کد خبر: ۱۱۳۲۷۶
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۵
در دیدار با رئیس‌کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه با وزیر امور‌خارجه کشورمان دیدار وگفت‌وگو کرد. 

منوچهر متکی در این دیدار ضمن اشاره به تلاش‌های دو کشور برای توسعه روابط افزود: ترکیه در صحنه بین‌المللی نگاه جدیدی دارد و امروز به عنوان یکی از کشورهای بزرگ در زمینه گردشگری، تجارت و صدور خدمات مطرح است. 

وی ادامه داد: در دوره جدید، ترکیه به بازیگر موثر و عامل تاثیرگذار در منطقه تبدیل و جایگاه منطقه‌‌ای آن ارتقاء پیدا کرده است. ایران و ترکیه به عنوان کشورهای مهم و بزرگ دارای منطق می‌توانند با همکاری یکدیگر اقدامات بزرگی انجام دهند. 

متکی افزود:‌ ایران و ترکیه می‌توانند پرچمدار خلع سلاح در جهان باشند تا جهانی عاری از سلاح هسته‌‌ای داشته باشیم و در دنیایی که برخی استانداردهای دوگانه را می‌خواهند حاکم کنند با آن مقابله کنیم. 

مراد مرجان ـ رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه ـ نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار افزود: ایران و ترکیه دارای پیشینه تاریخی چند صد ساله هستند و دو کشور دوست و همسایه به دلیل مشترکات فراوان و همسایگی باید روابط خوب دو کشور را توسعه و گسترش دهند. 

وی یک‌بار دیگر از فعالیت هسته‌‌ای صلح‌آمیز کشورمان حمایت و تاکید کرد: ترکیه در این زمینه در جهت منافع ایران و استقرار امنیت در منطقه کارهای درست و مورد اعتماد انجام می‌دهد و همواره هدف ما پاکسازی جهان از وجود سلاح‌های هسته‌‌ای است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین