کد خبر: ۱۲۱۱۴۸
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۳

خداحافظی آموزشکده‌های فنی‌حرفه‌ای

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از انتقال آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: به زودی سایر جزئیات مربوط به پذیرش دانشجویان فنی و حرفه‌ای در وزارت علوم نیز مشخص می‌شود. 

ابوالفضل حسنی، از تشکیل کمیته مشترک میان وزارت علوم و آموزش و پرورش در خصوص انتقال آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به وزارت علوم خبر داد و افزود: کمیته مشترکی تشکیل شده و هفته آینده جلسه‌ای در خصوص بررسی انتقال و جزئیات اجرای این طرح برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه به طور قطع بحث انتقال دانشجویان آموزش و پرورش به وزارت علوم عملیاتی می‌شود، گفت: مقرر شده آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای در درون دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی شکل بگیرند و زمانی که این ادغام صورت گیرد دیگر آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای نخواهیم داشت.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی افزود: روش پذیرش دانشجو در این زمینه هنوز مشخص نشده است و در جلسه آینده بررسی می‌شود که مکان‌های فیزیکی و روش پذیرش دانشجوی فنی حرفه‌ای به چه صورت خواهد بود.

مسئولیت آموزشکده های فنی و حرفه‌ای و پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای پیش از این بر عهده آموزش و پرورش بود که با مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مقرر شد این آموزشکده ‌ها با همه امکانات به وزارت علوم واگذار شود بر اساس این مصوبه وزارت‌ علوم موظف به پذیرش دانشجوی کاردانی و کارشناسی فنی و حرفه‌ای شده است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین