبولی در مصاحبه علمی و تخصصی، داشتن صلاحیت‌های علمی و عمومی باید حداکثر تا 29 اسفند سال 91 نسبت به اخذ حد نصاب نمره زبان، پذیرش مورد تأیید شورای تخصصی اعزام، ویزا و سایر موارد اعزام اقدام کنند.

تنها مراکز علمی و پژوهشی که مجری دوره‌های تحصیلات تکمیلی بوده و رشته‌های کارشناسی ارشد یا دکتری آنان در اولویت مورد نیاز کشور است می‌توانند داوطلب واجد شرایط را برای تأمین اعضای هیأت علمی اعلام نیاز کنند.

اعزام داوطلبان مربیان واجد شرایط در موسسات و مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد مشروط به تقبل پرداخت 50 درصد هزینه‌ها از سوی موسسه معرفی کننده و یا متخصصین و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی واجد شرایط اعزام، مشروط به تقبل 100 درصد هزینه‌ها توسط دستگاه مربوط خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین