کد خبر: ۱۲۱۸۴۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۵
پست و مقام‌ها گذراست ولی آنچه م‌ماند نام نیک و یاد خیر است
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب- سرویس ورزشی: مجمع سالیانه فدراسیون سوارکاری با حضور و ریاست دکتر سجادی معاونت سازمان تربیت بدنی، رییس و نواب رییس، معاونین فدراسیون، روسای کمیته‌های تخصصی، روسای هیات‌های سوارکاری استان‌های کشور، نماینده سازمان بازرسی کل کشور، معاونت حراست سازمان تربیت بدنی و نماینده کمیته ملی المپیک در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. 

به گزارش آفتاب، محمدرضا تابش طی سخنانی پس از ارائه گزارش عملکرد خطاب به اعضاء مجمع اظهار داشت:آنچه در طول سال های تصدی مسئولیت بنده انجام شده؛آوردن ورزش سوارکاری از حاشیه به متن جامعه و احیاء و بازسازی مجدد آن بعد از انقلاب؛تبدیل سوارکاری از ورزشی لوکس و اشرافی به ورزش نسبتا قابل دسترس عموم مردم و علاقمندان، فرصت آفرینی برای رشد نیروهای خلاق و متناسب برای پذیرش مسئولیت، بستر سازی برای ارتقاء جایگاه ملی و بین المللی ورزش سوارکاری، اهمیت بخشی به نیروهای حرفه ای و متخصص وتلاش بدون هیاهو و جنجال تبلیغاتی بوده است. 

وی افزود: ثبت‌نام برای کاندیداتوری از روز دوشنبه به مدت 10 روزکاری انجام خواهد شد. 

تابش تصریح کرد: آنچه موجب عدم ثبت نام بنده برای کاندیداتوری دور بعد است؛ فرصت سازی برای ایده‌های نو و نیروهای جدید و برنامه‌های بهتر، کمک به روند دموکراتیک و چرخشی برای حضور سلایق مختلف، چرخش مدیران و نخبگان ورزش سوارکاری و وجود عناصر و نیروهای مجرب و مفید و علاقمند برای پذیرش مسئولیت و رفع شبهه دو شغلی بودن مدیریت فعلی است. 

وی یادآور شد: وقتی موضوع دو شغله‌های ورزشی مطرح شد، با توجه به اینکه قانونگذار و نماینده مجلس هستم، استعفای خویش را تقدیم مهندس علی‌آبادی ریاست وقت سازمان تربیت بدنی نمودم که او آنرا نپذیرفت. 

رئیس فدراسیون سوارکاری تصریح کرد: آن موقع نظریه معاونت حقوقی رییس‌جمهور این بود که ریاست فدراسیون شغل نیست(بلکه سمت است) مضافا به اینکه نمایندگی مجلس شغل دولتی نیست که به فرض شغل بودن رییس فدراسیون دو شغله محسوب شود. 

وی همچنین گفت:در زمان تصدی مسئولیت ریاست سازمان تربیت بدنی توسط دکتر سعیدلو یکبار شفاها این موضوع را با وی مطرح کرده و یکبار نیز به اتفاق آقایان امیدوار رضایی و ناطق نوری کتبا استعفا دادیم که با این امر موافقت نشد. 

رییس فدراسیون سوارکاری افزود: اخیرا در طرحی که با امضاء 150 نفر از نمایندگان محترم مجلس در خصوص"نظارت مجلس بر امورنمایندگان " تقدیم مجلس شده و به احتمال زیاد بعد ازرسیدگی به لایحه بودجه سال 90 در اوایل سال آینده در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت و به تصویب خواهد رسيد؛ در ماده 23 آن تصدی مشاغل گوناگون، حتی شرکت در طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی و فنی وعمرانی به سفارش دستگاه‌های دولتی و خصوصی و موسسات عمومی را برای نمایندگان در زمان تصدی به نمایندگی ممنوع کرده است، از این رو کار لغوی است که در انتخابات ریاست فدراسیون حضور یابم و به فرض انتخاب، چند ماه بعد به حکم قانون از مسئولیت کناره‌گیری کنم. 

رییس فدراسیون سوارکاری همچنین اظهار داشت:در هر صورت آنچه صورت گرفته حاصل تلاش دسته جمعی همه همکاران ارجمندم در فدراسیون، نواب رییس محترم و معاونت های فنی و اسبدوانی، دبیر، روسای محترم هیات های استانها، کمیته های تخصصی و نیز جدیت و پشتکار و تلاش و بذل مال و وقت سوارکاران و چابک سواران ارجمند، مالکان اسب‌ها، باشگاه‌داران، دامپزشکان، پزشکان، داوران، کادر فنی و کلیه عوامل برگزار کننده مسابقات و حتی تماشاگران خوب است که از همه آنها قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم. 

وی با اشاره به تلاش‌ها و زحمات روسای اسبق و سابق و فعلی سازمان تربیت بدنی، معاونین فنی و ورزشی آنها و روسا و دبیران کل کمیته ملی المپیک و وزارتخانه‌های ذیربط، حمایت‌های آنها را در پیش برد امور موثر دانست و از همکاری و تعامل مثبت استانداران محترم و مدیران کل تربیت بدنی استان ها در سفرهای استانی که همواره راهگشا و رونق بخش ورزش سوارکاری در شهرستانها و استانها بوده اند ، قدردانی نمود. 

محمدرضا تابش تاکید کرد: اشکالات و انتقاداتی هم به کار ما وارد بوده که سعی در رفع آنها داشته‌ایم و نقدهای منصفانه را به عنوان چراغی فراروی‌مان برای اصلاح امور قرار داده‌ایم. 

انتقادات بعضا بی‌پایه و غیر منصفانه را نیز با سعه صدر تحمل کرده‌ایم و نرنجیده‌ایم که: "وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافری است رنجیدن" 

وی ادامه داد: در مقابل تهمت‌ها، گستاخی‌ها، افتراها و بد اخلاقی‌‌ها چون پاسخگویی به آنها را دون شان خویش دانسته‌ایم و مانع پیشرفت کار، دم فرو بسته ایم و کار را به خدا وا نهاده‌ایم؛ چرا که اعتقاد به روز باز پسین داریم و داوری حضرت حق و نیک می‌دانیم که: 

"فردا که پیشگاه حقیقت شود پدید شرمنده رهروی که عمل بر مجاز کرد" 

تابش تاکید کرد: خدا را شاکرم که دینمداری، اصالت و تربیت خانوادگی ام مانع از بدگویی و بدخواهی برای دیگران شده است و هماره این شعر آویزه گوشم بوده که: 

"ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم جامه‌ی کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم"
 
رئیس فدراسیون سوارکاری یادآور شد: در همه حال سعی کرده‌ام تواضع، ادب، دستگیری از ضعفا و نشست و برخاست با آنها و پرهیز از ریا و تزویر و بی توجهی به پست‌های دنیوی و قدردانستن فرصت خدمتگزاری به مردم را غنیمت دانسته و پیشه خود قرار دهم و از لحظه لحظه مسئولیتم برای خدمت به مردم که مسلما رضایت حضرت حق را در پی خواهد داشت، استفاده نمایم. چرا که این پست و مقام ها گذراست ولی آنچه می ماند نام نیک و یاد خیر است. 

تابش ادامه داد: اکراه دارم این مطلب را بگویم اما بد نیست دوستان بدانند که در طول دوران 8 ساله مسئولیتم در فدراسیون سوارکاری ریالی حقوق و پاداش نگرفته ام و حتی در چند سفر خارجی نیز از ارز حق ماموریت صرفنظر نموده و کلیه هدایا را به فدراسیون تقدیم نموده‌ام. 

رئیس فدراسیون سوارکاری تصریح کرد: در هر مسئولیت و سمتی و حتی به عنوان یک شهروند عادی به ورزش عشق می ورزم و برای تقویت آن تلاش خواهم کرد و توسعه و حمایت از ورزش سوارکاری که ریشه درمکتب انسان ساز اسلام و فرهنگ و تاریخ غنی ما ایرانیان دارد را جزو وظایف همیشگی خویش می‌دانم. 

وی در فراز پایانی صحبت‌های خویش خاطر نشان کرد: در همه حال کار را به خداوند حکیم و علیم وا می‌نهم و هر آنچه که او مقدر می‌فرماید؛ خیر می‌دانم زیرا: 

" در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم آنچه تو فرمایی"
در ادامه مراسم دکتر سجادی معاونت سازمان تربیت بدنی طی سخنانی با تجلیل از فعالیت‌های انجام شده در فدراسیون سوارکاری خصوصا در بخش آموزش و توسعه؛ تاسیس مرکز آموزش عالی سوارکاری که هفته گذشته توسط ریاست محترم سازمان تربیت بدنی به بهره برداری رسید را اقدامی در خور تحسین دانست و از خدمات و زحمات تابش طی دوران تصدی مسئولیت فدراسیون سوارکاری تجلیل کرد و گفت: سازمان تربیت بدنی از هم فکری و مشاوره و مساعدت‌های تابش در امر ورزش بهره برده و مسلما این حمایت ها و هماهنگی‌ها تداوم خواهد داشت. 

وی از عملکرد کارگروه‌ها تشکر و قدردانی کرد وبرگزاری این نشست ها قبل از جلسات مجمع عمومی را ضروری دانست. 

سجادی توجه به رشته‌های دیگر به غیر از رشته‌های مدال آور و مورد توجه کنونی همانند کالسکه رانی وسه روزه و ... را قابل بررسی و پیگیری دانست.
وی قابلیت و استمرار ورزش سوارکاری در کسب مدال‌های آسیایی را دور از دسترس ندانست. 

مسئول بازرسی سازمان تربیت بدنی نیز در این جلسه طی اظهاراتی؛ پیشنهادات سازمان را در خصوص لزوم تغییر نحوه انتخاب اعضاء مجمع و روسای فدراسیون ها متذکر شد و عنوان کرد:در جلسات سه جانبه ای که با حضور نمایندگانی از مجلس؛مسئولان سازمان‌های‌های تربیت بدنی و بازرسی کل کشور برای حل مشکل دو شغله ها تشکیل می‌شد؛ آقای تابش بدون توجه به مسئولیت فدراسیونی‌اش نگاهی منصفانه و کارشناسی و منطبق بر قانون در ارائه راه‌کارها برای حل مشکلات داشت که این نحوه موضع گیری ایشان قابل قدردانی است. 

در این نشست پس از ارائه گزارش خزانه دار و بازرس فدراسیون عملکرد اداری و مالی و ورزشی سال 1389 مطرح و به تصویب رسید. 

همچنین تقویم ورزشی سال آینده و برنامه‌های مد نظر اعضای مجمع که صبح روز جاری در 3 کارگروه مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود؛مورد تصویب قرار گرفت. 

در این جلسه "عبدالحسین عظیمی" با رای موافق اکثریت اعضا به عنوان "خزانه دار" انتخاب گردید. 

همچنین در این مراسم از پیشکسوتان و روسای هیات های سوارکاری کشورو مسئولان کمیته‌ها و معاونت‌ها با اهدای لوح تقدیر،تجلیل شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
0
0
سلام . آقاي تابش اخلاق و انسانيت را از پدر بزرگ مرحومش آيت الله خاتمي به ارث برده. خداوند نگهدار ش باد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین