کد خبر: ۱۲۰۵۵۰
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۵:۴۰

زیبایی و میزان هوش با هم تناسب دارند

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: بر اساس نتایج آخرین تحقیقات پژوهشگران انگلیسی و آمریکایی نشان می‌دهد که افرادی که از جذابیت فیزیکی بالایی برخوردار هستند، با هوش‌تر از سایر افراد هستند.

به گزارش آریا، پژوهشگران انگلیسی در تحقیقات خود که درباره رشد کودکان از سن کودکی تا سن بزرگسالی بر روی هفده هزار و چهارصد و نوزده فرد انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که در این کشور مردانی که جذابیت فیزیکی بالایی دارند، به طور متوسط سیزده ممیز شش دهم درصد ضریب هوشی بالاتری نسبت به سایر مردان دارند و زنان زیبا نیز از یازده ممیز چهار دهم درصد ضریب هوشی بالاتری نسبت به سایر زنان برخوردارند. تحقیق دیگری که در آمریکا درباره سلامتی افراد بزرگسال بر روی سی و پنج هزار جوان آمریکایی صورت گرفت، نتایج مشابهی را نشان داد.

ساتوشی کانازاوا ، مسئول این تحقیق در انگلیس که پژوهشگر مدرسه اقتصاد لندن London School of Economics نیز می‌باشد، گفت که چنین افرادی که این موهبت از طرف خداوند به آنها داده شده است به طور متقابل می‌توانند جذابیت ایجاد کنند و نژادی با قدرت هوشی و جسمی بالاتری به دنیا بیاورند.
 
به گزارش پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان مکسی سیانس، وی افزود این تحقیق که افراد زیبا، باهوش‌‌تر هستند، کاملا علمی است، اما دستورالعملی برای قضاوت درباره افراد نیست.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین