کد خبر: ۱۲۱۲۳۰
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۶

آغاز به کار وب‌سایت رسمی سید حسن خمینی

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: نسخه آزمایشی وب‌سایت رسمی حجت الاسلام سید حسن خمینی از امروز (سه شنبه ۱۹ بهمن) آغاز به کار کرد.

به گزاش جماران، این پایگاه اینترنتی به منظور ترویج اندیشه و ارائه آثار دروس حوزوی که توسط حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی تدریس می شود، راه اندازی شده است.

جماران در این باره نوشته است: با توجه به جایگاه ایشان در جامعه به عنوان یادگار امام و متولی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(س) و آستان مطهر امام خمینی و حضور فعال ایشان در حوزه علمیه قم، راه اندازی چنین وب سایتی مورد تقاضای دوستداران حضرت امام (س) و علاقمندان به علوم اسلامی بود، خاصه آنکه مبنای تدریس ایشان عمدتا بر تبیین مبانی فقهی و اصولی حضرت امام خمینی(س) متمرکز است.

بر اساس این گزارش، بخش های مختلف این وب سایت به شرح زیر است:

- دیدگاه ها، شامل سخنرانی ها، مصاحبه ها و پیام ها. در مرحله فعلی این بخش شامل سخنرانی ها، مصاحبه ها و پیام های دو ساله اخیرایشان خواهد بود و بتدریج تکمیل خواهد شد.

- آثار و تالیفات، شامل مقالات، کتب و دست نوشته ها. در این بخش علاوه بر کتابهای منتشره ایشان (ده مقاله، دلیل راه و رساله تنظیم خانواده)، برای نخستین بار کتاب “فرهنگ فرق اسلامی” که اثری گرانسنگ در حوزه شناخت فرق و نحله های اسلامی است، نیز معرفی خواهد شد.

- دروس حوزوی، که در این بخش سه درس ارائه شده توسط ایشان در قم شامل خارج اصول فقه، کفایه و شرح منظومه ارائه شده است. در بخش مربوط به خارج اصول فقه به جهت اهمیت این درس، طیفی از اطلاعات مورد نیاز طلاب اعم از تقریرات عربی درس (به قلم حجت الاسلام سید علی خمینی)، درسنامه ها، پاورپوینت ها و فایل صوتی جلسات در دسترس علاقمندان خواهد بود. لازم به ذکر است که تا به زودی فیلم جلسات تدریس نیز دراین وب سایت قرار داده خواهد شد.
در بخش مربوط به درسهای کفایه و شرح منظومه نیز فایل های صوتی سال های تدریس دروس سطح حوزه توسط ایشان قرار داده شده است.

- زندگینامه حجت الاسلام سید حسن خمینی و همچنین اعضای مکرم خانواده ایشان شامل مرحوم پدر،برادران ،مرحوم آیت الله شهید مصطفی خمینی و همچنین شجره نامه این خاندان جلیل القدر نیز در این پایگاه اینترنتی ارائه شده است.

- شرح مختصری از دوره تحصیل حجت الاسلام سید حسن خمینی در حوزه علمیه قم (دروس طی شده، نام اساتید و …) و همچنین فعالیت های ایشان نیز جهت اطلاع علاقمندان در وب سایت آورده شده است.

- بخش اخبار و رویدادهای مرتبط با فعالیت های دیگر که عمدتا به نقل از سایت جماران خواهد بود.

- از نگاه دیگران، در این بخش نوشته ها و اظهارات دیگران در مورد یادگار امام گردآوری شده است.

- در کنار بخشهای جانبی همانند گالری عکس و …، در این وب سایت بخشی نیز برای ثبت نظرات مخاطبین جهت انتقال آنها به یادگار امام منظور گردیده است.

لازم به ذکر است که این پایگاه اینترنتی با دامنه های .ir ، .info ، .net و .org ثبت شده و تحت اشراف و نظارت حجت الاسلام سید علی خمینی اداره خواهد شد. آدرس نسخه آزمایشی وب سایت عبارت است از:

www.hasankhomeini.net/beta/index.html
www.hasankhomeini.org/beta/index.html
www.hasankhomeini.ir/beta/index.html
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۰
ناشناس
|
United States of America
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
0
0
حاجی مثل پدر بزرگت به داد مردم برس
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین