کد خبر: ۱۲۰۱۱۵
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۰:۲۳
کاتوزیان، رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

دولت بیش از اینکه برای آینده وعده بدهد باید به وعده‌های قبلی اش درباره اشتغال توجه کند

در حال حاضر بسیاری کارخانجات در حالت تعطیل یا نیمه‌تعطیل هستند
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: اولین اقدامی که دولت باید بردارد این است که اشتغال فعلی را حفظ کند، اینکه در آینده می‌خواهد درباره اشتغال چه کند، موضوع جدایی است. 

حمیدرضا کاتوزیان با اشاره به اینکه مقرر بوده در سال 89، نرخ بیکاری در کشور تک رقمی شود، گفت: الان این رقم 14 درصد است. من فکر می‌کنم بیش از اینکه دولت برای آینده وعده بدهد باید به قانون و وعده‌های قبلی‌اش توجه کند.

وی با اشاره به اظهارات احمدی‌نژاد درباره نهضت سراسری اشتغال جوانان در سفر اخیر استانی خود به گیلان، ادامه داد: دولت اعلام کرده می‌خواهند نرخ بیکاری را کاهش دهند و یک میلیون و 600 هزار شغل جدید ایجاد کند، اما مسأله این است که مصوبه قانونی در زمینه اشتغال تاکنون از سوی دولت انجام نشده است، حال چطور می‌خواهند برای آینده برنامه‌ریزی کند.

کاتوزیان با اشاره به مشکلات موجود درراه هدفمندی یارانه‌ها در واحد‌های صنعتی، خاطر نشان کرد: هدفمندی یارانه‌ها از یک طرف و مشکلات بانکی صنعت‌گران و تولید کننده‌ها از طرف دیگر دست به دست هم داده تا رشد صنعتی کشور دچار مشکل شود. 

به گفته وی، در حال حاضر بسیاری کارخانجات در حالت تعطیل یا نیمه‌تعطیل هستند.

وی با اشاره به مشکلاتی چون تعدیل کارگران یا پرداخت نشدن حقوق آنان بین 4 تا 6 ماه در واحد‌های صنعتی، تصریح کرد: قبل از هر وعده‌ای باید این مسائل را حل کرد و و اولین اقدامی که دولت باید بردارد این است که اشتغال فعلی را حفظ کند. اینکه در آینده چه می‌کند موضوع جدایی است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین