کد خبر: ۱۲۲۶۲۳
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۰:۵۷
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: مسئولان سازمان حفاظت محیط‌زیست و پروژه احیای ببر سیبری در حالی همچنان بر سلامت کامل ببر ماده ساکن در باغ‌وحش ارم تاکید دارند که رئیس سازمان دامپزشکی روز گذشته از مثبت بودن جواب آزمایش مشمشه این ببر روسی خبر داد. 

سیدمحسن دستور که می‌گوید آزمایشگاهی معتبر در‌ آلمان، بیماری ببر ماده را تایید کرده، افزود: به‌رغم نتیجه مثبت آزمایش‌های ببر ماده، هنوز در این زمینه، تصمیم خاصی نگرفته‌ایم؛ اما قرار است در جلسه مشترک سازمان حفاظت محیط‌زیست، دامپزشکی و وزارت بهداشت در این زمینه تصمیم‌گیری شود. 

وی اظهار کرد: تصمیم‌گیری در این زمینه به نظر کمیته فنی مشترک بین سازمان حفاظت محیط‌زیست، دامپزشکی و وزارت بهداشت موکول شده است، ضمن این‌که نظر سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز در این زمینه بسیار مهم است. 

دستور در پاسخ به این پرسش که علت ابتلای ببرها و سایر حیوانات باغ‌وحش تهران به بیماری مشمشه چیست، گفت: با توجه به تحقیقات صورت گرفته به احتمال زیاد علت اصلی غذ‌ایی بوده که به آنها داده شده است. 

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: تغذیه با سازمان دامپزشکی نیست؛ ولی اگر جابه‏جایی در زمینه تهیه تغذیه صورت گیرد، نیاز به مجوز دامپزشکی دارد؛ اما در این زمینه غذای داده شده مطابق دستورالعملی بوده که به حفاظت محیط‌زیست داده شده است. 

وی تاکید کرد: در این زمینه، حفاظت محیط‌زیست وظیفه نظارت دارد، ضمن این‌که برای سایر حیوانات باغ‌وحش نیز مطابق دستور حفاظت محیط‌زیست عمل شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین