کد خبر: ۱۱۲۵۱۵
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۹
در جریان سفر به بجنورد
آنها ‌نمی‌توانید آب بینی‌ خود را بالا بکشید
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: آنها فکر کرده‌اند اگر ‌ما را به دشمنان بفروشند و برخی قرار‌دادهای دفاعی ‌با ایران را که پولش را گرفته‌اند، یک‌طرفه و غیر‌قانونی ملغی و متوقف کنند، به ملت ایران آسیبی وارد می‌شود، اما این قرار‌دادها معتبر است و باید اجرا شود و اگر آنها اجرا نکنند، ملت ایران حقوق و خسارت‌های خود را از آنها خواهد گرفت. 

احمدی‌نژاد با اشاره به لغو یک‌طرفه‌ برخی قراردادهای دفاعی با ایران توسط برخی کشورها، این قراردادها را لازم‌الاجرا دانست و گفت که در صورت اجرا نشدن این قراردادها، ملت ایران حقوق و خسارت‌های خود ‌خواهد گرفت. 

محمود احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود در بجنورد تأکید کرد: الان ایران در شرایطی است که برای سرکوب کردن و شکست دادن و ذلیل کردن مستکبران فقط مردم استان خراسان شمالی و بجنورد کفایت می‌کند. 

وی افزود: آنها به گمان خود می‌خواهند جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند اما همه اندیشه‌ها، دست‌ها، قدم‌ها و اراده‌ها در ایران به هم پیوسته است و تا ساختن کامل ایران و رساندن ایران به قله‌های پیشرفت جهانی از پا نخواهد نشست. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه آنها به‌گونه‌ای فکر می‌کنند که انگار ملت ایران به آنها نیاز دارد، ادامه داد: آنها گمان می‌کنند باید دست‌مان را ‌جلوی آنها دراز کنیم و به همین دلیل برای ما شرط می‌گذارند؛ در حالی که ملت ایران نیازی به آنها ندارد و هر چیزی نیاز داشته باشد، با تکیه بر همت‌های الهی مردم خواهد ساخت. 

احمدی‌نژاد با اشاره به صدها سال مرجعیت علمی و تمدنی، فرهنگی، صنعتی و فناوری ایران گفت که به لطف خدا و با همت مردم به‌زودی ایران دوباره مرکز صدور علم اخلاق، ایمان و فناوری خواهد شد. 

لغو قراردادهای موشکی 

وی برخی از دولت‌مردان ‌و مستکبران غربی را تحت‌تأثیر شیطان خواند و خاطرنشان کرد: آنها فکر کرده‌اند اگر ‌ما را به دشمنان بفروشند و برخی قرار‌دادهای دفاعی ‌با ایران را که پولش را گرفته‌اند، یک‌طرفه و غیر‌قانونی ملغی و متوقف کنند، به ملت ایران آسیبی وارد می‌شود، اما این قرار‌دادها معتبر است و باید اجرا شود و اگر آنها اجرا نکنند، ملت ایران حقوق و خسارت‌های خود را از آنها خواهد گرفت. 

احمدی‌نژاد در این زمینه تأکید کرد: اگر فکر می‌کنند یک قرار‌داد فروش چند موشک را لغو کنند، ملت ایران در برابر مستکبران و مثلا دولت آمریکا کوتاه می‌آید، چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد، چرا‌که ملت ایران برای دفاع از خودش نیاز به موشک‌های آنها ندارد و جوانان و مردم ایران با وحدت و انسجام قدرتی را خلق می‌کنند که آنها را در کاخ‌های خود منکوب خواهد کرد. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه برخی آنقدر فریب شیطان را خورده‌اند که نمی‌بییند امروز در دنیا هیچ قدرتی نمی‌تواند به ملت ایران جسارت کند، ‌متحد‌شدن شوروی سابق و آمریکا با کشورهای اروپایی و برخی از کشورهای منطقه برای اقدام علیه ملت ایران را یادآور شد و اظهار داشت: آن ‌زمان ‌ملت ایران درسی به آنها داد که تا ابد آن‌را فراموش نخواهند کرد؛ حالا که پشم و پیل همه آنها ریخته است. اگر خیلی عرضه دارید، اوضاع کشورهای خود را جمع و جور کنید و به ملت‌های خود برسید؛ شما ‌نمی‌توانید آب بینی‌ خود را بالا بکشید. 

وی ‌بهترین راه برای مستکبران را احترام به ملت‌ها و "پائین‌آمدن از خر شیطان و ‌کاخ‌های شیشه‌ای" دانست و ‌افزود: آنها باید مثل بچه بیایند و طبق قانون و بر پایه عدالت و احترام بشینند و حرف بزنند و اگر از این راه وارد شوند، ممکن است نتیجه‌ای بگیرند اما اگر بخواهند ‌با دغل و فریب و از موضع تکبر بیایند، جواب ملت ایران همانی است ‌تا امروز به آنها داده است. 

احمدی‌نژاد ساختن ایران را یک کار فرهنگی، الهام‌بخش و امید دهنده به ملت‌های عدالت‌خواه‌ و مظلوم توصیف کرد و پیشرفت و اقتدار ایران را‌ مایه دلگرمی دیگران دانست. 

احمدی‌نژاد با بیان اینکه امید ملت‌ها، آزادی‌خواهان، عدالت‌طلبان و مظلومان جهان به ملت ایران و جوانان سلحشور این سرزمین است، ‌ساختن ایران را نه تنها موجب پیشرفت کشور و عزت ملت ایران بلکه موجب در هم شکستن سیطره اهریمی مستکبران و باز کردن راه برای نجات همه ملت‌ها و برپایی عدالت خواند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین