کد خبر: ۱۲۲۵۵۷
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: هر روز به حجم مسوولیت‌های مرکز امور زنان و خانواده به عنوان تنها متولی امور زنان اضافه می‌شود، در حالی که بودجه این مرکز نه تنها از رشد چندانی برخوردار نبوده، بلکه حتی اعتبارات حوزه استانی زنان حذف شده است. 

"اعتبارات بودجه امسال در حوزه زنان فقط در قالب مرکز امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در نظر گرفته شده و موقعیت زنان در لایحه بودجه بهبودی پیدا نکرده است."

طیبه صفایی، رییس فراکسیون زنان مجلس در گفتگو با خبرآنلاین با بیان مطلب بالا ادامه داد: بودجه خاصی برای بحث اشتغال زنان و آموزش آنها دیده نشده است و درواقع می‌توان گفت اعتباراتی که منجر به ارتقای موقعیت اجتماعی زنان شود در بودجه سال ۹۰ وجود ندارد.

او همچنین اظهار داشت: هر روز به حجم مسوولیت‌های مرکز امور زنان و خانواده به عنوان تنها متولی امور زنان اضافه می‌شود، در حالی که بودجه این مرکز نه تنها از رشد چندانی برخوردار نبوده، بلکه حتی اعتبارات حوزه استانی زنان حذف شده است.

صفایی در ادامه اشاره کرد: در حالی بودجه اختصاص‌یافته به زنان کم است که مجلس شورای اسلامی در برنامه پنجم توسعه ماده‌ای را به تدوین‌ برنامه جامع امور زنان و خانواده که گسترش فرهنگ حجاب و عفاف هم یکی از بند‌های مورد تأکید در آن است، اختصاص داد و فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در جلسات خود به بررسی ردیف‌های اختصاص یافته به آن پرداخت. این ردیف‌ها شامل امور زنان و خانواده در حوزه توانمندسازی زنان و خانواده در بخش‌های مختلف دیده شده است بنابراین انتظار ما این است که دستگا‌های دولتی هم در زیرمجموعه خود ردیفی مشخص را به این موضوع اختصاص دهند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین