کد خبر: ۱۳۷۶۶۶
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۸
شرکت رهبری در سرشماری عمومی نفوس و مسکن
سرشماری برای برنامه‌ریزی و بهره‌مندی از آینده مطلوب یک ضرورت است
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: همزمان با اولین روز از آغاز طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (دوشنبه) در این طرح ملی شرکت کردند. 

به گزارش آفتاب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبری در سخنانی، با توصیه به آحاد مردم برای همکاری با مأموران آمار در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن تأکید کردند: سرشماری یک ضرورت برای کشور و برنامه‌ریزی صحیح بمنظور بهره‌مندی از آینده‌ای منطقی، معقول و مطلوب است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آمار را ستون فقرات برنامه‌ریزی در عرصه‌های مختلف دانستند و با اشاره به نقش مردم در سرشماری افزودند: از مردم عزیز کشورمان درخواست می‌شود تا ضمن همکاری کامل با مأموران سرشماری، به سؤال‌های آنان با دقت و حوصله، پاسخ صحیح دهند. 

ایشان دستگاه‌های مختلف را نیز به همکاری با مرکز آمار ایران برای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن فراخواندند و خاطرنشان کردند: مرکز آمار نیز باید در کار سرشماری، وظیفه خود را دقیق، علمی، مبتنی بر واقعیات و بی‌طرفانه انجام دهد. 

رهبری با تأکید بر اینکه هیچ انگیزه سیاسی و غیرسیاسی نباید در پردازش داده‌های سرشماری تأثیرگذار باشد، خطاب به مدیران مرکز آمار افزودند: شما باید عملاً نشان دهید که در پردازش اطلاعات و داده‌ها کاملاً بیطرف و تابع واقعیات هستید تا دستگاه‌های مختلف هم به نتایج کار و آمارهایی که ارائه می‌شوند، اعتماد کامل کنند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دستگاه‌های مختلف کشور را نیز به پرهیز از شتاب‌زدگی در ارائه آمار توصیه و خاطرنشان کردند: آمارهای رسمی باید از طریق دستگاه مسئول که مرکز آمار ایران است، اعلام شود و سپس دستگاه‌ها براساس آن آمارها اطلاع‌رسانی و یا برنامه‌ریزی کنند.
ایشان همچنین مأموران سرشماری را به برخورد همراه با حوصله کامل و اخلاق اسلامی با مردم، توصیه کردند. 

در این دیدار آقای عادل‌آذر رئیس مرکز آمار ایران، ضمن ارائه گزارشی از طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن، گفت: این سرشماری تا 22 آبان ماه ادامه خواهد داشت و برای 21 میلیون خانوار فرم سرشماری در نظر گرفته شده است. 

وی با اشاره به تجهیزات پیشرفته‌ای که برای پردازش داده‌های این سرشماری بکار گرفته خواهد شد، افزود: سؤال‌های فرم‌های سرشماری به گونه‌ای طراحی شده که ضمن ارزیابی اطلاعات مربوط به جمعیت، ارزیابی دقیقی از نحوه اجرا و تأثیر برنامه‌های دولت در بخش‌های مختلف کشور به دست آید.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x