کد خبر: ۱۱۲۸۶۴
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۵
پلیس آگاهی تایید کرد که مواد غیرمجاز به علی حسینی خورانده شده بود
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: وکیل پرونده سعید علی‌حسینی پس از اعلام رای محرومیت مادام‌العمر برای وزنه‌بردار کشورمان گفت: فکر نمی‌کردم محرومیتی بالای 4 سال بدهند. انتظار چنین حکمی را نداشتم اما هنوز کار برای علی حسینی تمام نشده و او می‌تواند باز هم پیگیر پرونده‌اش در مجامع دیگر بین‌المللی باشد. 

حسن مرادی، وکیل بین‌المللی که مسئولیت پیگیری پرونده سعید علی حسینی را داشت، اظهار کرد: به نظر من علی حسینی و پدرش مظلوم‌نمایی می‌کنند و حرف‌هایی که می‌زنند با موازین حقوقی سازگار نیست. ما هم تنها می‌توانیم در راستای موازین حقوقی حرکت کنیم و تا آنجا که ممکن باشد در این زمینه او را حمایت کرده و می‌کنیم. به نظر من تلاش‌های ما و فدراسیون وزنه‌برداری به نتیجه‌ای نرسید. چرا که ما در جریان سختی قرار داشتیم و حکمی که اکنون اعلام کرده‌اند حکم ناعادلانه‌ای است. 

وی با اظهار ناراحتی از عملکرد پدر سعید‌ علی‌حسینی خاطرنشان کرد: شنبه شب در حالی که در جلسه‌ای بودم عزیز علی‌حسینی با من تماس گرفت و بدون احوال‌پرسی و با لحنی خشن و زشت به من گفت پسرم را به چه قیمتی به رضازاده فروختی؟ از طرف دیگر در رادیو اعلام می‌شود که علی حسینی خودش داوطلبانه رفته نمونه داده و بدین ترتیب چنین استنباط می‌کنند که نمونه او باید پاک باشد. در حالی که این فضایی که ایجاد کرده‌اند درست است. از علی حسینی در اردوی تیم ملی تست گرفته‌اند و به آزمایشگاه مورد تایید فرستادند. این درست نیست که چنین وانمود کنیم که او بی‌گناه بوده است. به نظر من ایراد از من و فدراسیون است که این پرونده را پیگیری کردیم. 

وکیل سعید علی‌حسینی با بیان این که خانواده علی حسینی من را در این پرونده حمایت نکرده‌اند، ادامه داد: وقتی خواستم برای دفاع به مجارستان بروم، خواستم پیش از آن به اردبیل بروم و آخرین گفته‌های سعید و پدرش را بشنوم اما آنها همکاری نکردند. پس از آن منتظر بودم که حتی یک دست‌نوشته در مورد اتفاقات صورت گرفته از آنها داشته باشم که این امر صورت نگرفت. حتی من موضوع پرونده را از پلیس آگاهی هم پیگیری کردم و آنها هم تایید کردند که مواد غیرمجاز به علی حسینی خورانده شده بود. این مسایل را من به دادگاهی که کار را پیگیری می‌کرد ارایه دادم اما از برخی مسایل دیگر نمی‌توانم به جهت حفظ مصالح ملی یاد کنم. 

مرادی در پاسخ به این سوال که آیا شما اصل ماجرای استفاده از مواد نیروزا توسط علی حسینی در اردوی تیم ملی را و چگونگی این استفاده را پیگیری کردید یا خیر؟ گفت: من نمی‌دانم کسی این دارو را به او خورانده بود یا عاملانی این دارو را به او خورانده‌اند و یا این‌که فدراسیون در این زمینه مقصر است. من تنها این موضوع را پیگیری می‌کردم که نمونه او مثبت شده و باید از علی حسینی حمایت کرد. من باید تاکید کنم، من استخدام جایی نیستم. من استخدام دانشگاه تهران هستم. از آدمی یا گروه خاصی هم خط نمی‌گیرم. با رضازاده هم زد و بندی ندارم. در پرونده علی حسینی من وجدانم را در پیش‌رو داشتم. این جوابی نیست که به من بدهند و بگویند چقدر گرفتی که فرزندم را بفروشی. 

وکیل علی حسینی در پاسخ به این سوال که رضازاده اعلام کرده چیزی حدود 70 میلیون تومان برای این پرونده هزینه شده است، گفت: رقم دریافتی من حتی به 10 میلیون تومان هم نمی‌رسد. این موضوع برای من و دوستان من هم خنده‌دار بود که چرا با این رقم این پرونده سنگین را قبول کردم. به عقیده من رضازاده در حق این وزنه‌بردار جوانمردی کرد که این‌گونه کارش را پیگیری کرد. اگر می‌گویند رضازاده باعث نابودی او شده، پس چرا رضازاده اجازه داده که بهداد سلیمی این‌گونه قهرمان جهان شود. 

مرادی ادامه داد: به هر حال پرونده بسیار سختی را داشتم. هم در محکمه جهانی به ما بی‌احترامی می‌شد، هم اینجا این‌گونه با ما رفتار کردند. با این حال اعلام می‌کنم که هنوز می‌شود موضوع را ادامه داد و فرصت برای پیگیری علی حسینی هست. شاید در دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش بشود پیگیری کرد. ما در محکمه فدراسیون جهانی ناز همه آنها را کشیدیم. قاضی هر چه خواست به ما گفت و متاسفم که این رای را صادر کردند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین