کد خبر: ۱۲۲۴۲۰
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۵
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: وزیر آموزش و پرورش با تاکید براینکه طی سال های گذشته به این نتیجه رسیدیم که پیک شادی برای دانش آموزان شادی آور نیست گفت: به دنبال این هستیم که دانش آموزان مقطع ابتدایی درگیر تکالیف خشک و خالی خود نشوند. 

حمید رضا حاجی بابایی با اشاره به اینکه ما در مجموع با توزیع پیک‌های نوروزی مخالف هستیم گفت: استان‌ها و مناطق می‌توانند با توجه به برنامه‌های خود این پیک‌ها را توزیع کنند اما به آنها اعلام شده است که به شکل اجباری نباشد و به شکل سراسری نیست. 

او با تاکید براینکه مسئولیت این امربه عهده ی کارگروه‌های معاونت‌های آموزش ابتدایی استان‌ها قرار گرفته است، اظهار داشت: امسال در شهر تهران توزیع متمرکز پیک نوروزی نداریم و برای این که مانعی برای خلاقیت مناطق ایجاد نشود، تهیه پیک‌های نوروزی را به مناطق واگذار کردیم. 

حاجی بابایی با بیان اینکه پیک‌های شادی برای دانش‌آموزان شادی‌آور نیست افزود: با تعطیلی مدارس جایگاه مقطع تحصیلی ابتدایی ارتقا پیدا می‌کند و نشاط وشادابی در این مقطع افزایش خواهد یافت. 

وی همچنین یکی از دلایل ارائه طرح تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس ابتدایی را ارتقای سطح علمی و آموزشی فرهنگیان عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف این طرح آن است که معلمان در سطح ابتدایی فرصت مطالعه بیشتر و ارتقای سطح تحصیلات خود را داشته باشند و از این طریق به آنها فرصت مطالعه بیشتر داده می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین