کد خبر: ۱۲۲۷۰۷
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۱:۴۲
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: روستا آزاد سرانجام بعد از حدود 7 ماه انتظار با تائید پیشنهاد وزیر علوم در شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس دانشگاه شریف شد. 

بر اساس آئین‌نامه مدیریت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، رئیس هر دانشگاه یا موسسه آموزش عالی، بر حسب مورد از جانب وزیر علوم یا وزیر بهداشت به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد خواهد شد و پس از تائید شورا با حکم وزیر به مدت 4 سال به اجرای وظایف خود خواهد پرداخت که تمدید این مدت نیز بلامانع است.

در همین زمینه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد وزیر علوم برای معرفی رضا روستاآزاد به عنوان رئیس دانشگاه صنعتی شریف را تائید کرد تا سرانجام جانشین سهراب‌پور در این دانشگاه حکم رایست خود را دریافت کند.

رضا روستا آزاد استاد دانشکده مهندسی شیمی نفت دانشگاه صنعتی شریف بوده و پیش از این مسئولیت معاونت پژوهشی و فناوری این دانشگاه را عهده دار بوده است.

یادآور می شود که کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی در مورخ 26 مرداد 89 رضا روستا آزاد را به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی شریف منصوب کرد تا سعید سهراب‌پور پس از 13 سال سکان هدایت دانشگاه شریف را تحویل دهد.

 در جلسه سه‌شنبه 10 اسفند ماه شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست محمود احمدی‌نژاد برگزار شد نیز رؤسای 7 دانشگاه علوم پزشکی و 7 دانشگاه تحت نظر وزارت علوم منصوب شدند.

در این جلسه بر اساس تأیید اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و به پیشنهاد کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عبدالرسول پورعباس، حسین زمانیان، مجید قاسمی، شاهرخ جم، رضا رنجبر کریمی، بهمن امانی و رضا صادقی سرابی به ترتیب به عنوان رؤسای دانشگاه‌های جامع علمی‌-کاربردی، لرستان، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شیراز، ولیعصر رفسنجان، ملایر و دانشگاه اراک منصوب شدند.

یادآور می‌شود که شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسات پیشین خود نیز حکم ریاست 16 سرپرست دانشگاه را تائید کرده بود که در این بین احکام 12 رئیس دانشگاه تحت نظر وزارت علوم نیز تائید شد تا انتظار تقریبا یک ساله برای تائید این احکام به پایان برسد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 12 بهمن که به بررسی وضعیت تعطیلات کشور اختصاص داشت، احکام ریاست جهانشیر امینی برای ریاست دانشگاه کردستان، محمد زادشکویان برای ریاست دانشگاه مراغه، مسعود گنجی برای ریاست دانشگاه محقق اردبیلی را مورد تایید قرار داد.

همچنین در جلسه 28 دی ماه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز حکم ریاست بیژن رنجبر برای دانشگاه تربیت مدرس، اسماعیل همدانی گلشن برای ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان، محمد موذنی برای ریاست دانشگاه شیراز، علی‌محمد آخوندعلی برای ریاست دانشگاه جندی‌شاپور، نصرالله گرامی برای ریاست دانشگاه شهید باهنر کرمان، سعید کشن‌فلاح برای ریاست دانشگاه هنر و عسکر جانعلی‌زاده برای ریاست دانشگاه صنعتی بابل به تائید رسیده بود.

بر اساس این گزارش، در جلسه سه‌شنبه 26 بهمن احکام عبدالحمید پاپ‌زن برای ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه و طاهر علی‌محمدی برای ریاست دانشگاه ایلام به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

بدین ترتیب احکام ریاست 19 رئیس دانشگاه تحت پوشش وزارت علوم از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تائید شد تا دانشگاه‌های کردستان، مراغه، محقق اردبیلی، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، شیراز، جندی‌شاپور، شهید باهنر کرمان، هنر، صنعتی کرمانشاه، ایلام، جامع علمی‌-کاربردی، لرستان، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شیراز، ولیعصر رفسنجان، ملایر و دانشگاه اراک و صنعتی بابل روسای قطعی خود را بشناسد، پیش از این نیز در تاریخ 14 بهمن سال گذشته حکم ریاست حسن زیاری برای دانشگاه پیام‌نور به تائید این شورا رسیده بود تا در مجموع حکم 20 رئیس دانشگاه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تائید برسد. 

حکم ریاست برخی سرپرستان دانشگاه‌های کشور از جمله زهرا بیگم حجازی‌زاده برای دانشگاه تربیت معلم تهران، جواد مرتضایی برای مجتمع آموزش عالی نیشابور، احمد احمدپور برای دانشگاه مازندران، مسعود صدری‌نسب برای دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و رسول خدابخش برای دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان همچنان در انتظار تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین