کد خبر: ۱۳۰۸۸۶
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۸

حسینی‌قزوینی: آخوندهای خرافه‌پرست از جانب آمریکا هدایت می‌شوند

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)، و استاد حوزه علمیه قم، هجمه وهابیت به فرهنگ مهدویت را در طول تاریخ بی‌سابقه دانست و افزود: در حال حاضر حدود چهار هزار سایت اینترنتی علیه فرهنگ مهدویت فعالیت می‌کنند. 

به گزارش ستاد خبری ششمین جشنواره ملی طلیعه ظهور، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی‌قزوینی چهارشنبه شب در سلسله نشست‌های مهدویت که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: امروز موضوع مهدویت در سطح جهانی به عنوان موضوع اساسی مطرح است و پژوهشگران، دانشمندان و سیاستمدران توجه ویژه‌ای نسبت به این مسئله دارند. 

وی با بیان اینکه بحث مهدویت ویژه شیعیان نیست، افزود: این فرهنگ نه تنها فرامذهبی بلکه فرادینی است و هر دینی از ادیان ابراهیمی و هر پیامبری از نسل ابراهیم به پیروانش بشارت آمدن ولی عصر(عج) را داده است. 

رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) اضافه کرد: هیچ آئین و دینی پیدا نمی‌شود که در آن موضوع مصلح کل مطرح نباشد و نه تنها ادیان ابراهیمی بلکه در تاریخ کشورهای بزرگ و تاریخ‌سازان جهان مانند ایران باستان، چین و هند نیز یکی از اساسی‌ترین فرهنگ‌ها، بشارت آمدن منجی است. 

به گفته وی همه ادیان در انتظار آمدن فردی به امر الهی، اسلامگر جهانی، مصلح کل که بساط ستم و ستم‌خواهی را برخواهد چید و عدل و عدالت را جایگزین آن خواهد کرد، هستند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌قزوینی با بیان اینکه موعودگرایی در نیم قرن اخیر با یک رویکرد ویژه‌ای در عرصه سیاست جهانی مطرح شده است، افزود: حتی برخی مرتازان هندی نیز پیش‌بینی کرده‌اند که در آینده‌ای نه چندان دور فردی در خاورمیانه از کشور عربستان ظهور خواهد کرد که مجهز به مدرن‌ترین تجهیزات نظامی روز دنیاست و ابرقدرت‌های شرق و غرب را در هم خواهد کوبید. 

وی با اشاره به اینکه همین پیش‌گویی‌ها امروز ابرقدرت‌ها را بر آن داشت تا در خاورمیانه حضور فعال نظامی و سیاسی داشته باشند، گفت: انگیزه اصلی حضور استکبار در منطقه ترس و وحشتی است که از ظهور مهدویت در خاورمیانه دارد. 

وی افزود: همانطور که فرعون به خاطر ترس از دست‌دادن حکومت خود هزاران کودک را قتل عام کرد، غافل از آنکه حضرت موسی(ع) در خانه و آغوش خودش بزرگ شد، استکبار نیز نمی‌تواند کوچک‌ترین تاثیری در ظهور منجی داشته باشد. 

رئیس بخش حدیث دانشگاه بین‌المللی آل‌البیت(ع) گفت: امروز قضیه‌ای که از مهدویت مطرح است متفاوت از مهدویت چند سال پیش است، امروز مهدویت به عنوان فرایند اجتماعی و سیاسی در عرصه جهانی مطرح است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌قزوینی افزود: به طوری که بوش رئیس جمهور آمریکا نیز در اواخر دوران ریاست جمهوری خود دستور تشکیل هیئتی از دانشمندان مسلمان و مسیحی برای پژوهش در عرصه مهدویت داد که البته تا به امروز هیچ گزارشی از این هیئت پژوهشی ارائه نشده و نخواهد شد. 

وی تاکید کرد: امروز نگاه ما به مهدویت نه تنها باید یک نگاه فرامذهبی و فرادینی باشد، بلکه باید تمام موضوعات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اعقادی جامعه را دربرگیرد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌قزوینی با بیان اینکه امروز دو خطر جدی پیش روی مهدویت است، افزود: فرقه‌های ضاله با تمام توان شبهاتی را طراحی و در رسانه‌های صوتی و تصویری و سایبری منتشر می‌کنند تا بتوانند مردم به ویژه جوانان را نسبت به مهدویت بدبین کنند. 

وی استکبار جهانی به رهبری آمریکا را نخستین خطر پیش روی مهدویت برشمرد و تصریح کرد: طبق سخن متفکران غربی امروز تنها تمدنی که سیاستمداران آمریکایی بر روی آن تمرکز می‌کنند، تمدن اسلامی است. 

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: آمریکا از تمدن اسلامی به رهبری کشورهای عربی احساس خطر زیادی نمی‌کند، زیرا با تهدید و یا با تدبیر می‌تواند این تمدن‌ها را زیر سلطه پرچم خود ببرد. 

وی اضافه کرد: متفکران غربی معتقدند که تنها تمدن و فرهنگی که خطر جدی برای آمریکاست و باید فکری برای آن اندیشید، فرهنگ و تمدن اسلامی به رهبری جمهوری اسلامی با رویکرد فرهنگ 12 امام است. 

به گفته وی مادامی که پرچم سرخ که نشان‌دهنده شهادت‌طلبی و پرچم سبز نشان‌دهنده انتظار در دست شیعیان است، آمریکا حسرت سروری خواهد داشت. 

رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) افزود: فرهنگ شهادت‌طلبی، جوانان را برای یک زندگی و رسیدن به جامعه‌ای ایده‌آل تشویق و در وجود آنها استکبارستیزی و آمریکاستیزی را تقویت می‌کند. 

وی تصریح کرد: استکبار در ادامه تلاش خود برای به انحراف کشاندن جوانان کشور، ملاهای دنیاپرست و آخوندهای خرافه‌پرست را برای انتشار انحرافات میان این گروه تشویق و ترغیب می‌کند. 

وی اشاعه فرهنگ انتظار در جامعه را مورد توجه قرار داد و گفت: منجی جهان روزی خواهد آمد و بساط ستمگری و استبداد را بهم خواهد زد و حکومت عدل الهی ایجاد خواهد کرد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌قزوینی افزود: یکی از نتایج فرهنگ انتظار این است که جوانان به دولت آمریکا و استکبار جهانی به عنوان یک حکومتی که به دست منجی سرنگون می‌شود نگاه می‌کنند. 

وی با اشاره به تلاش بیهوده استکبار برای جدایی مسلمانان از مهدویت گفت: آنها با انواع حیله، توطئه، شبیخون‍زدن‌ها و اجیرکردن افکار مسموم و آلوده درصدد اجرای طرح‌های انحرافی خود هستند. 

رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی‌عصر(عج) اضافه کرد: برخی اپوزیسیون‌ها و ورشکستگان سیاسی با تشویق آمریکا مخالفت صریح خود را با فرهنگ مهدویت اعلام می‌کنند. 

وی ادامه داد: "اکبر گنجی" یکی از این افراد است که با وجود سوابق فرهنگی و اطلاعاتی و خدماتی که در ایران داشته و روزی سنگ مذهب را به سینه می‌زد، امروز به گونه‌ای از مهدویت صحبت می‌کند و مهدویت را مبحثی دروغ می‌پندارد و آن را زیرسئوال می‌برد که چنین حرف‌ها را حتی از دشمنان هم نشنیده بودیم که از او شنیدیم. 

وی با بیان اینکه احساس خطری از سوی استکبار پیرامون مهدویت نداریم، افزود: چهره استکبار به خوبی در نزد مسلمانان شناخته شده و آنها جایی در جامعه شیعی ندارند و هر جبهه‌ای که در برابر مهدویت قرار بگیرند، جوانان نسبت به فرهنگ مهدویت محکم‌تر می‌شوند. 

به گفته حجت‌الاسلام حسینی‌قزوینی امروز فرهنگ اهل بیت(ع) در دل و جان مردم نفوذ کرده است و این مسئله برای وهابیت قابل تحمل نیست. 

وی تصریح کرد: وهابیت به عنوان ابزار دست استکبار جهانی، دومین خطر پیش روی فرهنگ مهدویت است و امروز وهابیت ارتباط تنگاتنگ با صهیونیزم دارد و همواره از جانب آنها حمایت می‌شود. 

این استاد حوزه علمیه افزود: چهره واقعی وهابیت رو شده است و دنیا متوجه شده است که دست وهابیون در دست صهیونیسم بین‌الملل است. 

رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) با بیان اینکه در عصر حاضر اقدامات وهابیت علیه شیعه در طول تاریخ بی‌سابقه است، افزود: وهابیت شبانه‌روز علیه شیعه و مهدویت سم‌پاشی می‌کند، به طوری که بیش از چهار هزار سایت در فضای سایبری و300 ماهواره برای شبهه‌افکنی در خصوص مهدویت در اختیار وهابیت است. 

وی اظهار داشت: وهابیت از نقطه‌نظر نقد و دفاع علمی از فرقه و روش خود به اندازه‌ای ضعیف است که کارشناسان و حتی جوانان ایرانی به راحتی این گروه را در فضای اینترنت و رسانه به چالش می‌کشند و وهابیون تنها به طرح میلیون‌ها تهمت و سخنان ضددین و سنت علیه شیعه و مهدویت بسنده می‌کنند. 

به گفته وی وهابیت از نظر سرمایه علمی در رتبه زیرصفر قرار دارد و اگر جوان دانشجو، الفبای فرهنگ شیعه را به خوبی فراگیرد، از عهده بالاترین مقام علمی و مذهبی وهابیت برمی‌آید. 

استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: هیچ برنامه‌ای از رسانه‌های جهان پخش نمی‌شود مگر اینکه در آنها اعتراض و نقدی نسبت به موضوع مهدویت باشد. 

وی با اشاره به حمایت گسترده کشور عربستان از فرقه ضاله وهابیت، گفت: 33 درصد کل درآمد عربستان در اختیار فرقه ضاله وهابیت است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین