کد خبر: ۱۱۷۹۲۵
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۹
قنبری،‌ سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی:
واردات بی‌رویه منجر به ورشکستگی تولید‌کنندگان داخلی شده است
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: داریوش قنبری از تلاش برخی نمایندگان برای استیضاح وزاری بازرگانی و کشور خبر داد و احتمال داد که گزینه بعدی برای استیضاح وزیر نفت باشد. 

سخنگوی فراکسیون اقلیت در تشریح دلایل استیضاح وزیر بازرگانی از واردات بی‌رویه از چین یاد کرد که منجر به ورشکستگی تولید‌کنندگان داخلی به دلیل واردات کالاهای مشابه شده است.

به گفته وی، عدم تناسب قیمت اجناس وارداتی با تولیدات داخلی، تضییع حقوق مصرف کنندگان با خرید کالاهای بی‎کیفیت وارداتی و عدم مدیریت واردات علی‏رغم تذکرات مدیران ارشد نظام نیز از دیگر محورهای این استیضاح می​تواند باشد.

قنبری با بیان اینکه سکوت در مقابل این حجم عظیم واردات خیانت است از لزوم تبدیل این حس به یک حساسیت عمومی یاد کرد و گفت: سایر مسئولین هم باید نگرانی هایشان در این‌باره را دنبال کنند.

نماینده ایلام با بیان اینکه مهدی غضنفری کمتر برای پاسخ‌گویی به سوالات نمایندگان به مجلس می​آید، گفت: تا کنون سوالات و تذکرات ما زیاد بوده و هیچگاه پاسخ مشخصی داده نشده است. استیضاح راهکار نهایی ماست. راجع به عملکرد ضعیف این وزیر نیز با نمایندگان مذاکراتی شده است.

سخنگوی فراکسیون اقلیت در ادامه با بیان اینکه وزیر کشور هم از وزرای ناتوان است که در صف استیضاح است، ادامه داد: طی روزهای آینده طرح استیضاح این دو وزیر تهیه می​شود.
به گفته وی وزیر نفت هم در مظان استیضاح است ولی هنوز به جمع بندی نهایی در باره زمان استیضاح وی نرسیده​اند.

قنبری در پاسخ به اینکه این استیضاح​ها از سوی فراکسیون اقلیت دنبال می​شود یا نمایندگان فراکسیون​های دیگر هم با آن همراهی دارند، گفت: در فراکسیون اقلیت صحبت‌هایی شده است ولی به جمع بندی کامل نرسیده​ایم. این استیضاح را در خارج از قالب فراکسیونی دنبال می​کنیم و نمایندگان اصول‌گرا هم با این استیضاح موافقند.

وزیر کشور همچنان در فهرست پرسوال‌ترین وزرای کابینه دولت است که به 13 سئوال 18 نماینده مجلس پاسخ می​دهد.
 
این سوالات عبارتند از سوال مشترک حسن نوروزی، حسین گروسی، سید نجیب حسینی، سیدحسین نقوی حسینی و نادر قاضی پور و سوالات مهدی سنایی، محمد علی پرتوی، عیسی جعفری، محمدرضا خباز، اقبال محمدی، دو سئوال سید احمدرضا دستغیب( فخرالدین)، دو سئوال نادر قاضی پور، سئوال مشترک حسینعلی شهریاری، احمد علی کیخا و عباسعلی نورا و سوال مشترک سید محمدرضا حاجی اصغری و احد خیری در کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس حاضر خواهد شد.

گفتنی است سردار وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز سه شنبه برای پاسخ به سئوال محسن کوهکن به کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس می‌رود.

کارگروه دفاعی این کمیسیون نیز بودجه‌های تخصیصی با حضور نمایندگان ستاد کل، وزارتخانه اطلاعات و کشور، نیروهای انتظامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارائه گزارشی، مورد بررسی قرار می‌دهد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین