کد خبر: ۱۱۳۶۲۱
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۸۹ - ۰۰:۱۴
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: پس‌لرزه‌های اظهارات جنجالی آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های نمازجمعه هفته گذشته تهران به تدریج در فضای سیاسی کشور نمایان می‌شود. 

چهره ای که روز گذشته به بخشی از اظهارات دبیر شورای نگهبان در خصوص نمایندگان مجلس واکنش نشان داد کسی نبود جز رییس فراکسیون روحانیون مجلس که خود امام جمعه موقت اصفهان است.

محمد تقی رهبر رئیس فراکسیون روحانیون مجلس پس از انتقاد از آن بخش از اظهارات جنتی در خصوص تهدید به استیضاح کردن وزرا از سوی نمایندگان، بیان این قبیل اظهارات در تریبون نماز جمعه را دون شان مجلس دانست و اظهار داشت: گفتن این موراد در جمعی عمومی مردم که ممکن است از ماهیت کاری مجلس اطلاعات کاملی نداشته باشند با شئونات مجلس همخوانی ندارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنده دو دوره است که در مجلس هستم اما این موارد را نه خودم انجام داده‌ام و نه دیده‌ام که نماینده‌ای وزیری را به دلیل خواسته شخصی اش تهدید کند.

رهبر در ادامه تهدید نمایندگان از سوی نمایندگان را به کلی رد کرد و گفت: اگر هم نمایندگان خواسته ای در زمینه راه، بهداشت یا اشتغال دارند این موراد خواسته‌های مردمی است و این‌گونه نیست که وزیری را تهدید کنند.

انتقاد از نمایندگان در تریبون نماز جمعه 

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان با انتقاد از برخی نمایندگان مجلس گفت: دستگاه نظارت وظیفه‌اش نظارت است، چشم تیزبین نظارت ما در همه جا کار می‌کند. شنیده‌ام ـ ان‌شاءالله این حرف‌ها که به من گفتند واقعیت نداشته باشد، اگر واقعیت داشته باشد، ناظرین ما نظارت خود را می‌کنند ـ نمایندگان وزیری را می‌خواهند و از او چیزی می‌خواهند و قبول نمی‌کند و او را تهدید به استیضاح می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: این درست نیست، آقایان نماینده عزیز که صبح تا شب فعالیت می‌کنید، مبادا چند نفر پیدا شوند که اجر همه شما را ضایع کنند.

شیطنت یک سایت 

دو هفته پیش از سخنان جنتی یکی از سایت‌های نزدیک به دولت بدون اینکه به نام وزیری اشاره کند طی گزارشی از پشت‌پرده فشار و تهدید به استیضاح وزرا از سوی نمایندگان مجلس خبر داده بود.

همت‌آنلاین نقل قول یکی از وزای کابینه نهم در یک جلسه خصوصی را این‌گونه بیان کرده بود: زمانی که در دولت نهم بودم چندین بار طرح استیضاح که در حال حاضر برای دیگر وزرا نیز رخ می‌دهد، از سوی نمایندگان برای من صورت گرفت و در پی آن عده‌ای از به ظاهر اصولگرایان که به خیال خود، بر نمایندگان تأثیرگذارند، با من جلسه گذاشته و به من پیشنهاد دادند برای رهایی از استیضاح، در کمیسیون مربوطه حاضر بشوم و بگویم مقصر اصلی احمدی‌نژاد است و من دخیل نبوده‌ام و احمدی نژاد به حرف دیگر اعضای هیأت دولت توجه نمی‌کند.

این سایت به نقل از این وزیر که هم اکنون در دولت حضور ندارد مدعی شد: برخی برای زیرسؤال بردن شخص احمدی نژاد از هیچ روشی دریغ نکرده و به‌دنبال سوء‌استفاده هستند.

تهدید نمایندگان استیضاح کننده 

این دست ادعاها در حالی مطرح می شود که پیش از این برخی نمایندگان مجلس رسما نسبت به رفتاری که مقابل استیضاح وزرا با آن‌ها صورت می‌گیرد معترض بودند.

از جمله این نمایندگان حسن تامینی نماینده رشت است که بیست و سوم تیر در جلسه علنی مجلس طی تذکری خبر از تهدید شدن نمایندگان به خاطر استیضاح وزیر کشاوری داد.
این نماینده مجلس با اشاره به پیگیری استیصاح وزیر کشاورزی در خصوص واردات برنج در جمع نمایندگان مجلس گفته بود: در این دو روزه که بحث استیضاح وزیر کشاورزی صورت گرفته بود ما شاهد واسطه‌ها و تهدیدهایی بودیم که در مقابل آن مقاومت می‌کنیم.

البته این عضو کمیسیون بهداشت و درمان به صورت مشخص بیان نکرد که گسیل واسطه‌ها و تهدید نمایندگان از سوی چه کسانی است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین