کد خبر: ۱۱۳۲۸۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۱
الهیان در گفت‌گو با خبرنگار آفتاب:
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب - سرویس اجتماعی: زهره الهیان در گفت‌گو با خبرنگار آفتاب درباره طرح جمع‌آوری زنان خیابانی اظهارداشت: مقوله‌های اجتماعی از موضوعاتی هستند که باید با یک دید همه جانبه به آنها نگاه شود و برای آن چه گسترش یک فرهنگ و چه مبارزه با یک ضد فرهنگ و اخلاق برنامه همه‌جانبه فراهم کرد. 

وی ادامه داد: بحث زنان خیابانی و مسائل مربوط به آنان و آسیب‌هایی که خود این قشر با آن روبه‌رو هستند و آسیب‌هایی که می‌توانند به جامعه وارد کنند مقوله‌ای نیست که با حرکات دفعی و ناگهانی و یک‌جانبه با آن برخورد کرد. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما به‌طور پراکنده جلساتی را با نیروی انتظامی داشته‌ایم و از طرح‌های متعدد آنان در بحث‌های اجتماعی مطلع هستیم اما نتیجه‌بخش بودن این طرح‌ها به همکاری بین بخشی با سایر دستگاه‌ها نیازمند است زیرا ممکن نیست طرحی بدون مشخص بودن ادامه مسیر جوابی را که برای ما مطلوب است به ما بدهد. 

الهیان گفت: در این خصوص باید یک حرکت جدی با همکاری وزارتخانه‌ها مربوطه و سازمان بهزیستی انجام شود تا شاهد به حداقل رسیدن این نوع آسیب‌ها به افراد و جامعه باشیم. 

وی یادآور شد: جمع‌آوری این زنان از سطح شهر یک جزء کوچک از یک برنامه وسیع باید باشد پس از جمع‌آوری این افراد باید تحت مراقبت و حمایت نهادهای مربوطه قرار گیرند و مسیر زندگی آنان تغییر کند و به جاعه برگردند. اگر قرار باشد فرد دوباره به محیطی که بوده برگردد نمی‌توان انتظار موفقیت از چنین طرح‌هایی را داشت. 

نماینده تهران گفت: داشتن تدابیر حمایتی و فرهنگ‌سازی در این زمینه از مسائل اساسی و ضرورت‌ها در راه مبارزه با فساد اخلاقی در جامعه و سامان دادن به وضعیت زنان خیابانی است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۲
0
0
فكر ميكنم مساله را سازماندهي كنند يا نكند اين امر وجود دارد. چون هرقدر كه اين مديران توانمند فكر فرهنگ سازي باشند، درصدي از افراد هستند كه حاضر به تن‌فروشي هستند. بهتر است به فكر معيشت مردم باشيد تا از سر استيصال و درماندگي اقتصادي شاهد اين پديده در جامعه نباشيم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین