کد خبر: ۱۱۲۹۲۸
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۸۹ - ۰۰:۴۲
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: بعد از آنكه رییس قوه‌قضاییه در دیدار با اعضای فراكسیون دانشگاهیان مجلس از آمادگی دستگاه قضایی برای تدوین جرم سیاسی خبر داده بود، معاون حقوقی قوه‌قضاییه، گفت: فعلا تدوین جرم سیاسی را در دستور كار نداریم.

حجت‌الاسلام علی رازینی در پاسخ به این پرسش كه با توجه به اینكه در آخرین جلسات مسئولان عالی قضایی در دوره ریاست آیت‌الله هاشمی شاهرودی لایحه جرم سیاسی به تصویب مقامات عالی قضایی كشور رسیده بود، چرا این لایحه برای سیر مراحل قانونی به دولت ارسال نشده است، گفت:‌ در قانون اساسی عنوان شده كه رسیدگی به جرائم سیاسی باید با حضور هیات منصفه برگزار شود.

معاون حقوقی قوه قضاییه اصل 126 قانون اساسی را از اصول مترقی این قانون دانست و اظهارداشت:‌ در طول دو- سه دهه گذشته فرصتی برای تدوین قانون جامع و كاملی در این‌باره بوجود نیامد، اما معتقدم كه هرچه سریع‌تر قوه قضاییه با كمک قوای مقننه و مجریه باید این لایحه را تدوین، تصویب و اجرایی كند.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا لایحه جرم سیاسی مصوب مسئولان عالی قضایی دارای اشكالاتی بود كه رییس قوه‌قضاییه از آمادگی این دستگاه برای تدوین جرم سیاسی خبرداد بود، گفت: خیر دارای مشكل نبوده، اما رییس قوه‌قضاییه بدنبال كامل‌تر كردن این لایحه است.

رازینی در پاسخ به پرسش دیگر مبنی براینكه آیا در حال حاضر معاونت حقوقی به دنبال تدوین و تكمیل لایحه جرم سیاسی است، اظهارداشت:‌ در حال حاضر معاونت حقوقی تدوین این لایحه را در دستور كار ندارد، اما به محض اینكه رییس قوه‌قضاییه كلیات این بحث را عنوان كند، در معاونت حقوقی به تدوین این لایحه خواهیم پرداخت.

وی در خصوص اولویت‌كاری معاونت حقوقی در حال حاضر نیز گفت: باتوجه به اینكه مجلس شورای اسلامی در حال بررسی برنامه پنجم توسعه كشور است، ما نیز در حاشیه آن بر روی بخش مربوط به قوه‌قضاییه كار می‌كنیم تا بتوانیم در 5 سال آینده مسیر را برای خدمت بیشتر به مردم فراهم كنیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین