کد خبر: ۱۱۲۵۰۰
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۲
مقام معظم رهبری در ديدار با دانش‌آموزان؛
جمعيت محدودی پارسال می‌خواستند 13آبان را به لجن بكشند
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، 13 آبان را نماد طمع‌ورزی آمریکا نسبت به ملت‌ها برشمردند و تاکید کردند: این موضوع همواره باید در حافظه تاریخی ملت ایران بماند که آمریکا هیچ‌گاه به دنبال روابط عادی با کشورها نیست بلکه خواهان روابطی از نوع ارباب - رعیتی و غارت منافع ملت‌ها است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز چهارشنبه در دیدار دانش آموزان، 13 آبان را نماد طمع‌ورزی آمریکا، وابستگی رژیم طاغوت، ایستادگی ایمان متکی به بصیرت، پیش‌قراولی نسل جوان در صحنه، و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی دانستند و تاکید کردند: امروز، ملت ایران، مصمم‌تر و قویتر از هر زمان در حال حرکت به سمت اهداف بلند و قله‌های سعادت است و در صف مقدم این حرکت عظیم، جوانان قرار دارند.

در این دیدار که در آستانه 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز، برگزار شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، 13آبان را نمادی بسیار مهم و دارای معانی و حقایق فراوان خواندند و افزودند: یکی از مناسبت‌های 13 آبان مربوط به سخنرانی امام خمینی (ره) در سال 1343 در قم و در اعتراض به تصویب قانون ظالمانه مصونیت قضایی اتباع آمریکایی در مجلس آن زمان و سپس دستگیری و تبعید امام‌(ره) بود که در واقع امام بزرگوار با فریاد حق طلبانه خود از مصالح، منافع و شرف ملت ایران دفاع کردند.

ایشان این حادثه را نماد طمع‌ورزی آمریکا و روح تعدی استکبار نسبت به ملت‌ها از جمله ملت ایران برشمردند و خاطر نشان کردند: این موضوع همواره باید درحافظه تاریخی ملت ایران به‌ویژه جوانان باقی بماند که آمریکا هیچ‌گاه به دنبال روابط عادی با کشورها نیست بلکه خواهان روابطی از نوع ارباب - رعیتی و غارت منافع ملت‌ها است و اگر در مقابل او ایستادگی نشود، تا لگدمال کردن شرف یک ملت نیز پیشروی خواهد کرد. 

ایشان با یادآوری سخنان به‌ظاهر دوستانه روسای‌جمهور آمریکا در دوره‌های مختلف، افزودند: اگر چه این سخنان در ظاهر، نرم است اما در باطن، همان پنجه چدنی در زیر دستکش مخملی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ایمان همراه با بصیرت را دومین حقیقت 13 آبان دانستند و تاکید کردند: فریاد امام خمینی‌(ره) در سال 1343، پاکیزه‌ترین فریادها و برخاسته از احساس دینی و عرق مسلمانی، و متکی بر حمایت عمومی مردم بود که نتیجه آن 14 سال بعد در پیروزی انقلاب اسلامی آشکار شد.

ایشان با اشاره به اقدام مزدوران رژیم طاغوت در کشتار دانش‌آموزان در 13 آبان 1357، افزودند: با توجه به این واقعه، 13 آبان نماد حضور نسل جوان در میدان و پیشگامی آن در صحنه است. 

ایشان با اشاره به پیش‌قدمی دانش آموزان در دوران دفاع مقدس، آن را ناشی از احساس تعهد، روحیه انقلابی و بصیرت آنان دانستند و خاطر نشان کردند: امروز نیز دانش‌آموزان از پیش‌قدم‌ترین قشرها هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با یادآوری اقدام شجاعانه جوانان دانشجو در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان سال 1358، افزودند: این اقدام، نماد شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی در مقابل هیمنه آمریکاست زیرا تسخیر لانه جاسوسی قدرت آمریکا را که در آن زمان، بسیار پرهیمنه بود، متزلزل کرد و آمریکا را به زانو درآورد.

ایشان معانی و حقایق نهفته در مناسبت‌های 13 آبان را بزرگ و مهم خواندند و خاطرنشان کردند: با تامل در این حقایق می‌توان متوجه شد که آن جمعیت محدودی که در 13 آبان سال گذشته، در خیابان‌های تهران بر ضد این مناسبت شعار دادند، در واقع به دنبال زنده کردن هیمنه آمریکا، پنهان کردن سلطه‌طلبی آن و زیر سئوال بردن حرکت عظیم ملت ایران در مقابل ظلم بزرگ آمریکا بودند، که البته شکست خوردند. 

مقام معظم رهبری با توصیه موکد جوانان به افزایش بصیرت و تامل در وقایع، افزودند: به لطف خداوند، امروز جوانان در میدان‌های سیاسی، اقتصادی، علمی، فناوری حضوری پرنشاط، تاثیرگذار و همراه با بصیرت دارند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، شکست فتنه سال 88 را نمونه بارزی از حضور تاثیرگذار و هوشمندانه جوانان ارزیابی و تاکید کردند: فتنه سال گذشته که فتنه بزرگی بود و سال‌ها بعد مشخص خواهد شد که چه توطئه خطرناکی در پشت آن نهفته بود، به همت حضور پیشگامانه جوانان در صحنه، شکست خورد.

ایشان با تاکید براینکه صحنه‌گردانان اصلی فتنه سال 88 در طراحی پیچیده خود، به دنبال تسخیر ایران بودند، افزودند: در این میان، عوامل فتنه که اکثر آنها ندانسته وارد این ماجرا شده بودند، بدون آنکه خود متوجه باشند، در جهت اهداف طراحان اصلی حرکت می‌کردند و این موضوع نیازمند تحلیل‌های دقیق روان‌شناختی است که چگونه عده‌ای، ندانسته به دشمن کمک کردند.

ایشان با تاکید بر لزوم حفظ هوشیاری و حضور جوانان در صحنه، خاطر نشان کردند: امروز ملت ایران، قوی‌تر از هر زمان دیگر است و در مقابل دشمنان او، ضعیف‌تر و منفورتر از هر زمانی هستند اما هیچ‌گاه نباید از کید و طراحی دشمن غافل شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پیشرفت‌های برجسته علمی، فناوری، سیاسی و عمران و آبادانی در کشور، و حرکت شتابان ملت ایران به سمت قله‌های کمال افزودند: امروز سراسر کشور، کارگاه بزرگ کار و تلاش، و خدمت به مردم است و ملت ایران با تکیه بر نیروی انسانی غنی و با استعداد، و مدیران دلسوز و کارآمد، در بسیاری از عرصه‌ها به خوداتکایی رسیده است.

ایشان تاکید کردند: جوانان به عنوان موتور این حرکت عظیم، در کنار تجربه و کارآزمودگی مدیران، زمینه‌ساز افتخارات روز‌افزون برای کشور هستند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین