کد خبر: ۱۲۳۳۶۹
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۱:۳۰
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دبیر‌کل حزب‌الله لبنان با تاکید بر همبستگی و حمایت مقاومت لبنان از انقلاب ملت‌های عربی در تونس، مصر، بحرین، لیبی و یمن، خطاب به مردم این کشورها، گفت: ما برای پیروزی شما دعا می کنیم و آماده هستیم در هر زمینه‌ای که به نفع شما باشد، یاری‌تان کنیم. 

سید حسن نصرالله، شامگاه یکشنبه در مراسم اعلام هم‌بستگی با انقلاب ملت‌های برخی کشورهای عربی، این انقلاب‌ها را "مردمی و واقعی" خواند و تصریح کرد: ما امروز با رژیم‌هایی سخن می گوییم که وابسته به آمریکا هستند، رژیم‌هایی که هیچ تهدیدی برای سیاست‌های آمریکا و هم‌پیمان اصلی آن یعنی اسرائیل به حساب نمی‌آیند. 

وی افزود: این انقلاب‌های واقعی برخاسته از متن مردم اعم از جوانان، و مردان و زنان است و نخبگان و گروه‌های سیاسی نیز به آنها پیوسته‌اند. این انقلاب‌ها از ایمان، حماسه و آمادگی مردم برای جانفشانی نشات گرفته‌اند، مسائلی که رژیم‌ها نباید از آنها غافل شوند. 

دبیرکل حزب‌الله اظهارداشت: دیدیم که جوانان سینه‌های خود را در مقابل گلوله‌ها سپر کردند؛ این مسائل را در تونس، مصر، بحرین و لیبی مشاهده کردیم، این به معنای آن است که کشتار، ارعاب و جنایت‌ها در خارج کردن مردم از صحنه ناکارآمد است. 

سید حسن نصرالله تاکید کرد: این سنت همواره حاکم است، هرگاه ملتی با این سطح در میدان حاضر شود و با صبر آماده جان فشانی باشد، نمی‌توان آن را شکست داد، این قانون طبیعی خداوند است. 

وی با بیان اینکه با عزم و پایداری مردم، در نهایت پیروزی محقق خواهد شد، خاطرنشان کرد: پیام ما از لبنان آزاد شده، مقاوم و پیروز به این ملت‌ها آن است که تنها گزینه پایداری و صبر است، شما باید برای پیروزی به یاری خداوند ایمان داشته باشید، اگر صبر کنید و در صحنه جهاد باقی بمانید، پیروزی ازآن شما است. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه خبری العالم، دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به کشتار ملت‌ها توسط رژیم‌های حاکم گفت: رژیم‌ها بجای آنکه ابتکاری را برای گفت‌وگوی صادقانه و ایجاد اصلاحات جدی مطرح کنند، به اتهام، اهانت، توهین و قتل روی آوردند، این کارها مسائل را در همه کشورها پیچیده کرده، هرگونه امکان گفت‌وگو را با تاخیر مواجه کرده و سقف مطالبات مردم را بالاتر برده است؛هنگامی که قربانی‌ها بیشترشوند، مسائل پیچیده ترمی شود. 

سید حسن نصرالله درباره رویکرد تفرقه‌افکنانه و نفاق غرب در برخورد با انقلاب ملت‌ها، افزود: غرب هنگامی که رژیم‌های وابسته می‌توانند با ایجاد تغییرات باقی بمانند، این کار را انجام می دهد، هنگامی که ملت‌ها می‌توانند به این بحران پایان دهند، از آنها حمایت می‌کند؛ با همه این سناریوها، آمریکا تلاش می‌کند تا اینگونه وانمود کند که مدافع تغییر و اصلاح است. 

وی اظهارداشت: این فریبکاری‌ها در هیچ کسی تاثیر نخواهد گذاشت، زیرا ملت‌های ما آگاهی و بینش بالایی از سیاست‌های آمریکا دارند و می‌دانند که این رژیم‌ها ده‌ها سال است که در خدمت و تحت حمایت آمریکا هستند. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: دولت آمریکا در جنایت‌های این رژیم‌ها شریک است، و ادعاهای این کشور درباره احترام به حقوق بشر و محکوم کردن سرکوب‌ها، به دلیل سیاست‌های آن در قبال ملت فلسطین بیهوده، غیرقابل باور و پذیرش است. 

سید حسن نصرالله تاکید کرد: آمریکا اخیرا مصوبه منع شهر‌ سازی در فلسطین را وتو کرد؛ مردم فلسطین زیر بمباران قرار دارند، منازل آنها ویران می‌شود، اخراج می‌شوند، و مقدسات اسلامی و مسیحی درقدس در معرض خطر قرار می‌گیرد، با این حال آمریکا از متجاوز حمایت می‌کند. 

وی گفت: زمینه‌های دیگری هم برای دخالت‌های آمریکا وجود دارد، کاخ سفید نگران است که چاه‌های نفت به دست افراد درستکار بیفتد. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار داشت: تاهنگامی که آمریکا از اسرائیل حمایت می‌کند، همه ادعاهایش درباره حقوق بشر دروغ است. 

سید حسن نصرالله به ملت‌ها درباره بازی آمریکا برای تقسیم کشورها و جنگ‌های فرقه‌ای هشدار داد که هوشیار باشند و همچنین تاکید کرد که این مسائل همگی به نفع آمریکا است. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به انقلاب مردم لیبی تاکید کرد: انقلابیون در لیبی راهی جز پایداری و مقاومت ندارند، ما در جنگ‌های روانی و مقابله با آنها تجربه داریم؛ امروز اوضاع به دلیل دخالت‌های بین‌المللی که لیبی را وارد بازی کشورها می‌کند، بسیار پیچیده است. 

سید حسن نصرالله خطاب به انقلابیون لیبی گفت: از مقاومت لبنان که 33 روز درحالی که روزانه بیش از 100 جنگنده اسرائیلی در آسمانش پرواز می‌کرد، مقاومت کرد، درس بگیرید، هزاران درود به مجاهدان در مصراته، بنغازی، اجدابیا و همه شهرهای لیبی می‌فرستم. 

وی درباره حوادث یمن گفت: بدون شک حوادث یمن بسیار پیچیده است و نمی‌توان درباره قتل تظاهرات‌کنندگان سکوت کرد، ما به ایستادگی ملت یمن و پایبندی آن برای مسالمت‌آمیز بودن تحرکاتش درود می فرستیم و می‌دانیم که این تظاهرات مسالمت‌آمیز درحالی برگزار می‌شود که یمن سرشار از سلاح است ولی تظاهرات‌کنندگان با سطح آگاهی بسیار بالا، اعصاب و رفتار خود را کنترل می‌کنند. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین درباره حوادث بحرین گفت: بحرین جزیره کوچکی است که یک میلیون جمعیت صلح جو و مظلوم دارد که برای مطالبه حقوق مشروع خود قیام کرده‌اند ولی به مردم بحرین با قتل پاسخ دادند در حالیکه می‌شد بدون شلیک گلوله حوادث را کنترل کرد. 

سید حسن نصرالله افزود: درحالیکه مردم کشته می شدند، از آنها برای گفت‌وگو دعوت شد، ولی ملت بحرین به تظاهرات مسالمت آمیز خود ادامه داد و برملی گرایانه بودن حرکت خود تاکید کرد و اعلام کرد که این حرکت هیچ ارتباطی با مسائل فرقه‌ای و طایفه‌ای ندارد ولی در پاسخ، ارتش‌ها به مقابله با این حرکت پرداختند. 

وی با اشاره به سکوت اتحادیه‌عرب درقبال ملت لیبی گفت: درحالی که ملت لیبی کشتار می‌شود و با گلوله‌های تانک هدف قرار می گیرد، اتحادیه‌عرب هیچ واکنشی از خود نشان نداده و ارتشی را برای دفاع از شهرهای لیبی و ملتی که در حال کشتار هست، اعزام نمی‌کند ولی در مقابل، در بحرین برای دفاع و حمایت از رژیمی که هیچ تهدیدی برای سرنگونی آن وجود نداشت، ارتش‌های خود را اعزام کرد. 

دبیرکل حزب‌الله خاطرنشان کرد: تظاهرات در بحرین کاملا مسالمت‌آمیز است، مخالفان حتی یک شیشه را نشکستند و به هیچ کس تعدی نکردند، ولی در مقابل، نیروهای امنیتی به بیمارستانها و مجروحان حمله کردند، منازل برخی مخالفان ویران شد، این روشی اسرائیلی است. 

سید حسن نصرالله افزود: حکام حتی از نماد میدان لؤلؤ هم به تنگ آمدند ولی می‌توان در مقابل همه این‌ها صبر کرد، چراکه وحشیگری طبیعت گردن‌کشان و ظالمان است و جان‌فشانی طبیعت جهاد است. 

وی تاکید کرد: دراینجا باید به علمای مسلمان اهل تسنن و جنبش‌های اسلامی سنی در لبنان و دنیای عرب و همه کسانی که مواضع مناسبی اتخاذ کردند، درود فرستاد. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان با قدردانی از مواضع نخست وزیر ترکیه گفت: باید از کسانی که دربرابر ظلم‌ها در بحرین سکوت کرده‌اند، بپرسیم که چرا سکوت کرده‌اند؟ و چرا این جنبش محکوم شده و مجروحان متهم می شوند؟ آیا فقط به این خاطر که آنها شیعه هستند؟ آیا اگر اکثریت مخالفان در بحرین از شیعه هستند خون آنها مباح است و علیه آنها فتوا صادر می شود؟ این چه حقی است؟ ما همگی در کنار ملت فلسطین ایستادیم و از آن حمایت کردیم و هیچ‌کس نپرسید که مذهب ملت فلسطین چیست. 

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ایران بالاترین موضع را در حمایت از ملت‌های تونس، مصر ولیبی اتخاذ کرد اما آیا موضع تاریخی ایران از ملت فلسطین مذهبی است ویا اخلاقی و انسانی؟ 

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: تعجب می‌کنم هنگامی که برخی ملت مصر را به ریختن به خیابان‌ها دعوت می‌کنند و در لیبی مردم را به قتل قذافی فرا می‌‌خوانند، ولی هنگامی که مسأله به بحرین می‌رسد، جوهر قلم خشک می‌شود! 

وی تصریح کرد: در اینجا می‌پرسم که چه تفاوتی بین رژیم آل‌خلیفه و آل‌مبارک و آل‌قذافی وجود دارد؟ دموکراسی و رعایت حقوق بشر؟ 

سید حسن نصرالله خطاب به ملت بحرین گفت: از فتواهای طایفه‌ای غمگین نشوید زیرا در میان اهل تسنن صداهایی بلندتری نیز هست که از شما حمایت می‌کنند، به شما می‌گویم که در دفاع از حقوقتان پایداری کنید، خون‌ها و زخم‌های شما طغیان‌گران را درهم خواهد شکست. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان همه حکام عرب را دعوت کرد تا به مسئولیت‌های خود عمل کرده و برای عمل به وظایف‌شان از طریق دفاع از ملت‌ها وارد عمل شوند و نه کشتار آنها، چراکه توجه دولت‌های عربی به مسئولیت‌های‌شان مانع از دخالت‌های بیگانه می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین