کد خبر: ۱۲۲۸۳۶
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۵
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: معاون سیاسی دفتر رییس‌جمهوری با بیان این که اسفندیار رحیم مشایی رییس دفتر رییس‌جمهوری، 27 اسفندماه امسال برای شرکت در جشن نوروز ایرانیان مقیم آمریکا به این کشور سفر فرهنگی می‌کند، گفت که این سفر در جهت تامین و تقویت اهداف و منافع ملی است.

محمدجعفر بهداد درخصوص صدور ویزا به آمریکا برای رحیم‌مشایی و هیأت همراه گفت: تقاضای صدور ویزا به سازمان ملل داده شده و آن‌ها باید این موضوع را پیگیر باشند و این مسأله به این بستگی دارد که آن‌ها در این راستا چه قدر موفق باشند.

وی با اشاره به این که بیشترین ایرانیان مقیم خارج در آمریکا ساکن هستند، گفت: بطور طبیعی رسیدگی به وضعیت و مشکلات آنان از وظایف دولت جمهوری اسلامی ایران است و احیای ارزش‌های ملی و فرهنگی هموطنان در خارج نیز از نقطه‌نظر تامین منافع و امنیت ملی ضروری و قابل توجیه است.

وی افزود: رییس دفتر رییس‌جمهور در سفر 3 روزه خود در جشن نوروز ایرانیان مقیم آمریکا شرکت و با 'بان کی مون' دبیرکل سازمان ملل نیز دیدار خواهد کرد.

معاون سیاسی دفتر رییس‌جمهوری خاطرنشان کرد: این سفر به دعوت سازمان ملل متحد صورت می‌گیرد و دبیرکل سازمان ملل نیز در یکی از برنامه‌ها حضور خواهد یافت.

وی درخصوص پیشداوری برخی افراد درخصوص سفر رحیم مشایی به آمریکا، گفت: برخی از عناصر سیاسی و رسانه‌ای با پیشداوری غلط به این موضوع پرداختند و در پاسخ به آنان می‌گویم آنچه که در این سفر انجام خواهد شد در جهت منافع ملی است، ولی تمایل نفسانی برخی از عناصر سیاسی و رسانه‌ای برای تخریب دولت به حدی است که آنان را به ورطه مخالفت با منافع و مصالح ملی کشانده است.

تکذیب دیدار مشایی با مقامات سیاسی آمریکا

وی برخی ادعاها درخصوص این که مشایی در سفر خود به آمریکا می‌خواهد با مقامات سیاسی آمریکا ملاقات کند را کذب دانست و گفت: هدف رییس دفتر رییس‌جمهور از این سفر دیدار با ایرانیان است.

بهداد با بیان اینکه برخی جشن‌های نوروزی توسط دولت مردمی آقای احمدی‌نژاد را با جشن‌های پادشاهی و باستان‌گرایانه تشبیه می کنند، این تشبیه را ناشیانه و ناشی از کم‌اطلاعی نویسندگان این مطالب از واقعیت‌های تاریخی ایران دانست.

وی افزود: این تشبیه‌ها نوعی جفا به دین است که بهار طبیعت را با بهار دل‌ها یکی می‌داند، ما نوروز را از روزهایی می‌دانیم که روز خدا نامیده می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین