کد خبر: ۱۱۳۴۲۰
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۰۸:۴۴
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: آغاز اجرای تئاتری به نام "سایونارا" در ژاپن به دلیل حضور یک روبات انسان‌نما در كنار یک هنرپیشه واقعی بسیار بحث‌برانگیز شده است. 

روباتی شبه انسانی به نام Geminoid F در ژاپن پا به صحنه تئاتر گذاشته است، اما آیا این روبات قادر خواهد بود مانند یك انسان نمایشی واقعی را به اجرا بگذارد؟ با در نظر گرفتن اینكه اجرای یک نمایش نیازمند به كارگرفتن تمامی احساسات شناخته شده و شناخته نشده وجود انسان است؟

نقش این روبات در نمایش "سایونارا" كوتاه بوده و وی در تمامی طول حضورش بر روی صحنه نشسته است و حركاتش از پشت صحنه توسط فردی كنترل می شود.

"بریرلی لانگ" هنرپیشه ای كه در این تئاتر با Geminoid هم بازی است می‌گوید به هیچ وجه احساس وجود انسانی دیگر را در كنار خود ندارد و بر روی صحنه خود را كاملا تنها احساس می‌كند.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، زمانی بود كه كارهای تولیدی تنها كارهایی به‌شمار می‌رفتند كه كارگران باید نگران از دست دادن آنها می‌بودند. از آن زمان تا به حال روبات‌ها در مشاغل مختلفی جایگزین انسان‌ها شده‌اند، متصدی پذیرش هتل، راننده، پرستار و اكنون شاید این روبات قصد دارد موجی از نگرانی را برای هنرپیشه‌های تئاتر و سینما نیز به‌وجود آورد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین