کد خبر: ۱۱۲۹۸۹
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۹
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمد تاجیک در پارس توریسم نوشت: مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره سینما حقیقت که شب گذشته در سینما سپیده برگزار شد چند مهمان ویژه داشت واین مهمانان کسانی نبودند جز محمد مهدی عسگرپور، مدیر عامل خانه سینما و فرهاد توحیدی و کامران ملکی از اعضای هیأت مدیره خانه سینما.

جشنواره سینما حقیقت در واقع یکی از مهمترین ومعتبرین جشنواره‌های سینمایی درایران است که اعتبار و شهرت خود را مدیون محمد آفریده مدیر سابق مر کز گسترش سینمای مستند و تجربی است. مدیری که زمانی احمد طالبی‌نژاد در یادداشتی او را در کنار محمدعلی زم و بهشتی به عنوان سه مدیر فرهنگی موفق پس از انقلاب نامیده بود. آفریده از معدود مدیران فرهنگی کشور بود که در یکی دوسال اخیر با تمجید فیلمسازانی چون مجیدی سینایی، کمال تبریزی و رخشان بنی‌اعتماد مواجه شده بود. جشنواره فیلم سینما حقیقت در واقع یک جشنواره کاملا دولتی محسوب می‌شود و شفیع قا محمدیان مدیر عامل کنونی مرکز گسترش سینمای تجربی تلاش بسیاری نموده تا همچنان این جشنواره اعتبار گذشته را داشته باشد.

اما همانطور که اشاره شد حضور مهمانانی ویژه در افتاحیه جشنواره سینما حقیقت که جشنواره‌ای دولتی است برای بسیاری جالب بود.

حتی زمانی که شمقدری برای سخنرانی به روی سن رفت از حضور عسگرپور و دیگر اعضای هیأت مدیره تشکر کرد. تشکری که در نوع خود جالب بود. این تشکر با توجه به منازعات خانه سینما و معاونت سینمایی در ماه‌های اخیر از اهمیت بسیاری برخوردار بود.

در پایان این مراسم وقتی سراغ جواد شمقدری می‌رویم و این سوال را مطرح می‌کنیم که آیا معاونت سینمایی با خانه سینما آشتی کرده است آقای شمقدری جواب جالبی می‌دهد و می‌گوید: ما از آن اول هم با خانه سینما آشتی بودیم ولی سعی می‌کنیم همیشه کار خود را انجام دهیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین