کد خبر: ۱۲۸۷۳۹
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۴
آنچه که شب 14خرداد در حرم امام گذشت؛
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: سخنان احمدی‌‌نژاد در بیست و دومین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی در سه بخش «تبیین ابعاد اندیشه و سیره امام خمینی(ره)»، «بررسی وضعیت استکبار جهانی و پیش بینی آینده رو به افول آن» و همچنین «تجدید بیعت با آرمان​های امام(ره)»، قابل طبقه‌بندی بود.

او در بخش نخست سخنان خود از مقابله امام با اشرافی​گری بویژه اشرافی​گری مسئولان سخن گفت و تاکید کرد: با خوی اشرافیت که خطر اصلی در درون است مبارزه می​کنیم.

احمدی​نژاد در بخش دوم سخنانش هم گفت: می​خواهم بشارت دهم که استکبار در پایان راه است و سوخت تاریخی مستکبران تمام شده و تئوری آنها با شکست مواجه شده است. مارکسسیم به تاریخ پیوست و به لطف خدا با ایستادگی آزادی خواهان دنیا امانیسم و آمریکا نیز رفتنی است و به زودی ساقط خواهد شد.

مهمترین بخش از تجدید بیعت وی با امام(ره) نیز از این قرار بود: ای امام بدان که با همه ملت، متحد و یک‌دل پشت سر رهبری عزیز و ولایت فقیه ایستاده‌ایم.

سخنرانی احمدی‌نژاد با تاخیر از شبکه خبر پخش شد. این سخنرانی با شعارهایی از سوی حاضران در مراسم همراهی می​شد. شعارهایی همچون «مشایی حیا کن، احمدی رو رها کن»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده».

عده​ای نیز در خلال سخنرانی احمدی‌نژاد شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» سر دادند. برخی دیگر نیز می​گفتند «احمدی، احمدی، حمایتت می​کنیم».

در حالی که محمود احمدی​نژاد مشغول بررسی وضعیت مستکبران در جامعه جهانی امروز بود، یکی از حاضران فریاد «مرگ بر آمریکا» را سر داد. تا این لحظه احمدی‌‌نژاد از آمریکا نامی نبرده بود و در واکنش به فریاد این فرد گفت: صبر کنید نوبت آمریکا هم می​رسد! اما دقایقی بعد سخنان وی با «فریاد مرگ بر آمریکا» قطع شد.

واکنش احمدی‌نژاد به شعاردهندگان این بود که با لبخند به آنها می​گفت: «مخلص شما هم هستیم». وقتی شعارها کمی بیشتر شد، او بی‌آنکه به شخص خاصی اشاره داشته باشد، اظهار داشت: «مخلص آقای رئیس هم هستیم! نوبت شما هم می​شود! من همه شما را دوست دارم و نوکر همه شما هم هستم.»

احمدی​نژاد دقایقی بعد گفت: «حرف​هایم به جایی می‌رسد که خیلی باید شعار بدهید». البته مشخص نشد که منظور وی کدام بخش از سخنانش بود. 

گفتنی است، هنگامی که احمدی‌نژاد به چاپ اسکناس​های بدون پشتوانه در آمریکا انتقاد می​کرد، خطاب به حضار گفت: «بگذارید مثالی بزنم که بیشتر متوجه شوید، هرچقدر بانک مرکزی اسکناس بی‌پشتوانه چاپ کند، معنایش این است که از جیب ملت برداشته است.» 

وی در خلال سخنانش عبارتی را هم اصلاح کرد. او در بخشی از سخنانش گفت: «تا زمانی که رژیم صهیونیستی در فلسطین باشد، منطقه روی آرامش نخواهد دید، پس همه ملت‌ها پیش به سوی رژیم صهیونیستی و محو آمریکا.» حاضرین در حال سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» بودند که احمدی‌نژاد جمله پایانی​اش را اصلاح کرد و گفت: «البته محو سلطه آمریکا در منطقه.»

اگرچه سخنان احمدی‌نژاد با تاخیری حدود 15 دقیقه از شبکه خبر پخش شد اما مجری این شبکه اعلام کرد که سخنان وی به شکل مستقیم پخش شده است. این در حالی است که سخنرانی احمدی‌نژاد که به طور زنده از رادیو ایران پخش می‌شد، یک ربع قبل به پایان رسیده بود.

سیدحسن و سیدعلی خمینی و محمد علی انصاری در خلال سخنرانی احمدی‌نژاد در حرم مطهر امام خمینی(ره) حضور داشتند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین