کد خبر: ۱۲۱۴۹۱
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۳

رحیمی: بهبهانی را دوست داریم چون خدا را دوست داریم

آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه حمید بهبهانی وزیر سابق راه را دوست داریم چون خدا را دوست داریم، گفت: نیکزاد و بهبهانی هر دو رکورددار سفرهای استانی هستند و اگر کسی بخواهد رکورد آنان را بشکند، باید به روستاها برود و دیگر برنگردد. 

محمدرضا رحیمی امروز شنبه در مراسم تودیع حمید بهبهانی وزیر سابق راه و ترابری و علی نیکزاد سرپرست این وزارتخانه با بیان اینکه بهبهانی را دوست داریم چون خدا را دوست داریم، گفت: تعداد اندکی افراد در مجلس به دنبال نواقص و کاستی‌ها بوده و بر اساس، بغضهایی متکی بر دوست داشتن نبود، چشم‌های‌شان را بر اقدامات وی بستند و تا جایی رسیدند که به درز انقباض و انبساط پل پردیس به عنوان ترک در پل رسیدند.

وی با بیان اینکه کسی که با معدل 11 و با کمک دیگران و به ناحق بر جایی می‌نشیند؛ در نتیجه ناحق هم می‌بیند، افزود: بهبهانی تاکنون بیش از 8 تا 9 هزار متخصص را تربیت کرده و هیچگاه چشم به مناصب دنیوی نداشته است.

رحیمی با تاکید بر اینکه بهبهانی کارنامه‌ای شایسته‌ای از خود بر جای گذاشته است، اظهارداشت: ارقامی که در طول 2 سال و نیم خدمت وی بر جای مانده، در نوع خود بی نظیر است.

معاون اول رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه استیضاح حق قانونی نمایندگان مردم است، اظهار داشت: اگر چه بسیاری از نمایندگان مجلس مخالف این استیضاح بودند ولی این استیضاح به معنای واقعی خود شکل نگرفت.

وی با بیان اینکه اکثریت اعضای مجلس خواستار تداوم وزارت بهبهانی بوده و هستند، ادامه داد: بهبهانی که از نظر سنی بالاترین رتبه در هیأت دولت را داشت، یکی از اعضای موثر دولت بود و پس از این هم قطعا به استراحت و تفریح نخواهد پرداخت.

رحیمی با ذکر اینکه خدا به موسی دستور داد با لحنی آرام با فرعون سخن بگوید، اظهار داشت: این موضوع در مقابل بهبهانی کاملا عکس بود در حالی که وی همیشه بدون "شیله پیله" و ناراستی بوده است.

وی با بیان اینکه مجلس تودیع و معارفه براساس سنت شکل گرفته است، تاکید کرد: نه بهبهانی نیازمند وداع است، چون همچنان به عنوان مشاور در دولت حضور دارد و نه نیکزاد نیازمند معارفه است چرا که یک نیروی پرکار در دولت به شمار می‌آید.

معاون اول رئیس‌جمهوری تصریح کرد: نیکزاد و بهبهانی هر دو رکورددار دولت در سفرها هستند و اگر کسی بخواهد رکورد آنان را بشکند باید به روستاها بروند و دیگر برنگردد.

رحیمی از تاثیرگذاری 30 درصدی مسکن بر تورم کشور سخن به میان آورد و افزود: تورم کنونی کشور 10.8 دهم درصد است و اگر وزیر مسکن در موضوع مسکن موفق نبود و خواستهای رئیس جمهور را به اجرا در نمی آورد، این نرخ عملی نمی شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین