کد خبر: ۱۱۲۳۷۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۲
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دولت تنها متوسط قیمت برق را تعیین می‌کند؛ ولی تعرفه‌های برق برای سطوح مختلف مردم به‌صورت پلکانی، منطقه‌ای، ترجیحی و تبعیضی خواهد بود. 

مجید نامجو گفت: با اعلام میزان افزایش قیمت برق مشترکانی که در حد الگو مصرف دارند، به نظر می رسد که دلواپسی مردم درباره قیمت برق بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تا حدود زیادی برطرف شده است، اما باید به مردم این اطمینان را داد که دولت در کنار آنها بوده و هر اقدامی که صورت می‌دهد، برای بهبود وضعیت زندگی مردم است. 

وزیر نیرو افزود: تصمیم راجع به تمامی مبانی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و افزایش قیمت برق اتخاذ شده است، اما ابلاغ و اجرای آن منوط به انجام یکسری اقدامات است تا این قانون به خصوص در بخش برق به خوبی پیاده‌سازی شود. 

وی تصریح کرد: در این میان باید برای دریافت قیمت برق از مردم، سطح بندی انجام می‌دهیم و همانطور که رئیس‌جمهور تاکید دارد، اقشار مختلف مردم، وضعیت متفاوتی دارند که بر این اساس، با توجه به تفاوت‌هایی که در مناطق و قدرت مالی مردم وجود دارد، اقدامات دولت نیز متفاوت خواهد بود؛ ولی اطمینان خاطر می‌دهم که دولت تمامی پیش‌بینی‌های لازم را کرده است تا خللی در زندگی مردم وارد نشود. 

به گفته نامجو، دولت اجازه نمی دهد که لطمه‌ای به مردم، صنعت و کسبه وارد شود و تدابیر حمایتی خاصی را اندیشیده است، به هرحال این طرح، بزرگ است و ممکن است دولت، برخی از جوانب کار را ندیده باشد، اما در قانون این اختیار را دارد که اشکالات را اصلاح کند. 

وی اظهار داشت: متوسط قیمت برق برای سراسر کشور یکسان است، اما دولت با توجه به مناطق و سطوح مختلف مردم، تعرفه‌های ترجیحی، تبعیضی، پلکانی و منطقه ای را تدبیر کرده است تا بیشترین حمایت از اقشار آسیب پذیر انجام شود. 

این عضو کابینه دهم خاطرنشان کرد: قرار بود در جلسه دو روز گذشته کارگروه طرح تحول اقتصادی، تصمیماتی در خصوص نحوه ابلاغ قیمت برق اتخاذ شود، اما در این جلسه تمرکز بر این شد که رئیس جمهور با اعضای دولت، در رابطه با آنچه که باید به مردم ارایه شود، صحبت کند. اعضای کارگروه هم نظراتی داشتند و منتقل کردند؛ در نتیجه جلسه به سمتی که وزارت نیرو برای قیمت برق در نظر داشت، هدایت نشد. 

به گفته وی، مردم نباید نگران افزایش قیمت برق باشند و برنامه ریزیهای وزارت نیرو به نحوی است که قیمت بخش عظیمی از مشترکان شبکه برق کشور، کمتر از 4 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAQ
|
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۱
0
0
تا حالا هرچی گفتید راست بود ما هم باور میکنیم. هر روز وضعیت معیشتی بدتر میشه ای کاش قانون هدفمندی وجود نداشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین