کد خبر: ۱۲۶۰۶
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۳۸۴ - ۰۰:۴۸
آفتاب‌‌نیوز : خادم‌المله در سال ‪ ۱۳۵۹‬بصورت قراردادي فعاليت خود را با عنوان "خبرنويس" در سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي در تهران آغاز كرد و در مدت ‪ ۲۲‬سال فعاليت در اين سازمان مراتب رشد خود را پشت سر گذاشت.

وي در سال ‪ ۱۳۷۱‬به‌سمت مديركل اخبار سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي منصوب شد و در اواخر سال ‪ ۱۳۷۶‬به عنوان رييس دفتر ايرنا در سازمان ملل ، راهي نيويورك شد.

مدير عامل جديد ايرنا در طول دوران خدمت خود در خبرگزاري جمهوري اسلامي سمت‌هاي خبرنويس، خبرنگار، دبير، سردبير، رييس دفتر خبرگزاري در مازندران، رييس دفتر خبرگزاري در ايلام ( دوران دفاع مقدس)، سردبير ارشد اتاق خبر ايرنا، قائم مقام مدير اخبار، مديركل اخبار، رييس‌دفتر خبرگزاري در آمريكا (به مدت پنج سال)، مشاور مدير عامل (آخرين مسووليت) داشته است.

خادم در دوران فعاليت خبري خود، از سال ‪ ۱۳۶۵‬تا ‪ ،۱۳۶۸‬شب‌ها به عنوان سردبير ارشد اتاق خبر خبرگزاري جمهوري اسلامي و روزها به عنوان رييس روابط عمومي نخست وزيري (در زمان مهندس ميرحسين موسوي) در زمينه امور خبري و تبليغاتي به طور مستقيم با نخست وزير همكاري داشت.

خادم‌المله در دوران خدمت خبري خود، ازاواخر سال ‪ ۱۳۵۹‬تا اوايل سال ‪۱۳۶۲‬ حداقل در ‪ ۲۰‬عمليات نظامي عليه دشمن بعثي عراق شركت داشته و در بسياري از آن‌ها مسووليت گروه‌هاي خبري ايرنا در جبهه‌هاي جنگ جنوب و غرب كشور و يا مسووليت نمايندگي ستاد تبليغات جنگ در غرب كشور را به عهده داشت.

وي از سال ‪ ۷۴‬تا ‪ ۷۶‬مديركل اطلاعات و اخبار رياست جمهوري بود و در اين مدت موفق شد نخستين شبكه اطلاع‌رساني رايانه‌اي را در دفتر رييس جمهوري وقت (آقاي هاشمي رفسنجاني) و نهاد رياست جمهوري راه‌اندازي كند.

اين مديريت علاوه بر رييس‌جمهوري ، معاونان و مديران ارشد دفتر و نهاد رياست جمهوري را نيز در دو بعد خبررساني و تبليغاتي پوشش مي‌داد.

خادم‌المله در مدت پنج سال رياست دفتر خبرگزاري جمهوري اسلامي در سازمان ملل، نخستين شبكه خبري كامپيوتري ايرنا در قاره آمريكا را از طريق بكارگيري رابطين خبر در واشنگتن و كشورهاي كانادا، آرژانتين و ونزوئلا راه‌اندازي كرد.

وي پس از ماموريت خبري در آمريكا، علاوه بر مشاورت مدير عامل ايرنا، نتيجه مطالعات خود در رشته روزنامه‌نگاري و ارتباطات را در دانشكده خبر ايرنا و سازمان مديريت صنعتي براي دانشجويان روزنامه‌نگاري، خبرنگاران و مديران روابط عمومي تدريس كرد.

مدير عامل جديد ايرنا، در دوران فعاليت خبري خود در خبرگزاري جمهوري اسلامي به بسياري از كشورهاي جهان با هدف ماموريت خبري مسافرت كرده‌است.

وي به تاسيس خبرگزاري‌هاي جديد كمك كرده و در طراحي و اجراي شبكه‌هاي اطلاع‌رساني و امور روابط عمومي تخصص دارد.

خادم‌المله در زمان حاضر سرگرم تدوين دو مجموعه مكتوب در زمينه مديريت نوين روابط عمومي و آشنايي با مطبوعات آمريكا است.

مشاور مطبوعاتي مديرعامل ايرنا و مشاور مطبوعاتي مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو، آخرين سمت‌هاي وي است.

خادم‌المله در دوران فعاليت خود در ايران خودرو مدرن‌ترين روابط عمومي كشور را با عنوان "مركز ارتباطات گروه صنعتي ايران خودرو" طراحي و راه‌اندازي كرد كه نتيجه آن انتشار ده‌ها عنوان نشريه تخصصي در بخش صنعت بويژه صنعت خودرو از جمله "كارآمد" و "پيام" بوده‌است.

مدير عامل جديد ايرنا كه يكي از سه عضو هيات امناي موسسه فرهنگي و مطبوعاتي "ايران" خواهد بود در راه‌اندازي روزنامه ايران نقش داشته‌است.

وي متاهل و داراي دو فرزند مي‌باشد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین