کد خبر: ۱۲۱۳۴۵
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۹

فدراسیون راگبی و کریکت منحل شد

صادق عابدین: تصمیم سازمان سیاسی است نه ورزشی!
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: فدراسیون راگبی و کریکت که هشت ماه پیش از فدراسیون بیسبال به فدراسیون راگبی تغییر نام داده بود، منحل شد و از این پس زیر مجموعه انجمن‌های ورزشی اداره می‌شود.

حمید سجادی، معاون سازمان تربیت بدنی، هفته‌های پیش گفته بود که بعضی از فدراسیون‌های ورزشی به انجمن تبدیل می‌شوند، اما او هیچ اشاره‌ای به نام فدراسیونی نکرده بود. امروز نزدیکان به سازمان تربیت بدنی خبر دادند که فدراسیون راگبی و کریکت که زیر نظرحسین‌صادق عابدین اداره می‌شد، منحل شده و از این پس زیر نظر انجمن‌‌های ورزشی که ریاست آن را محمد علیپور به عهده دارد، فعالیت می‌کند. 

عابدین از سال 1385 ریاست فدراسیون بیسبال را که راگبی و کریکت هم زیرمجموعه آن بود، به عهده گرفت.

عابدین در این مورد می‌گوید: «هیچ منبع رسمی این خبر را اعلام نکرده‌اند و من هم فقط این خبر را شنیده‌ام. اگر سازمان تربیت بدنی چنین تصمیمی گرفته باشد، تصمیم غیرکارشناسی است. آقای حمید سجادی برای این کار باید دلایل کارشناسی را ارائه دهد.ما چهارماه دیگر در مسابقاتی شرکت می‌کنیم که می‌توانیم به سید یک آسیا صعود کنیم. اگر دلیل آنها این است، فدراسیون‌هایی دیگری هم هستند که هیچ جایگاهی در آسیا ندارند.»

با این توضیح است که عابدین این تصمیم سازمان تربیت بدنی را سیاسی می‌داند: «این تصمیم، تصمیم سیاسی است، نه ورزشی. هفته آینده قرار بود که انتخابات برگزار شود. وقتی متوجه شدند که برای حضور در مجمع هیچ کاندیدایی غیر از من ثبت‌نام نکرده است، تصمیم به منحل کردن فدراسیون گرفتند. تصمیم ورزشی، یعنی تصمیمی که کارشناسی شده باشد که الان این اتفاق نیفتاده است.»
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین