کد خبر: ۱۲۱۲۲۷
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۳:۴۷

هنوز 35 درصد بودجه امسال قوه قضائیه تامین نشده

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: معاون اول قوه قضائیه با بیان اینكه افزایش بودجه قوه قضائیه نیاز به حركت جهشی دارد گفت: در سال جاری تنها 65 درصد بودجه دستگاه قضا توسط دولت پرداخت شده در حالی كه با تامین صد در صدی باز هم كمبود بودجه داریم.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه سفر استانی مسئولان عالی قضایی به استان هرمزگان در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینكه آیا كمبود بودجه دستگاه قضا تامین شده است گفت: هم اكنون بودجه قوه قضائیه متناسب با ماموریت های این قوه نیست و ضرورت دارد برای تامین این بودجه حركت جهشی انجام شود و دستگاه قضایی امیدوار است دولت و مجلس مساعدت‌های لازم را برای افزایش بودجه دستگاه قضایی انجام دهند.

وی با اشاره به اینكه كارشناسان قوه قضائیه میزان افزایش بودجه دستگاه قضا را به دولت ارائه كرده اند، گفت: به عنوان مثال تقویت و گسترش نقش IT و همچنین شوراهای حل اختلاف برای دستگاه قضا هزینه‌های زیادی را در بر دارد لذا از دولت و مجلس درخواست داریم نسبت به افزایش بودجه قوه قضائیه یک نگاه ویژه‌ای داشته باشند زیرا با افزایش چند درصدی كمبود بودجه دستگاه قضا جبران نمی‌شود.

رئیسی افزود: مجلس و دولت باید یک اعتبار خاص و ویژه ای را در یک مرحله به دستگاه قضایی اختصاص دهد تا تمامی مشكلات این قوه برطرف شود و پس از آن در سال‌های آینده همانند بقیه دستگاه‌های دولتی قوه قضائیه هم شامل افزایش بودجه شود.

معاون اول قوه قضائیه پیشنهاد اعتبار لازم برای دستگاه قضا به دولت، پیشنهاد دولت به مجلس و تصویب بودجه دستگاه قضا توسط نمایندگان را سه مرحله اصلی تعیین بودجه قوه قضائیه عنوان كرد و افزود: مهمترین مرحله بعد از طی كردن این مراحل تخصیص بودجه است كه امیدواریم به زودی انجام شود.

وی اعلام كرد: در سال جاری تنها 65 درصد از بودجه دستگاه قضا توسط دولت پرداخت شده است در حالی كه حتی اگر صد در صد این بودجه هم پرداخت شود باز هم كمبود بودجه داریم.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین